Problem z mini-operą w Plusie -chcę się łączyć na APN WAP a nie na każdym telefonie mogę

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
marlod napisał(a):

Chodzi mi o możliwość łączenia się na pakietach internetowych w Simplusie/36.6/MixPlusie IV z APN WAP na mini-operze. Posiadam 2 telefony: Nokia N73 i Nokia 6300. Na pierwszym z nich (simplus) od 7 miesięcy łączę się z APN WAP w mini operze bez problemu. Na drugim dopiero co zainstalowałem taką samą wersję mini opery: 4.2.14320, 20090512. The proxy URL jest również taki sam na 2 telefonach: http://server4.operamini.com:80/ Protokół który pozwala na łączenie się z APN WAP to HTTP na obu telefonach. Mimo iż można się łączyć na standardowym APN INTERNET przy taryfikacji pakietów co 100kB, korzystaniej wypada taryfikacja pakietów internetowych przy połączeniu z APN WAP (co 10kB). Powiedzcie czy muszę ściągnąć na telefon dedykowaną mini-operę dla tego aparatu (Nokia 6300) czy też moge wykorzystać inną wersję dla innego modelu? Być może przyczyną kłopotów z połączeniem jest zła wersja mini-opery nie dedykowana na Nokie 6300.

volumepl napisał(a):

Sprawdź w ustawieniach telefonu, czy masz włączoną opcję transmisji danych. Jeśli tak, sprawdź, czy masz włączoną usługę przesyłania danych u operatora (poszukaj w ebok-u pod kodem *110#) i uaktywnij transmisję danych.

Originally posted by marlod:

Mimo iż można się łączyć na standardowym APN INTERNET przy taryfikacji pakietów co 100kB, korzystaniej wypada taryfikacja pakietów internetowych przy połączeniu z APN WAP (co 10kB)


Z tym się akurat nie zgodzę. 10 kB APN WAP= 100 kB APN INTERNET. Ale jest taktowanie w APN WAP co 10 kB. Operę Mini możesz zainstalować zarówno z, jak i bez certyfikatu. Jednak zawsze lepiej jest zainstalować wersję z certyfikatem.

marlod napisał(a):

Mam aktywna usluge transmisji danych na obydwoch telefonach.Problem braku polaczenia na mini operze na Apn WAP wystepuje tylko na Nokii 6300.Na Apn WAP dziala standardowa wbudowana przegladarka w N 6300,ale to nie to co mini opera! Regulamin pakietow internetowych jest dziwny,bo na mojej N73 net na mini operze na APN WAP rozliczany jest co 10kB a nie co 100!Kazda sesja to minimum 20kB a nie 200kB z pakietu! Jak mam sie polaczyc na N 6300?Moze APN WAP na opere tylko dla symbiana? nie wiem sam...BOK Plusa zgania sprawe na ustawienia programowe mini opery,a ci znowu nie odpowiadaja za APNy u siebie,a moze powinni?HELP!

volumepl napisał(a):

Przy zamkniętej Operze Mini przejdź do menu opcji aplikacji i sprawdź uprawnienia dostępu do internetu. Jeśli są prawidłowo ustawione, to masz to co ja kiedyś smile Mianowicie telefon nie chciał się połączyć z internetem i to dotyczyło wszystkich aplikacji. Zmień APN na INTERNET, to powinno pomóc. Po 3-4 dniach przełącz ponownie na APN WAP. Jeśli to nie to, to już sam nie wiem co.

marlod napisał(a):

W mini operze nigdzie nie ma ustawień internetu. W Nokii N73 wchodzą c do mini opery, po załadowaniu jej pokazuje sie okno z wyborem wszystkich mozliwych APN: Internet, WAP, MMS, VIDEO, PTT. Wybieram WAP i wtedy mam lepszą taryfikację. Mogę też wybrać APN INTERNET bez problemu ale to skutkuje gorszą taryfikacją. W Nokii 6300 która Symbiana nie ma, działa na Javie, muszę predefiniować w ustawieniach konfiguracji domyślny punkt dostępowy dla wszystkich aplikacji łączących się z netem. I przy otwieraniu mini opery, nie pokazuje się już okno wyboru APNów, łączy się już z predefioniowanym systemowo w telefonie APNem. Czyli twierdzisz że najpierw trzeba mimo wszystko predefiniować APN INTERNET z którym i tak bedzie na 100% połączenie, a później próbować zmiany na APN WAP?
Pamiętam że na N73 też na samym początku tak miałem że łączyłem się na APN INTERNET głównie, potem w momencie kiedy zmienili taryfikacje na niekorzystną na APN INTERNET, przeszedłem na APN WAP, i też musiałem retestować połączenie i ponawiać próbę, bo najpierw pokazywało mi się w mini-operze okno z błędem... Może dopiero po jakimś czasie jak już serwer Opery zapamięta nowego użytkownika któremu udało się połączyć na mini operze z APN INTERNET , można próbować z innym APNem... Jeszcze jedna ważna kwestia: w ustawieniach mini opery trzeba zmienić protokół z Socket na HTTP aby móc połączyć się z APN WAP...

volumepl napisał(a):

Nie daję Tobie pewności, czy dasz radę się połączyć przez APN INTERNET, ale spróbuj. Jeśli się Tobie nie uda, zawsze pozostaje reset telefonu i ponowne przesłanie ustawień.

Originally posted by marlod:

w ustawieniach mini opery trzeba zmienić protokół z Socket na HTTP aby móc połączyć się z APN WAP...


Protokół nie ma wpływu na dostępność połączenia (o ile sieć nie akceptuje niektórych protokołów). Radzę zostać na HTPP, bo telefon będzie zrywał połączenie po każdym pobraniu strony.

marlod napisał(a):

Przecież pisałem że mogę sie połączyć na APN INTERNET bez problemu !!!!!! Chodzi mi tylko o APN WAP !!!!! Prz połączeniu z APN WAP wyskakuje błąd. Zawsze mozna się połączyć z APN INTERNET ale po co płacić więcej? Na mojej N73 musiałem przestawić protokół z SOCKET na protokół HTTP aby działał APN WAP w mini operze. Inaczej się nie dało. Na telepolis pisałem o tym i paru osobom też się udało po zmianie protokołu z Socket na HTTP połączyć na APN WAP w mini operze. Ale zastanawia mnie też to iż na swojej N73 mam inne aplikacje (GoogleMaps i M!Weather) które też bez problemu działają na APN WAP (zapewne też działają na APN INTERNET)...

marlod napisał(a):

Jeszcze jedna kwestia, ale nie wiem czy może mieć wpływ na brak możliwości połączenia na APN WAP w mini operze na Nokii 6300. Otóż wysyłając konfiguracje automatyczna ze strony plus.pl na telefon w przypadku APN INTERNET pojawiają się do zaakceptowania : Web i Punkt dostepowy, a w przypadku przesłania ustawień APN WAP pojawia się tylko Punkt Dostępowy. Czy to mozliwe że sama Nokia 6300 nie jest w stanie łączyć się na APN WAP z innymi aplikacjami poza standardowo wbudowana w telefon przegladarkę?

volumepl napisał(a):

Tak, jest to możliwe. Web dotyczy wbudowanej przeglądarki, punkt dostępu - aplikacji java.

marlod napisał(a):

JEESSST!!!! Mam sposób!!!! Otóż dobrze myślałem!!! Ustawienia automatyczne ze strony www Plusa do Nokii 6300 wysyłały tylko ustawienia WEB a nie punktu dostępowego. Wpadłem na pomysł aby dać ustawienia innego telefonu. Okazało się że ustawienia APN WAP dla Nokii 6303 przesłane na moją Nokię 6300 działają!!!!! I tu jest zarówno ustawienie WEB jak i Punktu dostepowego. Zapisałem, połączyłem i działa mini opera na APN WAP !!!!!!! Pięknie. Nie ma to jak burza mózgów na forum. Dzięki!

andol napisał(a):

Czy na APN WAP Opera Mini nie zrywa Ci sesji?

marlod napisał(a):

Originally posted by andol:

Czy na APN WAP Opera Mini nie zrywa Ci sesji?

Nic nie zrywa,ustawiasz protokol HTTP zamiast Socket i wszystko smiga

marlod napisał(a):

Polecam artykuł : http://www.telix.pl/artykul/-taryfikacja-danych-w-pakietach-simplus-korzystniejsza-niz-myslisz-3,32506.html
Poprostu prepaid jest dla mądrych a nie dla leniwych:) Mini Opera na APN WAP również jest tego przykładem:)

sithlady napisał(a):

Ze stronu ustawień plusa zniknął mój telefon (nokia c2-01) więc nie mam jak ponownie przesłać ustawień wap (czy ewentualnie internet)

sithlady napisał(a):

Od soboty popoludnia znowu nie dziala opera mini. Inne aplikacje internetowe dzialaja