Jak odzyskać utraconą konfigurację skrzynki - ponownie zmapować do niej wiadomości z dysku.

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
JanHabza napisał(a):

Dzień dobry,

Jestem praktycznie pewien jak rozwiązać problem, ale wolę się upewnić.
Starsza osoba dla której dawno temu skonfigurowałem Operę usunęła sobie skrzynkę pocztową (nie widać jej na panelu bocznym, ani w górnym menu). Jak? Sama nie wie, po małym pytaniu podejrzewam że tego dnia dodawała dużo zakładek poprzez górne menu i prawdopodobnie najechała na menu poczta a stamtąd już łatwo trafić w usuń (nigdy nie sprawdzałem, ale Opera nie daje jakiś komunikatów ostrzegawczych przed takim krokiem?).

Sprawdziłem opera:about, wiadomości fizycznie są na dysku. Sam miałem podobny problem dawno temu, po upgrade Opera pogubiłą wiadomości (skrzynki znikły), miałem podłączone kilka skrzynek ale dało się większość odzyskać poprzez edycję któregoś z plików
(każda skrzynka ma numer). Tutaj nie będzie komplikacji - była tylko jedna na Gmail.

Jak radzicie odzyskać? Założyć ją od nowa i potem ręcznie zedytować któryś z plików wskazujących lokalizację maili? Ja swoje 'naprawy' robiłem chyba przy 8.2 lub 8.5, nie wiem czy w 10.10 coś się nie pozmieniało.

Wskazówki mile widziane ;-).

EDIT: accounts.ini, tak to był pilk który wtedy zmieniałem. Nie wiem jak to będzie wyglądać po tworzeniu nowej skrzynki, ale zmiana numerka powinna chyba wystarczyć?
http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=257567&t=1260534126&page=1#comment3049670
tutaj jest porada odnośnie importu, ale z tego co pamiętam, to to nie jest najlepsze rozwiązanie - bodajże na stałe widać filtr zaimportowane? W każdym razie mam wrażenie że edycja accounts.ini i ręczne wskazanie z którego magazynu wiadomości ma korzystać (zakładam że powstanie nowy-pusty dla nowej skrzynki) będzie lepsze.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by JanHabza:

Tutaj nie będzie komplikacji - była tylko jedna na Gmail.


To chyba można całkiem inaczej - załaduj gmaila przez www, w ustawieniach przestaw na Włącz POP dla wszystkich wiadomości (nawet już pobranych), dodaj konto gmail do M2 pamiętając o http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=3233362 i tyle. Opera ściągnie wszystko z serwera. No fakt może to potrwać i jak ustawić dostęp przez POP to wysłane trafią do odebranych.

A taki wątek http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=267848 ? Trzeba przeczytać cały. Wychodzi z niego, że jak przy imporcie wskazać folder z plikami *.mbs to Opera sama rozdziela wysłane od odebranych.

Originally posted by JanHabza:

bodajże na stałe widać filtr zaimportowane?

Nieprawda - filtr "zaimportowane" można usunąć. Usunięcie filtra nie usuwa wiadomości. A zresztą - nawet lepiej - zmień nazwę takiego filtra i użytkownik będzie miał szybki dostęp do wiadomości starszych niż z grudnia 2009 wink