gubi pocztę

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
ketu napisał(a):

Niestety musiałem zrezygnować z obsługi swojej skrzynki e-mail przez Operę. Cała seria Opery 7.* ma problem z odbiorem poczty.

Problem wygląda tak: mam jakieś mejle na serwerze (z załącznikami). Opera próbuje mi je ściągnąć - tzn. kasuje na serwerze, ale niestety nie dociąga do mnie. Tak więc tracę tę pocztę. Używając innych klientów pocztowych (od Mozilli, KMaila) nie miałem tego problemu.

Zbierałem referaty na konferencję i nie widziałem żadnej prawidłowości w poczcie, która nie doszła. Zawsze dotyczyło to jednak mejli z załącznikami. Raz od tej samej osoby mejl dochodził, a raz nie. Nie wiem co z tym fantem zrobić. sad

andol napisał(a):

Re: gubi pocztę

Originally posted by ketu
tzn. kasuje na serwerze, ale niestety nie dociąga do mnie. Tak więc tracę tę pocztę.To wydaje się niemożliwe, gdyż poczta kasowana jest z serwera po pomyślnym pobraniu.

Może trochę głupie pytanie, ale sprawdzałeś widok spam?

Drugie, mniej głupie pytanie: czy korzystasz z konta IMAP? Słyszałem o różnych dziwnych przypadkach związanych z IMAP.

ketu napisał(a):

W spamie mojej poczty nie było. wink I nie używałem IMAPA tylko zwykłego Popa3. Gadałem z administratorem, nie znam się ale jakieś logi na serwerze razem sprawdzaliśmy i wyszło na to, że poczta została skasowana, tylko ja jej nie widzę. sad Miałem mejla na serwerze, a po odebraniu go Operą znikał, a nic do mnie nie dochodziło. :/ No i już nie wiem co z tym zrobić. Testuję na innym koncie i mam to samo - jeden na ok. 15 mejli z załącznikiem nie dochodzi...

andol napisał(a):

Czy aby te "znikające" listy nie są przechwytywane przez jakiś filtr, który powoduje wyświetlanie ich w jednym konkretnym widoku (ma ustawioną opcję "Nie pokazuj w innych widokach" )?
I czy w "Poczta /Pokaż" masz zaznaczone "Wszystkie konta"?

Nigdzie nie spotkałem się z informacją o "znikającej poczcie" w M2.

AFAIK żaden klient pocztowy nie kasuje wiadomości z serwera, jeśli nie została ona poprawnie odebrana.