Najnowsza Java nie działa w Operze

w dziale Opera
matee napisał(a):

Witam. Problem jak w tytule. Java w wersji 5 działa prawidłowo, natomiast 6 już nie. W opcjach przeglądarki oczywiście jest włączona, ale żadne aplety się nie ładują. Test na stronie firmy Sun twierdzi, że nie mam zainstalowanej. Taki sam problem miałem z rok temu jeszcze na Operze 9.50, myślałem, że to wina albo przeglądarki albo Javy i kiedyś to poprawią. Wczoraj z ciekawości przy stawianiu systemu na nowo postanowiłem, że sprawdzę czy coś się zmieniło w tej kwestii, ale jak widać nie. Czy tylko ja tak mam, czy to powszechny przypadek?

stivo85 napisał(a):

Jak by to była wina przeglądarki, to wszyscy byśmy używali Javy 5 (a nie 1.5 czasem?).. Ja zawsze instaluję najnowszą i nie mam z tym problemów.

matee napisał(a):

No cóż, u mnie nie działa. Przed chwilą sprawdzałem jeszcze raz i javę mam teraz odznaczoną w Operze, czyli wyłączoną. I zaznaczyć nie da rady. Gdzie tkwi problem? Mam Windowsa 7, wcześniej XP i problem również występował.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by matee:

Najnowsza Java nie działa w Operze

Najnowsza, czyli która?
Właśnie odtworzyłem instalację visty. Javę już zainstalowałem i Twoja wiadomość przypomniała mi o problemie Nie znaleziono msvcr71-dll. Ale zanim skopiowałem plik załadowałem http://www.java.com/pl/download/installed.jsp i wyszło "Masz zainstalowaną zalecaną wersję oprogramowania Java (Version 6 Update 17)". Na http://map24.interia.pl/ też jest OK - ładuje się javna mapa.
Opera jest zainstalowana "na czysto", java była instalowana przy pomocy "Windows 7/XP/Vista/2000/2003/2008 Online" ze strony http://www.java.com/pl/download/manual.jsp Przy instalacji wybrałem folder C:\Program Files\Java\ odrzuciłem to domyślne z końca ścieżki

matee napisał(a):

Tak, chodzi mi o 6 update 17. Wersja 5 update 20 działa ok. Robiłem instalację offline, ale to chyba nie ma znaczenia?

Ryszard napisał(a):

No chyba nie ma.
Jaka wersja Opery?
Jakie komunikaty pojawiają Ci w czasie weryfikacji na http://www.java.com/pl/download/installed.jsp ?

matee napisał(a):

Wersja 10.20, ale na 10.10 mam to samo. A komunikat jest taki http://i49.tinypic.com/10ngbwm.png
Jeśli kliknę "tak", to otwiera się zakładka w tle z wyborem wersji do zainstalowania. Po kliknięciu "nie" aplet javy próbuje się załadować, ale bezskutecznie. Reinstalowałem Javę, ale nie pomogło. Wygląda na to, że jestem skazany na starszą wersję.

Edit: Ok, problem nieaktualny. Z ciekawości zrobiłem instalację "online" i teraz działa. Dziwne wg mnie, ale ważne, że pomogło.

Creeping-Silence napisał(a):

Ja mam podobny problem co kolega wyżej, z tą różnicą, ze próbowałem instalacji javy na miliony sposobów, bez skutków.
http://i47.tinypic.com/f52bk6.png
Jak widać mam zainstalowanych parę różnych wersji środowiska Java, ale Opera tego nie wykrywa, podobnie jest z FireFoxem i Google Chromem, o dziwo na Internet Explorerze wszystko działa bez zarzutu. Ma ktoś może pomysł co z tym należy zrobić? Bo nie chciałbym być zmuszony do przeinstalowywania systemu z powodu tak małej, acz wkurzającej rzeczy ( nie lubię jak mi coś nie działa bigsmile).

PS.
Próbowałem instalacji w wersji offline, online, próbowałem zmieniać miejsce instalacji, bez skutku.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Creeping-Silence:

Próbowałem instalacji w wersji offline, online, próbowałem zmieniać miejsce instalacji, bez skutku.


Próbowałeś najpierw odinstalować wszystkie "javy" a potem zainstalować tylko wersję dla Twojego systemu?
Jeżeli nie masz windows 64-bitowy to instalacja wersji 32-bitowej nieco mija się się z celem.

To http://www.ccleaner.com/ też Ci się przyda.

Creeping-Silence napisał(a):

Instalowałem tyle różnych wersji, by mieć pewność, ze to nie chodzi o wersję którą instaluje. Użyłem programu który mi poleciłeś, odinstalowałem też wszystkie Javy jakie miałem, ale ciągle jest tak samo. Może to trzeba coś manualnie w ustawieniach Javy zmienić?

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Creeping-Silence:

Użyłem programu który mi poleciłeś

"Przejechałeś" nim rejestr? Bo może tam coś zostało.
Na jakiej stronie zrobiłeś to http://i47.tinypic.com/f52bk6.png
Może to trzeba coś manualnie w ustawieniach Javy zmienić? No jakby nie http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=3532491 zainstalowałem i jest.

Serekzolty napisał(a):

Witam!
Pozwole się podłączyć pod temat.
Opera 10.10 system Windows 7 x64 i najnowsza Java na dzień dzisiejszy.Instaluje i nie działa,tzn w operze jest widoczna jako
Sun Java Runtime Environment version 1.6 ale np. nie działa mi czat,i strona dla której potrzebuje tej javy (minecraft.net),w IE działa.

Na stronie Javy przechodze weryfikację pomyślnie,podany wyżej link do mapy interii również działa i mapkę można oglądać a czat interii i minecraft już nie.Czy to kwestia ustawień,czy czego? Proszę o odpowiedz