Opera nie wyświetla poprawnie stron z ikariam.pl

w dziale Strony WWW w Operze
kiler999 napisał(a):

Witam, mam zainstalowaną u siebie Opere 10.10 i 9.64. Klikam w gierkę przeglądarkową ikariam. Już od wersji beta 10 miałem problemy z prawidłowym wyświetlaniem jednak przy zainstalowanej 9.64 wszystko na operze 10 było ok. Jednak wczoraj się coś jej odmieniło. Jedyne co zmieniłem to miejsce z którego się łącze z netem ( zwiększyłem ilość połączeń w ustawieniach, jave i flasha mam włączane). Problemy są w samym interfejsie gry, głównie w wyświetlaniu mapy świata. Jednak przy włączonej funkcji opera turbo nie ma tego problemu (screeny) nie mam pojęcia co może być przyczyną tego. Na 9.64 i innych przeglądarkach nie ma tego problemu.

ikariamopera.jpg ikariamoperaTurbo.jpg

ps nie wiem czy nie było małego updatu w grze ale to zmienia faktu że nie działa (update nie dotyczył mapy świata)

lemari napisał(a):

W O 10.10 wyłącz Turbo.

kiler999 napisał(a):

Jak mam turbo wyłączone to właśnie nie działa stronka jak należy, przy włączonym wygląda brzydko (urok turbo) a mam dosyć szybkie łącze więc nie potrzebuje używać tej funkcji.

Medium napisał(a):

W innych przeglądarkach działa?
Chętnie bym pomogła, bo problem ciekawy, ale nie chce mi się tam zakładać konta...

Dodane:
Czy to nie jest problem dla tamtejszego forum?

woj-tek napisał(a):

Hmm... Najprościej -- próbowałeś na czystym profilu?

Sprawdź, czy nie dodałeś do blokowanej zawartości jakiejś regułki pod która akurat podpada też omawiana strona przy okazji.

Medium napisał(a):

@kiler999,
działasz na proxy bez turbo? Jeśli nie, spróbuj zagrać przez proxy.

kiler999 napisał(a):

Problem rozwiązany. Założyłem nowe konto na systemie (Vista HB) i tam o dziwo działało, odinstalowałem obydwie wersje opery, wyczyściłem rejestr cclenerem, usunąłem wszystko z appdata, zainstalowałem 10 i synchronizowałem ją poprzez opera link, przekleiłem wanda i jest wszystko tak jak powinno. Wcześniej przyklejałem wszystko z folderu do folderu (appdata/roaming),chyba to był mój błąd

@Medium proxy nie działało, myślę że to problem był na to forum nie board ikariama:D
@lwiczek coś było w tym czystym profilu, stronka jest na skryptach i chyba w przetwarzaniu javy był najprawdopodobniej problem.

Zmyliło mnie to że wcześniej czysta beta 10 nie działała bez 9 a tu chyba tez czysty profil na 10 był rozwiązaniem. Dzięki za zainteresowanie

Medium napisał(a):

Originally posted by kiler999:

wyczyściłem rejestr cclenerem


Opera nie trzyma danych w rejestrze, a w swoich plikach INI w profilu użytkownika.

Originally posted by kiler999:

Zmyliło mnie to że wcześniej czysta beta 10 nie działała bez 9 a tu chyba tez czysty profil na 10 był rozwiązaniem.


Kolejne wersje Opery (np. 10 po 9) warto instalować na czysto i tylko nadpisać tę instalację swoimi plikami ustawień.

kiler999 napisał(a):

To że nie trzyma opera danych w rejestrze nie znaczy że nie mogło być konfliktu z przeglądarką albo inny problem z javą - ccleaner był profilaktycznie. 10 beta i wcześniejsza od 10.10 (chyba 10.01 ale nie pamiętam) na czysto nie działały- miałem ten sam problem ale rozwiązanie znalazłem poprzez zainstalowanie 9.64 a obok 10 i przeglądanie stron na nowszej wersji, teraz tylko miałem taki problem i nie wiedziałem co zrobić.