Problem SMTP po 01.12.2009

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
flamingoo napisał(a):

Mój problem pojawił się w momencie gdy Tepsa zmieniła porty poczty wychodzącej.
To chyba wina mojego providera, u którego trzymam konta poczty, ale może ktoś z Was będzie w stanie mu pomóc w rozwiązaniu problemu.
Chodzi o to, że za chiny M2 nie chce wysyłać listówy: przy ustawieniu portu 587 dla wychodzących maili, Opera regularnie melduje "Błąd wewnętrzny [530 Must issue a STARTTLS command first]" [ustawienie: odznaczone "bezpieczne uwierzytelnienie" i autoryzacja automatyczna]. Próbowałem zresztą setki innych kombinacji i nic. Na tym samym porcie i tych samych ustawieniach Thunderbird wysyła pocztę [jedyna różnica to, że tam jest ustawione "używaj TLS jeśli dostępne"].
Używam Opery od kilku lat i nie chciałbym przesiadać się na cokolwiek innego. Pomożecie?

Medium napisał(a):

Originally posted by flamingoo:

Opera regularnie melduje "Błąd wewnętrzny [530 Must issue a STARTTLS command first]" [ustawienie: odznaczone "bezpieczne uwierzytelnienie" i autoryzacja automatyczna].


Masz chyba na myśli bezpieczne połączenie, a nie uwierzytelnianie.
Ja sobie przestawiłam porty SMTP na swoich kontach pocztowych POP, mimo iż nie jadę na łączu TP i poczta na o2 i poczta.pl mi działa.
Na o2 mam bezpieczne połączenia, na poczta.pl nie.

A gdzie Ty masz pocztę? Próbowałeś zaznaczyć bezpieczne połączenie?

flamingoo napisał(a):

Originally posted by Medium:A gdzie Ty masz pocztę? Próbowałeś zaznaczyć bezpieczne połączenie?To firmowa poczta na wynajmowanym serwerze. Próbowałem wszelkich konfiguracji:
- z bezpiecznym połączeniem: "Próba wysłania wiadomości nie powiodła się. Czy ustawienia serwera SMTP są na pewno prawidłowe?"
- bez "bezpiecznego połączenia": "Błąd wewnętrzny [530 Must issue a STARTTLS command first]"
Autoryzacja automatyczna.
Nie idzie i już.

golew napisał(a):

Spróbuj skontaktować się z dostawcą poczty i zapytać jakie porty on proponuje.

flamingoo napisał(a):

Originally posted by golew:

Spróbuj skontaktować się z dostawcą poczty i zapytać jakie porty on proponuje.Dostawca poczty od kilku dni główkuje co zrobić. Pytam tu, bo może ktoś wie w czym problem z serwerem i ustawieniami pod Operę.

goffero napisał(a):

Jeśli chodzi o wysyłanie poczty z konta gmail to problem rozwiązałem zmieniając typ konta z POP na IMAP, ten zabieg wystarczył do poprawnego wysyłania maili na operze 10.10.
Problem mam z kontem na Onecie, którego i tak nie używam bigsmile, po prostu nic się nie dzieje przy próbie wysyłania.