Gesty myszy - ślad pokazujący wykonywany gest

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Above napisał(a):

Jest to kontynuacja tematu jaki poruszyłem w wątku: http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=317431

Jeśli chcemy widzieć podobnie jak w FF Gestures lub w Chrome itd. ślad/wizualizację wykonywanego gestu - to należy dodać skrypt:

GestureTrail.js

Skrypt GestureTrail ukazuje wykonywany gest w postaci linii ciągłej (istnieje także skrypt, pokazujący ślad gestu w postaci kropek: MouseGestureTrack - ja jednak wolę GestureTrail).


Post w edycji...

pgmost napisał(a):

Hmm, ciekawa opcja znana z dodatku FF, może nawet mi tego brakowało w Operze smile Tylko opcja linia ciągła a nie kropki i kolor na bardziej czerwony sobie zmieniłem, czy grubość linii też da się zwiększyć?
W FF działa bardziej płynnie mam wrażenie, a w Operze jest minimalne opóźnienie i mini-przycinania, wina jakichś ustawień czy skryptu?

gruniu napisał(a):

fajna opcja ale nie mam pojecia jak to uruchomic

Dave80 napisał(a):

Mam podobny problem, wrzuciłem do folderu ze skryptami i nie ma żadnych efektów przy wykonywaniu gestów, żaden z nich nie działa.
Ma ktoś jakiś pomysł co jest nie tak, bo opcja bardzo fajna.

pgmost napisał(a):

Restart Opery???

adas napisał(a):

Hehe... A mi działa... ale tylko wtedy gdy gest wykonuję baaaaardzo powoli wink Inaczej Opera zdąży gest wykonać (przed wyświetleniem linii). Tzn. komputer (karta graficzna?) demonem prędkości nie jest.

A skrypty uruchamia się w następujący sposób:
Utworzyć folder UserJS → następnie Preferencje → Zaawansowane → Zawartość → Opcje Java Script → wskazać ten utworzony folder. I do tego folderu wkleić plik.

Edycja: Kropki pokazują się już normalniej wink

gruniu napisał(a):

mi i tak nie dziala sad

trufelek napisał(a):

Proponuję wyłączyć gesty w Operze i użyć "Strokeit".
Wygoglujcie i będziecie zachwyceni. smile

Above napisał(a):

Jeśli komuś nie działa to proponuję zainstalować dodatek do Opery Unite o nazwie UJS Manager - pozwala zarządzać skryptami w prosty sposób bez ceregieli z wgrywaniem pliku js do odpowiedniego katalogu itd. - można z poziomu UJS Manager włączać i wyłączać skrypty.

Co do wolnego działania skryptu na słabych kompach - nie wiem. Musi być on naprawdę kiepski ponieważ u mnie to śmiga - albo masz coś w systemie nie tak.

danik16 napisał(a):

Żeby skrypt działał należy zaznaczyć:
Preferencje → Zaawansowane → Zawartość → Opcje Java Script → Pozwalaj na wykrywanie zdarzeń menu kontekstowego
Ogólnie jednak oba skrypty raczej kuleją tzn.

Originally posted by pgmost:


W FF działa bardziej płynnie mam wrażenie, a w Operze jest minimalne opóźnienie i mini-przycinania

Poza tym nie zawsze rysują cały gest, czasem tylko jego fragment lub przesunięty w stosunku do kursora (np. kropki na tej stronie).

Dave80 napisał(a):

Przy Operze 10.10 próbowałem obu skryptów, ale żaden z nich nie działał. Teraz po przesiadce na 10.53 okazuje się że MouseGestureTrack zaskoczył, pokazują się ładne czerwone kropeczki smile przy robieniu gestu. Jednak GestureTrail.js nadal nie działa, w sumie MouseGestureTrack w zupełności mi wystarczy.

Saskatchewan napisał(a):

Patrząc jak to działa w Firefoksie, myślałem, że też chcę taką funkcję w Operze. Z drugiej strony (mam nadzieję, że nie zmieniam tematu przewodniego) - jak bardzo skomplikowane gesty myszy wykonujecie w Operze? wink

trufelek napisał(a):

Ja wyłączyłem gesty Opery i używam "Strokeit".
Jestem szczęśliwy smile smile smile

stivo85 napisał(a):

U mnie GestureTrails działa całkiem dobrze. Ślad pokazywany jest dość szybko (znacznie szybciej niż w FF, ale tu może być wina wtyczki od gestów).