Filtrowanie poczty

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Medium napisał(a):

Pomoc Opery:

Wszystkie otrzymywane przez ciebie wiadomości są automatycznie indeksowane i sortowane według nadawców, zawartości i rodzaju wiadomości. Wiadomości przechowywane są w jednej bazie danych, dzięki czemu każda z nich może być wyświetlana w kilku miejscach bez konieczności kopiowania czy przenoszenia.


I tak powinno być. Ale często w kolejnych wersjach Opery staje się, że przestaje być...

Przywykłam korzystać z kliknięcia na wybrany kontakt, by zobaczyć wiadomości od tego kontaktu. Niestety sposób ten po jakimś czasie okazuje się zawodny: Opera Mail pokazuje zupełnie niezwiązane z nim wiadomości, a wśród nich potrafi się znaleźć nawet jakaś wiadomość z kanałów informacyjnych.

Niezawodne - jak dotychczas - są etykiety. Własnych filtrów nie używam, wystarcza mi (jak widać do czasu) czytanie wiadomości z wybranych kontaktów.

Co do śledzenia kontaktów, bywa różnie. Np. chciałam taki osierocony z wiadomości (a świeży kontakt) poddać śledzeniu, to stracił przyporządkowany obrazek, a nie wpisał się w grupę kontaktów śledzonych.

Piszę, by uzyskać informacje o Waszych doświadczeniach w tej kwestii.

krzysieks napisał(a):

Originally posted by Medium:

Przywykłam korzystać z kliknięcia na wybrany kontakt, by zobaczyć wiadomości od tego kontaktu. Niestety sposób ten po jakimś czasie okazuje się zawodny: Opera Mail pokazuje zupełnie niezwiązane z nim wiadomości, a wśród nich potrafi się znaleźć nawet jakaś wiadomość z kanałów informacyjnych.Miałem podobnie i sprawdziłem właściwości każdego kontaktu. Okazało się, że w niektórych kontaktach z nieznanych przyczyn po adresie e-mail znajdowały się dwie spacje. Po korekcji wpisów adresu wszystko jest prawidłowo wyświetlane.

Medium napisał(a):

Originally posted by krzysieks:

Okazało się, że w niektórych kontaktach z nieznanych przyczyn po adresie e-mail znajdowały się dwie spacje.


Ty wiesz, chyba coś w tym jest! Ja co prawda tych spacji nie zauważyłam, ale przeklikałam wszystkie podejrzane kontakty i się naprawiło! bigeyes

A spróbuj jeszcze dać prawoklik na dowolny kontakt i wybrać z menu "śledź kontakt". Ciekawe, czy zniknie Ci ikonka kontaktu?

krzysieks napisał(a):

Po wybraniu "śledź kontakt" ikony nie znikają.
Poprzednio opisane problemy być może są pozostałością po imporcie kontaktów opery z poprzednich wersji.

Medium napisał(a):

Originally posted by krzysieks:

Poprzednio opisane problemy być może są pozostałością po imporcie kontaktów opery z poprzednich wersji.


Nigdy, ale to naprawdę nigdy nie importowałam kontaktów.
Skoro tak twierdzisz, może być inna przyczyna bo... podobnie jak plikiem blokowanej zawartości, tak plikiem kontaktów zarządzają u mnie 4 (słownie: cztery) wersje Opery poczynając od Opery 8... sherlock
Podobnie jest też z zakładkami i notatkami... bigsmile

Szkoda, że ta metoda nie sprawdza się dla całej poczty... whistle