freeciv.net/canvas a opera

w dziale Strony WWW w Operze
ojciec1989 napisał(a):

Witam. Ostatnio troszkę mam więcej czasu i chciałem sobie pograć w coś ciekawego. Padło na freeciv dla nie poinformowanych, jest to taki civilisation tylko że całkowicie za free bigsmile gdy dowiedziałem się że jest on w wersji przeglądarkowej postanowiłem sprawdzić jak to wygląda. Po króciutkiej rejestracji wywaliło mi komunikat, że opera nie obsługuje HTML5 i canvas i by zainstalować FF. Jak właścicielom MAC-a wiadomo FF dla wersji wcześniejszej niż tiger jest beznadziejny(wersja 2) więc ustawiłem by operka się maskowała. Ku mojemu ździwieniu (niewielkiemu ale jednak) poszło dalej. Niestety gra jest nie możliwa, dlatego się pytam czy jest to związane z tym że opera naprawdę czegoś tam nie obsługuje, czy mój leciwy iBook nie daje rady, czy może wiąże się to z tym że że gram z za proxy (co w zasadzie uniemożliwia mi gre sieciową) ?

nowotny napisał(a):

Opera obsługuje <canvas> dopiero od wersji 10.50 a to jak wiadomo pre-alfa więc wszystko może jeszcze nie być tip-top...

ojciec1989 napisał(a):

Próbowałem w wersji 10.10. Wersja pre-alfa jak na ten moment jest dostępna tylko na Intel, czy wersja finalna będzie dostępna na PPC?