Jak przenieść katalog mail w inne miejsce?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
bradiaga napisał(a):

Witam
Chcę mieć katalog mail na dysku d: żeby nie zajmował miejsca na c:, gdzie jest domyśnie. Do tej pory po prostu go przekopiowywałem na d: a w pliku opera6.ini poprawiałem ścieżkę do niego. Zazwyczaj działało. Kilka jednak razy za ostatnie 2 lata zdarzało się że kontakt Opery z katalogiem mail zrywał się. Wystarczyło przeinstalować Operę i poprawić opera6.ini aby sytuacja się naprawiła. Od wersji 10.10 jednak nic nie skutkuje, Opera ignoruje wpis ścieżki w opera6.ini, uruchamia się tak jakby nie było poczty i jej kont. Pomaga jednak uruchomienie Opery z przełącznikiem wskazującym ten sam plik smile Niestety to nie wystarcza bo jednak wywołanie Opery z innych linków czy pozycji otwiera ją bez poczty. Czy ktoś zna skuteczną metodę na trzymanie katalogu mail w innej lokalizacji niż domyślna?

darmiros napisał(a):

A próbowałeś w pliku operaprefs_default.ini zmienić Multi User=1 na Multi User=0 ?
Czy wtedy można podać nowy katalog dla mail?

bradiaga napisał(a):

Nie próbowałem i raczej nie będę ponieważ jest to komp z 3 użytkownikami na oddzielnych kontach. 2 userów na swój mail w miejscach przewidzianych instalacja standardową ale oni nie mają praktycznie żadnego ładunku w tych katalogach więc zostały tam gdzie były. 1 user ma materiału mnóstwo (paręset MB) i tek katalog mail raczej musi być na d:.
Ciekawe że Opera ignoruje wpis scieżki do mail w opera6.ini gdy jest uruchamiana bez przełącznika /settings "ścieżka do opera6.ini" a reaguje poprawnie dopiero gdy jest ten przełącznik. Choć przecież opera6.ini jest w standardowym miejscu i "widzenie" go musi następować bez przełącznika. A raczej nie tyle ignoruje wpis ścieżki co cały plik, wiem to bo niektóre inne szczegóły w tym pliku też są ignorowane. Skoro ignoruje plik konfiguracyjny usera to czym się posługuje uruchamiając??

darmiros napisał(a):

Originally posted by bradiaga:

A raczej nie tyle ignoruje wpis ścieżki co cały plik, wiem to bo niektóre inne szczegóły w tym pliku też są ignorowane. Skoro ignoruje plik konfiguracyjny usera to czym się posługuje uruchamiając??



No właśnie, czym? Ja też próbowałem przenieść katalog "mail" do katalogu "Opera" w plikach użytkownika, bo używam Opery na dwóch kompach i ułatwia mi to synchronizację. Niestety nie udaje się to teraz, a w wersjach 9.x tak miałem.
Co dziwne w wersji linuksowej Opera trzyma wszystkie ustawienia i maile jednego użytkownika w jednym katalogu, a w Windows już nie potrafi.

bradiaga napisał(a):

Odkryłem że w Operze istnieje dostęp do plików konfiguracyjnych przez wpisanie w pole adresu opera:config. Jeśli się tam w sekcji Mail określi umiejscowienie tego katalogu to Opera raczy to zauważyć. Zatem - nie dłubać w plikach "ręcznie", korzystać z dostępu via opera:config. Ciekawe na jak długo to pomoże smile

gnowacz napisał(a):

prosze o dokladniejsza instrukcja w kilku krokach, w jaki sposob przeniesc katalog poczty na dysk inny niz c:

Ryszard napisał(a):

Proszę o sprecyzowanie:
- czy wiadomości są pozostawiane na serwerze - czyli jest tam wiele wiadomości i trzeba uniknąć ich powtórnego pobrania
- czy ręczna konfiguracja kont byłaby problemem bo np. zapomniano jakiegoś hasła lub kont jest wiele
- jak wiele wiadomości masz zgromadzone w Operze
?

gnowacz napisał(a):

poradzilem sobie wink

Ryszard napisał(a):

wink