Reklamy zablokowane ale wyswietla

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
silverlimp napisał(a):

Mam taki problem.
Od jakiegos czasu widze ze jak wchodze na niektore strony to mam reklamy , to wiadomo co sie robi w takiej sytuacji.Opcja zablokuj zawartosc wchodze patrze a te reklamy sa zablokowane.Klikam anuluj i reklam nie ma.Czyli reklamy wyswietla ale jak wejde w opcje blokowania na stronie to jednak sa zablokowane i obojetnie co wcisne reklam nie ma..Bede wdzieczny za porade

Medium napisał(a):

A ja za czytelny opis problemu... wink

silverlimp napisał(a):

dobra dla nie kumatych obrazkowo bigsmile

wchodze na strone a tu sa reklamy :wiec klikam zablokuj zawartosc strony a tu patrze :niby sa zablokowane ale mi wyswietla..
co moze byc przyczyna tego ?

lemari napisał(a):

Kliknij "zastosuj" , i odśwież stronę.

Medium napisał(a):

Teraz rozumiem. Nie radzisz sobie z blokowaniem w Operze.

Menu → Pomoc → Pomoc Opery Blokowanie zawartości

Kliknij prawym przyciskiem myszy stronę zawierającą treści, które chcesz zablokować i wybierz polecenie „Zablokuj zawartość”. Powyżej strony zostanie wyświetlony pasek narzędzi blokowania zawartości.
Klikając obrazki oraz elementy obsługiwane przez wtyczki wybierz elementy, które mają być blokowane przez Operę. Zostaną zablokowane wszystkie elementy, które pochodzą z tej samej lokalizacji na serwerze, w której umieszczony jest wybrany element. Przykładowo oznacza to, że zostaną zablokowane wszystkie obrazki znajdujące się w tym samym folderze, w którym umieszczony jest kliknięty obrazek. Aby zablokować tylko określony element, podczas klikania przytrzymaj klawisz Shift.
Po wybraniu wszystkich niechcianych elementów kliknij dostępny na pasku narzędzi przycisk „Zastosuj”.Ponadto zablokowaną treść można edytować zastępując część ścieżki do blokowanej treści gwiazdką *
http://operawiki.info/BlokowanieReklam
Zapis na tej stronie stworzony był jeszcze zanim Opera dorobiła się blokowania w menu, niemniej rzut oka na zapis uświadomi, że blokowanie można sobie mądrze usprawnić do wyraźnych reguł.lemari napisał(a):

Medium , miałem podobnie jak autor wątku. Odszukałem stronę w google i wyświetliła się z reklamami, zaglądam do zablokowanej zawartości i... tam reklamy są zablokowane smile (jak na screenie powyżej). Dopiero "zastosuj" i odświeżenie ukryło reklamy.
Link http://www.statusiki.pl/

Medium napisał(a):

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/index.php?topic=5466.msg13374#msg13374

lemari napisał(a):

Originally posted by silverlimp:

to wiadomo co sie robi w takiej sytuacji.Opcja zablokuj zawartosc wchodze patrze a te reklamy sa zablokowane.


Zdaje się że, autor wątku wie jak blokować reklamy. Chodzi o to ze reguły ogólne ( z preferencje → zaawansowane → zawartość → zablokowana zawartość) trzeba było aktywować "ręcznie" na konkretnej stronie.
Ja się z tym spotkałem pierwszy raz.

silverlimp napisał(a):

Oczywiscie ze wie jak blokowac reklamy smile mam opere od kilku dobrych lat takze medium dziekuje za wsparcie ale to mi nic nie daje.
strona statusiki to akurat przyklad , zdarza sie tez na innych stronach.Wydaje mi sie ze ostatnie 2 , moze 3 wydania Opery to zrobily bo wczesniej nigdy tak nie mialem.

Medium napisał(a):

Originally posted by silverlimp:

Oczywiscie ze wie jak blokowac reklamy smile mam opere od kilku dobrych lat

Cóż, z Twego stylu pisania odniosłam inne wrażenie.
Choć z drugiej strony Twoja wiedza na ten temat nie jest zbyt rozbudowana, bo na stronie http://www.statusiki.pl/ jest masa adserwerów, które ja mam zablokowane, zanim wejdę w takie miejsce i nie mam na niej żadnych "głupich" obrazków, a zablokowana na tej stronie stronie treść u mnie jest następująca:
zablokowane_na_statusiki.pl.png

Rozumiem, że zacina się Opera przy blokowaniu. Hmmm..., nie spotkałam się z tym. confused

Aczkolwiek ostatnia stabilna Opera 10.10 mnie zacina się w innych okolicznościach: na niektórych stronach logowania, jakby myliła zapisane dane... Pomaga odświeżenie, czasem ponowne otwarcie strony i wtedy "łyka" prawidłowy login i hasło.
I to zjawisko wraz z zaobserwowanym przez Ciebie problemem przy blokowaniu reklam pojawiło się w Operze po raz pierwszy i mnie poważnie smuci.
Warto by zgłosić bug, ale zjawisko występuje efemerycznie, więc trudno tego dowieść... awww

silverlimp napisał(a):

Skoro potrafisz po zdaniu powiedziec komus ze nie wie jak blokowac reklamy i za chwile napisac ze nie ma wiedzy na ten temat to faktycznie jestes medium, powinnas pracowac w serialu Psych zamiast tego aktora wink
Wiem ze ma mase adserwerow ale sa zablokowane w filtrze co caly czas pisze w postach.Uzytkownik lemari wie o co chodzi jak widzisz.
ta strona to byl przyklad i jak pokazalas mi swoja zablokowana zawartosc to moge Ci powiedziec ze mam o 2 wiecej niz Ty.Wiec mozna powiedziec ze mam filtr bardziej "rozbudowany" wink
I nic nie pisalem o zacinaniu Opery przy tym ;| chyba mylisz posty.
lemari napisał(a):

Originally posted by silverlimp:

Uzytkownik lemari wie o co chodzi jak widzisz.


No tak, ale zrozumiałem o co chodzi dopiero wtedy, gdy u mnie wystąpiło to samo "zjawisko".
Spotkałem się z tym pierwszy raz.

Originally posted by Medium:

Rozumiem, że zacina się Opera przy blokowaniu. Hmmm..., nie spotkałam się z tym.


Nie, nie zacina się ; nie zastosowała blokowania na danej stronie. Strona wczytała się bez problemu.

lemari napisał(a):

Originally posted by Medium:

Ty, lemari, podobnie.


Ale po jednym "wypadku" faint

Medium napisał(a):

Originally posted by silverlimp:

I nic nie pisalem o zacinaniu Opery przy tym


To opisz problem, a najlepiej zrób to po angielsku na stronie https://bugs.opera.com/wizard/
Bo to jest ewidentny bug!
Albo tak: Menu → Pomoc → Zgłoś problem z witryną i opisz, że jest problem z blokowaniem reklam, blokowanie nie daje skutku.

Ty, lemari, podobnie.Medium napisał(a):

Originally posted by lemari:

Nie, nie zacina się ; nie zastosowała blokowania na danej stronie. Strona wczytała się bez problemu.

Kiedy u mnie czasem nie wchodzi zapisane hasło na stronie logowania, również mogę napisać, że Opera nie zastosowała wpisanej funkcji. Piszę, że zacina się funkcja Opery.

Originally posted by lemari:

Ale po jednym "wypadku" faint

Zrób to przy następnym wypadku, jeśli tylko się Tobie przydarzy (przez zgłoś problem z witryną).

Odnośnie urlfilter.ini zgłosiłam bug DSK-271317 polegający na braku porządku alfabetycznego blokowanej zawartości, bo Opera 10 tego nie robi, a w 9 było OK. Reported Opera bug DSK-271317.mbs
Czemu nie zgłosić opisanego w wątku problemu po jego doświadczeniu?

Na końcu maila jest napisane:

Thank you for helping us improve Opera!MaxDamage napisał(a):

Spotykam się dość często z bugiem o niezablokowanych reklamach na stronach www co autor tego tematu. I nie są to rzadkie przypadki. Występuje ten błąd w ostatnich wydaniach Opery, nie potrafię określić od którego dokładnie buildu. Wchodzi się na daną stronę, widać reklamy (pomimo filtrów blokujących je!), odświeżamy tę stronę i reklamy magicznie znikają (filtry zostaję zastosowane). Edwidentny bug Opery...

Medium napisał(a):

Originally posted by MaxDamage:

Edwidentny bug Opery...


Zgłoś przez formularz kontaktowy https://bugs.opera.com/wizard/