poczta z gmaila nie ściąga się na obydwa komputery, rozjechana strona gmaila

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
kot_Gabriel napisał(a):

Czy możecie mi pomóc uporać się z Gmailem?
Używam Opery 10.10. na dwóch komputerach - w pracy i w domu. W operowym kliencie poczty ustawiłam sobie 2 konta pocztowe z interii i Gmaila.
Dotąd miałam tak, że wszystkie wiadomości nadchodzące na wszystkie 3 konta ściągało mi na oba komputery, kiedy coś wysyłałam, dawałam sobie ukrytą kopię na Gmaila, więc w sumie mam komplet maili przychodzących i wychodzących na obu komputerach. (Pewnie jest na to jakiś mądrzejszy sposób, ale umiałam wymyślić tylko taki).
Musiałam coś niechcący zaznaczyć w ustawieniach poczty w M2. Teraz mam tak, że z pracy wysyłam do kogoś maila, automatycznie dodaje ukrytą kopię na Gmaila i widzę, że przyszła, bo poczta operowa mi to pokazuje (a przy bezpośrednim wejściu na pocztę przez stronę Gmaila jest w odebranych). Ale przyjeżdżam do domu i nie mam tej wiadomości w operowych nieodebranych. To samo jest przy wysyłaniu poczty z domu - w komputerze w pracy nie mam tej kopii w koncie gmailowym.

Mam też drugi problem ze stroną Gmaila - cała mi się rozjeżdża w Operze, po lewej są utwórz wiadomość, kontakty itd., a daleko po prawej ułożone wiadomości albo czat. Takie przesuwanie się na drugi koniec ekranu jest mocno uciążliwe, a naciśnięcie na przycisk "dopasuj do szerokości strony" powoduje tylko zwężenie tego okienka z wiadomościami do pół centymetra, więc wtedy nie da się ich czytać wcale.
Najchętniej nie używałabym Gmaila o wcale, ale muszę mieć kontakt z kilkoma osobami, którym nie wolno sobie zainstalować gadu-gadu, więc do szybkich kontaktów korzystamy do szybkich kontaktów z czatu.
A w Firefoksie strona oczywiście wyświetla się poprawnie.

bananjp napisał(a):

Najchętniej nie używałabym Gmaila o wcale, ale muszę mieć kontakt z kilkoma osobami, którym nie wolno sobie zainstalować gadu-gadu, więc do szybkich kontaktów korzystamy do szybkich kontaktów z czatu.Przecież jest Unite i Messenger więc po co Gmail ?

andol napisał(a):

Originally posted by kot_Gabriel:

Czy możecie mi pomóc uporać się z Gmailem?W polu „Użytkownik” zamiast „kot_Gabriel” wpisz „recent:kot_Gabriel”.

Originally posted by bananjp:

Przecież jest Unite i Messenger więc po co Gmail ?Skoro znajomym zabraniają gg, to mogą im też zabraniać instalacji innych aplikacji, np. Opery. smile

stivo85 napisał(a):

Originally posted by andol:

Skoro znajomym zabraniają gg, to mogą im też zabraniać instalacji innych aplikacji, np. Opery.

Ale na czata (lounge) można wejść bez Opery..

andol napisał(a):

Originally posted by stivo85:

Ale na czata (lounge) można wejść bez Opery..A jak mają porozumiewać się pomiędzy sobą owi znajomi bez udziału kota_Gabriela? Mają korzystać z dwóch różnych kanałów komunikacji, w zależności od tego, z kim chcą rozmawiać?

kot_Gabriel napisał(a):

Bananjp, stivo85 - jest tak, jak pisze Andol. Jestem jedyną osobą, która używa Opery. Pozostali siedzą na IE, wedle światłych zaleceń kierownictwa, nawet teoretycznie powinni korzystać z firmowych kont, a nie Gmaila. Ale ponieważ wszystkim potrzebny jest czat, to półoficjalnie się go toleruje. Wchodzenie na inne strony byłoby niepotrzebnym komplikowaniem sytuacji, tylko z mojego powodu.

Andol - dziękuję, właśnie mi ściągnęło brakującą pocztę.

Czy jest jakiś sposób na te rozłażące się okna z Gmailem w Operze? Lubię ją, ale do wygodnego korzystania z Gmaila muszę włączać Firefoksa. Wiem, że to należy do innego działu forum, ale nie chcę tworzyć nowego wątku.

stivo85 napisał(a):

Originally posted by andol:

A jak mają porozumiewać się pomiędzy sobą owi znajomi bez udziału kota_Gabriela? Mają korzystać z dwóch różnych kanałów komunikacji, w zależności od tego, z kim chcą rozmawiać?

Jeśli potrzebna jest konferencja bez rozmów kierowanych to akurat Longe się nadaje..

kot_Gabriel: pokaż może jakiegoś screena z gmailem? Może coś ze stylami przestawiłeś..

kot_Gabriel napisał(a):

zrzut gmaila1.PNG Tak to wygląda.

JaDo napisał(a):

W Preferencjach dla witryny zmień ID na Przedstawiaj się jako Opera.

Ale i tak nie podoba mi się adres, dlaczego jest http? Skąd włazisz? Być może jest coś nie tak z browser.js, pewności nie mam.

1. Browser Java Script ustaw 2->Zapisz

2. Kliknij Pomoc->Sprawdź dostępność aktualizacji

3. Restart i sprawdź czy dalej jest 2.

3. http://mail.google.com/ - wejdź na pocztę z tego adresu i napisz czy przekierowało na https, i jak to wygląda po zalogowaniu.

4. Zrób zrzut tak, żeby było widać pole adresu.

kot_Gabriel napisał(a):

1. w poprzednich wersjach Opery miałam problemy z logowaniem - mówiło a to że nie obsługuje ciasteczek, a to że przeglądarkę mam do niczego, albo po naciśnięciu tego przycisku od logowania (wand?) lub ctrl enter nic się nie działo.
2. w którymś momencie maskowałam się albo przedstawiałam jako IE lub FF i od biedy chodziło, ale mogłam się zalogować dopiero po odświeżeniu strony (tzn. ctrl enter i F5).
3 . W Browser Java Script było 2, było zaktualizowane do najnowszej wersji.
4. Zmieniłam preferencje zgodnie ze wskazówką - teraz wszystko ok., proces logowania wygląda tak samo jak w FF

Bardzo dziękuję za pomoc, mam nadzieję, że już nie będzie kłopotów.