Wyłączenie przechwytywania przycisku "mail" na klawiaturze.

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
lolasher napisał(a):

Witam
Nad klawiaturą w moim laptopie znajduje się śliczny panel z dotykowymi przyciskami które służą do uruchomienia domyślnej przeglądarki i klienta email. Moją domyślą przeglądarką jest oczywiście Opera 10.10, a klientem poczty Outlook 2007. kiedy jestem na pulpicie i wciskam przycisk symbolizujący kopertę odpala się Microsoftowe okienko pobierające pocztę, a kiedy użyję "kuli ziemskiej" wyskakuje opera. Jednak, kiedy coś czytam na necie i najdzie mnie ochota na sprawdzenie maili, to po naciśnięciu odpowiedniego pstryczka zamiast ładnego napisu "Outlook 2007" w żółtej rameczce widzę zakładkę "nieprzeczytane" w Operze. Kiedy przeglądarka jest włączona, ale zminimalizowana problem nie występuje. Próbowałem w ustawieniach przeglądarki ustawić jako domyślnego klienta poczty ustawić outlooka, ale to nie pomogło. Z góry dziękuje za pomoc.

woj-tek napisał(a):

Może spróbuj AutoHotkey i przypisać MSO na sztywno do klawisza poczty? (ja sobie zupełnie przemapowałem klawisze i "przeglądarka uruchamia mi foobara a "koperta" otwiera kartę w operze bigsmile )

lolasher napisał(a):

Trochę skomplikowany program, jak będę miał czas to się może pobawię. A nie ma możliwości wyłączenia w operze tego skrótu ? Bo to jak nic widać, że opera "zabiera" systemowi dostęp do tego przycisku. Nie da się może całkiem wywalić klienta mail w operze ?

woj-tek napisał(a):

Opcji chyba nie ma.
Teoretycznie klient mail (jeżeli nie był używany) nie powinien być aktywny...

lolasher napisał(a):

Też mnie to dziwi, bo jak próbowałem się dostać na tą zakładkę za pomocą opcji to nie da rady, tylko tym magicznym przyciskiem, konfiguracji poczty nie ruszałem, a mi się tak robi od kiedy pierwszy raz wgralem operę.

bradiaga napisał(a):

IMO jak nie ma zdefiniowanych kont w M2 to Opera nie funkcjonuje jako mailer. Tzn. nie może np. wyświetlać katalogu "nieprzeczytane"