Import poczty wysłanej z innnego programu do O7.2

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
zawa napisał(a):

Walcze z tym zawzięcie. Kiedyś mi sięuda wreście przenieść tak poczte wysłana z TheBat!'a do M2 tak aby sie w operze w widoku sent miał te maile i nigdzie indziej. Już udało mi się to tam umieścieć ale... Zawsze musi być jakieś ale. No wiec wszystko pieknie ładnie w wysłanych mam stare listy zimportowane z TheBat!'a ale w polu To: (w polskiej wersji Do: ) mam nadawce zamiast dobiorcy. Czyli to wygląda jakbym sam sobie wysyłał wiadomości. Powalcze z tym jutro. A własnie jak komuś się juz to udało to niech da znak chętnie sie dowiem jak to zrobić.
A własnie kiedyś ktoś powiedział, że nie da się zimportować pocztu aby stare wysłane były w wysłanych. Ja twierdzę, że sie da:D:D

qviri napisał(a):

To się przyznaj jak smile

misam napisał(a):

Je też chcialbym się dowiedzieć!!!

zawa napisał(a):

Jak uda mi się dopracować to to wszystko powiem. Zresztą nawet nie udało mi się 100% powtarzalności osiągnąć. Ale jak chcecie to co do tej pory osiągnołem to proszę o kontakt bezpośredni. Najlepiej przez GG(1313957). Bo email mi nie działa. The Bat! nie potrafi ściagnąć mi pocztu z serwera a M2 radzi sobie z tym. Z tym, że M2 jest w rozsypce w wiązku z tym co mu robie:p.

zawa napisał(a):

Aby listy wysłane zimportowane z plików poczty unixa(nadaja się też piki opery .mbs-tak samo się je importuje) znalazły się w widoku sent(wysłane??? nie mam polskiej wersji Opery) należy najpierw je (wszystkie pliki zawierające interesujące nas maile i tylko interesujace nas) normalnie zimportować Operą:P Teraz wyłaczamy Opere wchodzimy do katalogu w ktorym Opera przechowuje pocztę. Wchodzimy do podkatalogu index tam bedą pliki .idx. Ile i jak się nazywają to nie ważne. Znajdujemy plik m2_received.idx i zmieniamy jego nazwę na m2_sent.idx. Dzięki temu listy te zjandą się w widoku sent. Będą jeszcze widoczne w dwóch innych miejscach przynajmniej:) ale to już sami powinniście sobie poradzić z usuwaniem ich z tamtąd. teraz możemy sobie importować resztę maili i mamy wszystkie.
WADY:
Listy w sent mają pod etykietka To: (Do:???) wpisane wartośći z From (Od).
Trzeba to robić na czystym M2 (nie może być wcześniej tam żadnych wiadomości).
Napewno jeszcze kilka jest
Nadal kombinuje jak zmusić Operę żeby mi odczytała ponownie wszystkie informację o listach z samych listów a nie z kaszy. Przez to występuje zamiana From: z To: