M2 - małe problemy

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Kodomanus napisał(a):

Witam wszystkich serdecznie,
jako, że to mój debiut na tym forum.

Testuje od wczoraj intensywnie operowy program pocztowy M2 i mam problemy:
1. Dlaczego M2 nie wszystkie listy dyskusyjne dodaje automatycznie do widoku list dyskusyjnych, od czego to zależy, i czy można dodać je ręcznie?
2. Czy można edytować albo chociaż podejrzeć wbudowany filtr spamu?
3. Czy można samemu zmieniać "Etykiety" np. dodać nowe, czy jakieś skasować? Podobnie załączniki.

Za wszelaką pomoc z góry dziękuję smile

misam napisał(a):

Poczta-> Filtracja wiadomości, tutaj możesz skonfigurawać filtr spamu:cheers:

Ryszard napisał(a):

Kodomanus pyta o wbudowany filtr spamu, a jego edycją jest pewien problem.

Numen napisał(a):

1. Dlaczego M2 nie wszystkie listy dyskusyjne dodaje automatycznie do widoku list dyskusyjnych, od czego to zależy, i czy można dodać je ręcznie?


Nie do końca rozumiem, piszesz o grupach dyskusyjnych czy listach wysyłkowych? W jakim widoku Ci się pojawiają? Może jakiś przykład.

2. Czy można edytować albo chociaż podejrzeć wbudowany filtr spamu?


Opera przyjęła politykę nieujawniania sposobu działania filtru, żeby utrudnić spamerom tworzenie listów przechodzących przez wbudowane filtry (sam nie wiem czy to słuszna polityka). Można jednak sterować siłą filtru przez menu (Poczta -> Filtracja wiadomości -> Spam -> Wbudowany...) lub poprzez edycję pliku index.ini znajdującego się w katalogu poczty użytkownika:

[Spam Filter]
Start Score=30

Wartość 30 oznacza domyślną siłę filtru, 0 silną, a 1000, że filtr jest wyłączony. Oczywiście można zastosować również inne, pośrednie, wartości.
Poza tym, po kliknięciu prawym przyciskiem na Spam w hotliście i wybraniu Właściwości, a następnie po przejściu do zakładki Filtr można dodawać nowe reguły, np. zawierające niechciane adresy email lub tematy (siła filtru antyspamowego powinna być ustawiona na Mocny).
Poza tym w fazie testów są filtry Bayesa, więcej informacji w tym wątku.

3. Czy można samemu zmieniać "Etykiety" np. dodać nowe, czy jakieś skasować? Podobnie załączniki.


Niestety nie...

Kodomanus napisał(a):

Listy wysyłkowe

> Nie do końca rozumiem, piszesz o grupach dyskusyjnych czy listach wysyłkowych? W jakim widoku
> Ci się pojawiają? Może jakiś przykład.

Sorry za nieprecyzyjny język, oczywiście chodzi o listy wysyłkowe. Podejrzewam, że M2 kwalifikuje maile do widoku list wysyłkowych po rozpoznaniu powtarzającego się adresu zwrotnego. Obie listy go mają (oczywiście różne), ale tylko jedna jest w tym widoku, druga nie.

qviri napisał(a):

Poza tym w fazie testów są filtry Bayesa, więcej informacji w tym wątku.cool

Numen napisał(a):

Podejrzewam, że M2 kwalifikuje maile do widoku list wysyłkowych po rozpoznaniu powtarzającego się adresu zwrotnego. Obie listy go mają (oczywiście różne), ale tylko jedna jest w tym widoku, druga nie.A ja sądzę, że analizuje nagłówek wiadomości w poszukiwaniu, np. List-Id. Porównaj nagłówki obu list, może to da odpowiedź.

Jeżeli nie chcesz, aby listy wysyłkowe, których Opera nie potrafi rozpoznać, pojawiały się w widoku Nieprzeczytane, to samodzielnie utwórz nowy widok (np. na podstawie nadawcy) i we właściwościach widoku, w zakładce filtr, zaznacz opcję Nie pokazuj wiadomości w innych widokach.

Kodomanus napisał(a):

Faktycznie, nagłówek listy, której nie pokazuje jest jakiś "uboższy". Pewnie dlatego, że nie ma tam pewnych elementów traktuje te maile jako "zwykłe".

babek napisał(a):

hmmmm... no właśnie, zapisałem się na listę wysyłkową i wszystkie wiadomości trafiły do "nieprzeczytane". Idąc za wskazówkami Havaarda i innych użytkowników forum wink ustawiłem sobie nowy widok no i można że wszystko jest okej, ale mimo wszystko człowiek chciałby widzieć swoją listę wysyłkową w "listach wysyłkowych" a nie w widoku wink no ni, może kiedyś doczekam się rozwiązania smile
ninja

loqsh1 napisał(a):

a ja mam takie glupie pytanie, albo raczej problem, z którym nie mogę sobie poradzić:
jak usunę list, to jest on w koszu - jak go przywrócić? - może jestem ślepy, ale nie wiem gdzie jest taka możliwość smile

Mayor napisał(a):

zaznaczasz usunięty mail/maile i klikasz przycisk 'Przywróć' na pasku (jest pomiędzy 'Usuń' a 'Dodaj kontakt')

loqsh1 napisał(a):

dzięki - jednak jestem ślepy smile