/m2/ Blad przy zapisywaniu wiadomosci

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Ryszard napisał(a):

Wątek ten powstał z 3 odnoszących się do tego samego problemu, stąd pytania:
mejbi'ego i Nuntaro brzmią "dziwnie".


Taki problem z mailem od "Cyber Jaj@" <cj_zin@tlen.pl>
W czasie odbierania wychodzi - pict.png. Jak go w końcu wywalę z serwera skrzynką Boogiego, to w Operze w odebranych jest. I to tyle razy ile było błędów. Czyli jednak zapisuje.

pict.png

Nasty napisał(a):

Minął już tydzień od wysłania oryginalnej wiadomości, więc może problem już się jakoś rozwiązał. A jeśli nie - pierwsza rzecz, która mi się tu widzi, to rozjechana struktura plików na dysku. Sprawdzałeś może dysk twardy (przepraszam za wyrażenie) MS Scandiskiem, albo Norton Disk Doctorem itp.?

Ryszard napisał(a):

Problem dotyczy wyłącznie e-maili z "Cyber Jaj@". Nie mam pojęcia co może w nich takiego być.

Nasty napisał(a):

Originally posted by Ryszard
Problem dotyczy wyłącznie e-maili z "Cyber Jaj@". Nie mam pojęcia co może w nich takiego być.


A! Więc to jest powtarzalny błąd! Nie tylko jakiś przypadkowy z jednym mailem na twoim systemie!
Możesz mi Redirectować takiego jednego maila do testów? Bo gdy już usuniesz z serwera i jednak masz go w skrzynce, to możesz już dalej na nim operować?
Jak się nie uda to się zapiszę do tego cyberjaj@. Podaj link, jak możesz. Dzięki.

Dziwna sprawa. Jak okaże się, że to replikowalny bug, to czym prędzej trzeba z tym do BTS. A jak gorzej replikowalny, to przydało by się jak byś włączył logowanie przetwarzania odbierania wiadomości w M2 i oczywiście zlogował ten crash IIXII Inspectorem. Bo Opera wysypuje się za każdym razem przy sprawdzaniu tej wiadomości na serwerze, tak?

Ryszard napisał(a):

Niestety, mam zwyczaj usuwania niepotrzebnych wiadomości. Nie było zainteresowania sprawą, nie ma wiadomości.
Mogę tylko opowiedzieć:
Problemy były tylko z tym co przychodziło z http://www.cj.rozrywka.com/prenumerata.php
Sprawdzałem czy chodzi o konkretny serwer pocztowy - zmieniłem adres, na który wysyłali prenumeratę - nie miało to znaczenia.
Nie przysyłają regularnie, więc nie mogę napisać czy zawsze były jaj@ (problem z "zapisaniem") czy bywało OK.
Przy najbliższej okazji odezwę się na forum.

mejbi napisał(a):

/m2/ Blad przy zapisywaniu wiadomosci

Witam

"Próba zachowania wiadomości x (UIDL 315b3f950bbd4f77) pobranej z serwera POP3 na dysku lokalnym nie powiodła się."

(zamiast x od 1 do n) kilka takich i na koniec:

"Wiadomość nie istnieje! [Odpowiedź serwera:-ERR]"

Co moze byc przyczyna takiego komunikatu (v. 7.23)? Inne mailery nie maja zadnych problemow z zapisaniem wiadomosci z tego serwera.

Pozdrawiam,
mejbi

Nasty napisał(a):

Czy zapisuje Ci jednak te wiadomości, tak jak to było w przypadku problemu Ryszarda?

Zainstaluj Operę 7.50beta1 w osobym katalogu od tego, gdzie masz dotychczasową Operę i spróbuj, czy pobierze bez problemów tego maila - będziemy wiedzieli, czy ten bug poprawiony jest już w najnowszej wersji.

mejbi napisał(a):

Witam

Nie, u mnie nie zapisuje (do przegladania/kasowania poczty na serwerze uzywam jbmail'a - 100 KB i spelnia swoje zadanie bardzo dobrze). Dodam tylko, ze do wczoraj bylo wszystko bez zarzutow (moze kilka razy wczesniej, ale to szybko przechodzilo - pojedyncze przypadki). Potraktowalem dysk scandisc'iem, jednak to nic nie pomoglo. Niektore listy sie pobieraja, niektore nie (m.in. zadnych z yahoogroups nie chce zapisywac - wczesniej robil to bez problemu). Nowej Opery jeszcze nie instalowalem, ale nie... 7.23 przez kilka ladnych miesiecy nie sprawiala takich problemow.
Pozniej zainstaluje i dam znac, ale podejrzewam, ze pobierze bez problemow. Mysle, ze jak ponownie zainstaluje 7.23 to tez bedzie OK.

Pozdrawiam,
mejbi

Nasty napisał(a):

Originally posted by mejbi
Pozniej zainstaluje i dam znac, ale podejrzewam, ze pobierze bez problemow. Mysle, ze jak ponownie zainstaluje 7.23 to tez bedzie OK.


Skoro tak mówisz, to jeśli możesz, sprawdź rzeczywiście na świeżej instalce 7.23.
Wiedzielibyśmy wtedy, czy to bug w Operze, polegający na problemie z odebraniem pewnych wiadomości (ewentualnie problem po stronie serwera, z którym Opera sobie nie radzi), czy rozjechała się u Ciebie struktura plików na dysku (z winy Opery bądź nie).

mejbi napisał(a):

Witam

Na swiezej instalce Opery bylo wszystko w porzadku, wiec rozjechana byla struktura plikow. Po malym wywiadzie srodowiskowym dowiedzialem sie, ze w dniu, w ktorym Opera zaczela srednio sie ze mna dogadywac, winda zawisla mielac caly czas dyskiem i potrzebny byl hardreset. To by chyba troche wyjasnialo. Dodam jeszcze, ze na starej instalce dziwnie klonowaly sie posty, ktore nie chcialy sie sciagnac... po jakims czasie same jakos sie niewidocznie sciagnely i klonowaly. Po ich skasowaniu one sie przywracaly i znowu klonowaly i tak w kolko wink Nie wiem co to, ale dalem sobie z tym spokoj, zainstalowalem bete i jak na razie jestem z niej zadowolony.

Pozdrawiam,
mejbi

Nuntaro napisał(a):

/M2/ - Co to, k..urde, jest?

Ciągle nie mogę rozwiązać problemów z pocztą ale postanowiłem zagadnąć o rzecz od której się zaczęło:

Otóż zapisałem się kiedyś tam na subskrypcję w humorystycznym serwisie www.alejaja.pl Raz na kilka tygodni autor wysyła maila w htmlu - od zawsze mialem z tym problem bo wiadomości z tego serwisu rozwalały mi Operę. Przy próbie pobrania wiadomości otzrymuj komunikat, że zchowanie nie powiodło sięa zaraz potem znajome z IE okienko "Program wykonał niedozwoloną operację..."

Że czasem mnie jednak te maile rozśmieszają, nie rezygnowalem z subskrypcji. Po każdym takim przypadku otwierałem sobie Mozillę i przez www sprawdzałem pocztę, czytalem, a potem kasowalem wiadomość.
Co ciekawe po ponownym uruchomieniu Opery wiadomość ta byla u mnie na liście nieprzeczytanych a na dodatek... zwielokrotniona.

To pierwsza dziwna rzecz.

Jak byla wystarczająco śmieszna to zachowywałem ją sobie w odpowiednim widoku, jak nie - usuwalem. I cacy...

Ostatnio jednak zdarzyła się rzecz dziwna (jak sądzę to właśnie w związku z wiadomością od tego nadawcy) ciągle otzymuję komunikat:
"Próba zachowania wiadomości 1 (UIDL 1083217034.287) pobranej z serwera POP3 na dysku lokalnym nie powiodła się."
a zaraz potem:"Wiadomość nie istnieje! [Odpowiedź serwera:-ERR Brak takiej wiadomosci]"

No i to był wstęp do moich dalszych kłopotów bo w odruchu naglej rozpaczy (na dodatek strasznie wolno od jakiegoś czasu mi się otwiera) napytalem sobie biedy (http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=53696). Ale te objawy były jedną z przyczyn.

Nie mam już (mam nadzieję chwilowo) dawnej poczty (został tylko podzial na odpowiednie widoki) ale ten komunikat ciągle wyskakuje. Co to...
??

Ryszard napisał(a):

Próba zachowania wiadomości x (UIDL 315b3f950bbd4f77) pobranej z serwera POP3 na dysku lokalnym nie powiodła się.

Nie jesteś jedyny,
ale przyczyna ciągle jest nieznana. Nawet nie wiem czy zgłoszone jako bug. Pewnie nie bo ci, którzy widzieli są nieangielskopiśmienni, a angielskopiśmienni nie widzieli.

Swoją drogą szkoda, że forum jest skonsruowane w taki sposób, że zmiana podpisu dotyczy starych wiadomości też - byłoby wiadomo jaką miałem wersję gdy pisałem o jaj@ch.

Ryszard napisał(a):

Wątek może i wygląda dziwnie, ale to już 3 raz przewija się motyw wiadomości, która "nie chce" się zapisać, a jednak się zapisuje i wywala Operę.
Były 3 wątki na ten temat.
Żeby nie szukać linków połączyłem je.
Autorów wątków, które "zniknęły" proszę o nie traktowanie tego jako szykany, czy znęcanie się przez moderatora.

Otóż zapisałem się kiedyś tam na subskrypcję w humorystycznym serwisie


Czyżby udało się znaleźć "źródło" wywalających maili? Może w końcu sprawa ruszy. Wpisałem się na tą listę.

Ryszard napisał(a):

Czyżby udało się znaleźć "źródło" wywalających maili? Może w końcu sprawa ruszy. Wpisałem się na tą listę.

I chyba nic z tego - dostałem pierwszy zestaw dowcipów (same w sobie niezłe) i Opera się nie wywaliła.
Mail jest w HTML, X-Mailer: MailGust

Nuntaro napisał(a):

Hmm.. czyżby to serwer o2.pl tak knocił? Ostatnio dostałem siedmiokrotnie zwrot wiadomości (z o2 na o2), no ale wcześniej miewałem tylko problemy z tym jajcarskim serwisem...
Jakby nie było, dzięki za próby wyjaśnienia wink

Ryszard napisał(a):

czyżby to serwer o2.pl tak knocił


Może i? Jak pamiętam dostawałem to na konto na o2.pl? Sprawdzę i to.

Namarie napisał(a):

Błąd ogólny przy ściąganiu poczty

"Próba zachowania wiadomości 1 (UIDL 3c48cd5600005115) pobranej z serwera POP3 na dysku lokalnym nie powiodła się."

Taką wiadomość pokazuje mi Opera średnio co parę minut. Po skasowaniu danej wiadomości mam dzień - dwa spokoju i znowu to samo. Wiadomości, których ten błąd dotyczy są z różnych źródeł, bez załączników, o małej pojemności, dysk lokalny nie jest przepełniony... W czym leży problem? Będę wdzięczna za pomoc.

lockoom napisał(a):

Re: Błąd ogólny przy ściąganiu poczty

Łatwiej by było gdybyś podała wersję Opery, czy zdarza się to tylko na jednym z kont pocztowych czy na wszystkich etc.

AbdulMumit napisał(a):

Na moje wygląda to na brak dostępu do pliku, w którym Opera przechowuje pocztę. Poza wersją Opery podaj więc także, z jakiego systemu operacyjnego korzystasz (Windows [oznaczenie], linux [jaki] etc.).

Bardzo podobny komunikat otrzymuję, kiedy zerwie się połączenie pomiędzy moim komputerem, a serwerem, na którym przechowuję pliki z pocztą (pisałem o tym i o fatalnych skutkach takiej sytuacji niedawno na Forum). W takiej sytuacji należy IMHO (moim skromnym zdaniem) natychmiast wyłączyć Operę i sprawdzić, co się dzieje. Mogą to być np. problemy z ustawieniami uprawnień do plików lub katalogów na jakimś niestabilnym systemie. Czy jesteś pewna, że katalog «Mail» Opery jest na tym samym komputerze, przy którym siedzisz? Może to jakaś pracownia komputerowa? Albo jakiś inny rodzaj sieci lokalnej (osiedlowa, budynkowa)?

Innym potencjalnym powodem problemu mogą być błędy dysku, tzw. bad sectory – sprawdź sama lub poproś kogoś, czy Twój dysk jest w pełni sprawny technicznie. Jeśli nie – kup nowy. W tej chwili nic innego nie przychodzi mi do głowy, ale może coś wspólnie wymyślimy, jeśli podasz jakieś szczegóły (m.in. te, o które prosił lockoom).

Ryszard napisał(a):

Kolejna osoba ma ten sam tajemniczy problem. Ponownie dołączam jej wiadomość do "zbiorczego" wątku.

Wiadomości, których ten błąd dotyczy są z różnych źródeł


Albo teria o "trefności" pewnych wiadomości upada, albo Opera reaguje tak samo w różnych sytuacjach.

Co do moich testów - nic się nie udało odkryć - błąd się nie pojawił.

@Namarie - jak widać moja odpowiedź nie dotyczy dokładnie Twojego problemu, tylko tak sobie ogólnie kombinuję w temacie
"Próba zachowania wiadomości"