konto na operamail

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
pog napisał(a):

Witam. Zalożyłem konto na operamail i skonfigurowałem je w M2 jako zwykłe konto POP. Teraz podczas sprawdzania poczty M2 woła o hasło i mimo podania właściwego ponawia żądanie. Najdziwniejsze jest to, że we właściwościach konta w magiczny sposób moje 10 znakowe hasło zmienia się na 6 znakowe.
O co tu chodzi?

--
PoG

wyzimir napisał(a):

Nie mam konta na operamail, ale w M2 denerwuje mnie to, że usuwał mi hasło z właściwości konta. Pozatym denerwują mnie wszelkie wyskakujące komunikaty o błędach (i tak da się tylko wcisnąć OK)

valis napisał(a):

http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=15687

Mayor napisał(a):

dokładnie. 6 gwiazdek to dodatkowe zabezpieczenie, jakby np. ktoś miał dostęp do Twojej Opery to po wejściu do ustawień kont dla niego to dodatkowa zmyła gdyby próbował np. zgadywać hasło i wpisywałby możliwe kombinacje Twoich potencjalnie ulubionych haseł tylko dla 6 znaków (np. RedEye, data urodzenia dd-mm-yy itp.) podczas gdy naprawde masz np. 7-mio znakowe

Ryszard napisał(a):

6 gwiazdek to dodatkowe zabezpieczenie

Mogę tylko dopisać: Potwierdzam.
Jest taki przewodnik http://malin.tsi.tychy.pl/opera/opl/m2tutorial.html
ciągle w niedokończonej, nieoficjalnej wersji, ale poczytać owszem bardzo warto.

RedEye napisał(a):

Re: konto na operamail

Originally posted by pog
Najdziwniejsze jest to, że we właściwościach konta w magiczny sposób moje 10 znakowe hasło zmienia się na 6 znakowe.A mi się wydaje, że te 6 gwiazdek w haśle, to tak tylko dla ściemy. Ja mam kilka kont, hasła są dłuższe 8 - 10 znakowe, a opera uparcie pokazuje 6 gwiazdek, ale wszystko działa jak należy. Więc tu chyba nie ma żadej magii:), a poprostu tam musi byc ****** jak informacja, że hasło jest wpisane.

pog napisał(a):

Zgadza się, 6 gwiazdek to zmyłka. Co do reszty to kolega valis wyjaśnił sprawę, konta na Operamail można używać tylko z pod strony, skonfigurowanie go jako zwykłe konto POP jest możliwe tylko za pieniądze. Nie mam nic przeciwko ale mogli by poinformować o tym w momencie bezskutecznych prób zalogowania a nie robić z człowieka wariata. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
--
PoG