Problem z logowaniem do różnych serwisów przez OPERA 10.10

w dziale Strony WWW w Operze
CARLOSSOL napisał(a):

Witam, i od razu wyjaśniam, że pomimo tego, że podobne wątki już istaniały, to po ich przeczytaniu i wypróbowaniu rad i zaleceń problem w "my Opera" nie zniknął. Może ktoś jest w stanie jednoznacznie powiedzieć, czemu po aktualizacji Opery (a używam jej od ponad 4 lat) do ostatniej wersji: 10.10; Kompilacja 1893; Platforma Win32, jest problem z logowaniem się do różnych serwisów: poczta Orange, Gmail, WP, serwisy społecznościwe typu NK, czy ten (aby napisać tego posta musiałem logować się przez IE), serwisy bankowe itp. Jest mała ilośc stron na które można się zalogować bez problemu.
Logowanie z problemem polega na tym, ze po załadowaniu strony korzystam najczęściej z Menadżera haseł, który "sam" dotychczas logował na stronę po kliknięciu na klucz. Teraz po kliknięciu na klucz do okna logowania ładuje się login i hasło, ale nic dalej się nie dzieje. Tak samo nie pomaga kliknięcie na ZALOGUJ. Po tym ponowne wpisanie ręcznie loginu i hasła nie inicjuje logowania.
Poza tym spróbowałem usunąć dla problematycznych stron zapamiętane hasła z Menedżera, na nowo je wspiałem w zrestartowanej Operze i dałem zapamiętaj - pierwszy raz się zalogował, ale przy powtórnym logowaniu ten sam problem - nic się nie dzieje przy automatycznym logowaniu. Próbowałem wrzucić do mendżera te dane dla jednej strony zarówno z opcją "Zapamiętaj dla tej strony" jak i bez tego.
Próbowałem usunąć te 3 pliki, o których było w innych wątkach. Ustawienia mam takie jak zalecane: Akceptacja ciasteczek/Żadnej zablokowanej zawartości/Ustawienia dla ciasteczek na: 3/ Wyłączone usuwanie ciasteczek przy zamykaniu Opery i CCleaner/ w Avira żadnych nietypowych ustawień / Włączona ochrona przed oszustwawmi/Protokoły zabezpieczające 2 pierwsze / Czas systemowy na bieżąco aktualizowany automat.
Będę wdzięczny za jakieś sugestie jak problem rozwiązać.

Medium napisał(a):

W takiej sytuacji naprawiałabym instalację. Najpierw bez usuwania Profilu użytkownika.
Później, w przypadku niepowodzenia, usunęłabym tylko plik Preferencji operaprefs.ini.