IRC - automatyczne logowanie na kanale

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Makavcio napisał(a):

Hej,

mam takie pytanie... Szukałem sporo ale wszędzie znajduję tylko informacje dotyczące kont pocztowych a nie kont irc.

Korzystam z irca wbudowanego w Operę (najnowsza wersja). Bywam na quakenecie. Na kanałach, na których siedzę, mam pewne uprawnienia administracyjne ale konieczne jest zalogowanie się (autoryzacja) by móc z nich korzystać. Dokonywane jest to poprzez komendę

/MSG Q@Cserve.quakenet.org AUTH login hasło
Czy można zautomatyzować proces logowania się tak aby opera przy podłączaniu do quakenetu sama mnie autoryzowała bez konieczności mojej interwencji?

Drugi problem. Kiedy na kanale przywoływany jest mój nick, opera podświetla go. Czy da się ustawić program tak żeby odtwarzał dźwięk kiedy mój nick jest przywoływany oraz żeby opera przechodziła na pierwszy plan (minimalizacja okien innych aplikacji) kiedy tak się dzieje? Wiem, że inne klienty irc mają takie możliwości ale po co instalować 1000 rzeczy kiedy jest uniwersalna opera? wink Fajnie by było gdyby opera podobnie reagowała na wiadomość w oknie prywatnej rozmowy.

Czy da się coś takiego wykombinować?

EDIT:
Problem pierwszy już nieaktualny. Znalazłem (a właściwie: zrozumiałem) odpowiednie pole w ustawieniach konta i już mogę się automatycznie autoryzować smile

andol napisał(a):

Wpisz polecenie w polu tekstowym dostępnym we właściwościach konta IRC, na karcie „Wysyłanie”.


Aktualizacja: nie zauważyłem, że pierwszy problem sam rozwiązałeś. smile Jeśli chodzi o drugi problem - nic takiego nie wykombinujesz.