Okno opery jako "aplikacja"

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
lukaszopera napisał(a):

Czy jest możliwość uruchomienia opery z parametrem który będzie miał podobne zastosowanie jak w przypadku Prism i Chrome app? Tak aby utworzyć skrót na pulpicie, a opera uruchomi się w samym oknie bez menu, tabów itp. rzeczy. Opcja kiosk byłaby dobra, ale wtedy nie można otworzyć dwóch okien opery, jednego normalnego oraz tego z "aplikacją kiosk".

Kq79 napisał(a):

Jest coś takiego.

lukaszopera napisał(a):

To całkowicie nie zdaje egzaminu. To tylko widget, który na dodatek nie uruchamia się prawidłowo np. poprzez skrót. Może opera 10.5 ma jakieś dodatkowe parametry do polecenia kiosk?

Kq79 napisał(a):

Zainstaluj operę 10.20, wówczas będziesz mógł uruchamiać aplikację poprzez skrót, a do tego przeglądarka nie będzie musiała być uruchomiona. W finalnej wersji 10.50 też będzie to możliwe.

lukaszopera napisał(a):

Kq79 Skąd mogę pobrać wersję 10.20? I czy mógłbyś napisać jak taki skrót można utworzyć? Tzn, czy jest to dostępne gdzieś z poziomu menu? w wersji 10.5 tego nie widzę. Jaka jest parametr takiego skrótu?

Kq79 napisał(a):

Z bloga DT . Skrót tworzy się automatycznie. Oczywiście ten link Opera Prism otwórz w wersji 10.20 smile, i utwórz swoja aplikację.

lukaszopera napisał(a):

Sprawdziłem to na tej wersji jak i na 10.5 i w żadnej nie działa. Szkoda że opera domyślnie nie ma takiej opcji w menu.

Kq79 napisał(a):

Jak nie działa?

lukaszopera napisał(a):

Nie działa, widget nie jest w ogóle pobierany. W ogóle nie ma go oficjalnie na stronie widgetów opery? Chciałbym użyć tego rozwiązania w projekcie komercyjnym. A linkowanie do jakiejś "lewej" strony nie jest zbyt profesjonalne wink

Ryszard napisał(a):

Originally posted by !*!:

Tak aby utworzyć skrót na pulpicie, a opera uruchomi się w samym oknie bez menu, tabów itp. rzeczy. Opcja kiosk byłaby dobra, ale wtedy nie można otworzyć dwóch okien opery, jednego normalnego oraz tego z "aplikacją kiosk".


Chyba można zrobić "pseudokiosk" wink
http://www.opera1.ovh.org/profil.php i taką Operę konfigurujesz jak trzeba - wyłączasz panele, paski i.t.d. Co się da przez Narzędzia - Preferencje to tamtędy, resztę przez opera:config
Jak trzeba, to przez Narzędzia preferencje dłubasz w konfiguracji skrótów, można też zrobić swoje menu - żeby nie było dostępu przez prawolkik
Wyłączasz pasek menu, zamykasz tą Operę i uruchamiasz np. skrótem
"C:\Program Files\Opera\Opera.exe" /settings "C:\Opera\nowy\opera6.ini" my.opera.com

I wychodzi
niby_kiosk.png
Normalna 10.10 (1893), nie chciało mi się ustawiać jej polskiego interfejsu.
Menu przeedytowane na szybko - widać że na linku pojawia się tylko "Open" bo w pliku menu zostawiłem
[Link Popup Menu]
Item, M_BOOKM_ITEM_POPUP_MENU_OPEN="Open link, -2, "urlinfo""
A dla prawoklika w stronę zostawiłem
[Document Popup Menu]
Item, MI_IDM_Prev_PM,=Back

lukaszopera napisał(a):

Dzięki Ryszard, pokombinuję z tym, albo postaram się jakoś przystosować widgety, zależy to od tego jak będzie się prezentowała beta 10.5. Chociaż wolałbym aby to była domyślna funkcja, w końcu to przyszłość.