Problem z pocztą 7.11 -> 7.20

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
tashi napisał(a):

Witam, mam następujący problem:
Zainstalowałem sobie świeżo 7.20, maile z katalogu mailowego 7.11 (katalog mail, ale bez profile) skopiowałem do nowej lokalizacji katalogu poczty 7.2. Przy uruchomieniu 7.2 pojawia się następujący komunikat
Opera musi przebudować bazę wiadomości pocztowych. Jeżeli przerwiesz tę operację, zostanie ona dokończona po następnym uruchomieniu opery.
I nie widać żadnej poczty (może jakiś widok trzeba zmienić??) jestem zrozpaczony, nie chcę stracić całej korespondencji
Pomocy!

quiris napisał(a):

Menu mail->Show Account->All Accounts

tashi napisał(a):

No tak zrobiłem od razu, ale to nie pomogło - z tej prostej przyczyny, że pewnie jakieś ustawienia w folderach poczty 7.11 i 7.2 miały różne wartości.
Ponieważ jestem lama, jeśli chodzi o emaile, formaty itd. przesiedziałem całą noc w poszukiwaniu jakiegoś programu do wyekstraktowania wiadomości do czytelnego formatu. Tymczasem rozwiązanie jest przed nosem. Opera zapisuje maile w formacie Unixa i z takiegoż potrafi importować, więc pokazałem tylko gdzie mam te "zagubione" (Mail->Storage), zaznaczyłem wszystkie i bez kłopotu odzyskałem wszystko, a nawet więcej (to był drugi crash poczty).
Skończyło się na strachu i niezłym wkurzeniu, miałem nawet momenty zwątpienia i chęci przejścia do Outlooka, co mi się zdarzyłom pierwszy raz od kiedy zobaczyłem leciwą O3.52 bigsmile.
Niestety, z tego co widzę na innych forach, mój przypadek nie jest odosobniony i czasem się zdarza, tam jednak nie znalazłem rozwiązań.

loqsh1 napisał(a):

a ja jestem załamany. zupełnie nie wiem co zrobić. przegrałem ten katalog tam gdzie niby powinien być, ale to nie pomaga. próbowałem dać import, ale jak wybieram katalog mail/storage to i tak nie wyświetla się nic w okienku "import item". póki co zostaję przy 7.11:(
ma ktoś jakiś pomysł?
może najpierw trzeba te maile jakoś wyeksportować? ja nie wiem już głupi jestem z tego wszystkiego

edit: ale głupotę zrobiłem! po prostu nie zauważyłem, że opera zrobiła nowy katalog w profiles (7.20), myślałem, że korzysta z tego samego...
teraz już jest wszystko OK party