Zastosowania Opera Unite

w dziale Opera
zergu napisał(a):

Odnoszę wrażenie, że dość często przeznaczenie Opery Unite jest nie bardzo zrozumiane. Dlatego też opisałem jak wg mnie można ją wykorzystać: Zastosowania Opera Unite. W związku z tym mam pytanie — czy znacie jakieś inne, dość praktyczne zastosowania? A może to ja źle zrozumiałem ideę? ;-)

Opera Unite…

Option Results Votes
Używam cały czas! result bar - $percentage % 9% 3
Używam sporadycznie. result bar - $percentage % 63% 20
Bezużyteczna! result bar - $percentage % 25% 8
A co to jest? result bar - $percentage % 3% 1
Total number of votes: 32

Ryszard napisał(a):

Jak na razie "Bezużyteczna!"

karolkuich napisał(a):

U mnie sprawdził się Media Player. Wolę uruchomić w Operze niż dodatkową aplikację.

Medium napisał(a):

A ja się bawię smile
Wymieniłam kilka informacji przez Messengera. Udostępniłam publicznie płytkę z muzyką i anegdoty, ale często zapominam włączyć UNITE.

Originally posted by karolkuich:

U mnie sprawdził się Media Player. Wolę uruchomić w Operze niż dodatkową aplikację.

Dokładnie! bigsmile

Ale najważniejsze jest to, że na Unite pracuje genialny menedżer skryptów UJS Manager!


vcore napisał(a):

Dla mnie bezużyteczna, testowałem kilkakrotnie ze znajomymi i raczej u nikogo zachwytu nie wzbudziła, poza tym nie widzi mi się wykorzystywanie przeglądarki w celu dzielenia się plikami. Jeśli jednak potrzebuję szybko komuś przekazać jakiś plik, obrazek, czy pokazać stronę www to korzystam z HFS ~ Http File Server - przeciągam link do okna programu, Ctrl+C i Ctrl+V w oknie rozmowy, i gotowe - jest to dużo bardziej poręczne niż Opera Unite.

Funkcja media player jest chyba najciekawsza - ale niestety bardzo uboga, szczególnie brakuje możliwości dodania kilku folderów z muzyką. Jeśli potrzebuję podzielić się z kimś muzyką korzystam z JetCast (z pakietu JetAudio) - piosenki które chcę udostępnić przeciągam do okna programu, klikam „Nadawaj” - i gotowe, oferuje znacznie więcej możliwości niż funkcja Media Player Opery unite.

Reszta funkcji jest całkowicie zbędna, niestety jak dla mnie przerost formy nad treścią - Opera unite sprawia(ła - gdy ją zapowiadali) wrażenie rozbudowanej aplikacji do dzielenia się plikami a tymczasem jest to jakiś potworek który nie oferuje zupełnie nic nowego.

A propos HFS ~ Http File Server - oferuje on dużo więcej niż typowe udostępnianie plików, na forum znaleźć można dziesiątki „pluginów” (konkretnie szablonów HTML z wykorzystaniem js i flash) które umożliwiają odtwarzanie muzyki bezpośrednio w przeglądarce, tworzenie galerii zdjęć itd.

wojtekwx napisał(a):

Ostatnio znalazłem ciekawy artykuł o Unite. Tłumaczy w prosty sposób, jak to można wykorzystać:)
http://www.dobreprogramy.pl/Opera-Unite-czyli-serwer-w-sekund,Artykul,15543.html