Opera 10 długo się zamyka.

w dziale Opera
kosiek napisał(a):

Witam,
Od jakiegoś czasu mam problem z moja Operą 10.1 - strasznie długo się zamyka jej proces. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje.
Jeżeli to w czymś pomoże to korzystam z Opera Link i Opera Mail.
Pozdrawiam,
Kosiek.

Medium napisał(a):

Prawdopodobnie masz przeładowany cache.
Menu → Narzędzia → Wyczyść historie przeglądania → Szczegół: Usuń całą zawartość pamięci podręcznej
A jeśli masz przyzwoite łącze internetowe to:
Menu → Narzędzia → Preferencje → Zaawansowane → Historia → Pamięć podręczna na dysku zaznacz "Opróżniaj przy zamykaniu".

pgmost napisał(a):

Jak sobie oglądam filmy na YouTube co mają po 45 minut to plik filmu w cache ma ok 400 mega i jest ich nieraz kilka to mi wyłącza się chyba z minutę smile Tzn w procesach opera.exe siedzi jeszcze długo i powoli redukuje użycie ramu aż znika proces całkiem. A nie zależy to od ilości ramu?
Przyzwoite łącze od ilu kbps się zaczyna? p

Medium napisał(a):

Originally posted by pgmost:

Przyzwoite łącze od ilu kbps się zaczyna?


Dla mnie zaczyna się od 1 Mbit/s cool chociaż może połowa już starczy na 1 komputer..., czyli po prostu DSL.

dran2 napisał(a):

Mam ten sam problem i nijak nie zależy on od cache'a.

kosiek napisał(a):

I zauważam ten sam problem na Operze 10.5 pre-aplha, tylko jakby się krócej zamykała.
Wygląda na to, że Opera wykonuje jakieś prace konserwacyjne, pytanie brzmi tylko: po kij? Być może M2 wykonuje prace przy bazach wiadomości. Zostaje jeszcze możliwość tego, że to Flash z jakiś powodów spowalnia zamykanie Opery, gdyż Opera zamyka się szczególnie długo po korzystaniu z jego apletów (typu YouTube).

daroc napisał(a):

1. Konserwacja poczty. Nie korzystam z poczty na 9.5 beta i ta zamyka się raczej szybko.
2. Może jakieś prace związane z zapamiętywaniem zawartości stron? Czyli ten checkbox w preferencjach -> zaawansowane -> historia.
3. Synchronizacja - mnie się zdarza ostatnio dość często, że zawiśnie przy synchronizacji, ale wtedy pojawia się po kilku sekundach odpowiednie okienko, gdzie można kliknąć, aby zamknąć Operę natychmiast - więc pewnie nie o ten problem chodzi.
4. Być może jakaś analiza cache i typowanie danych do usunięcia z dysku, chociaż o ile dobrze mnie się wydaje, pliki z cache są usuwane przy starcie Opery.

pgmost napisał(a):

Właśnie teraz oglądałem YouTube długo wiec cache powinien być pełny (podejrzewam ze kilkaset MB) i zawsze gdy wyłączałem Operę 10.10 to trwało - niedawno zmierzyłem ok. 30 sekund (od klik "wyłącz Operę" do zniknięcia opera.exe), a dziś tuż przed wyłączeniem dałem Narzędzia --> wyczyść (przy zaznaczonych opcjach - pamięć podręczna, historia pobranych plików i historia stron) i teraz wyłączyła się błyskawicznie - podglądałem w Menedżerze smile

golew napisał(a):

Ja widzę w menedżerze, że po zamknięciu Opery nagle drastycznie przyrasta ilość zajmowanej przez nią pamięci, dłuższą chwilę trwa wzrost i dopiero za jakiś czas zaczyna spadać gwałtownie. Tylko ciekawe co ona robi, skoro nie mam ustawionego czyszczenia po zamknięciu, sama wykonuję je często wcześniej.

kosiek napisał(a):

Jestem zmuszony odświeżyć ten temat. Zauważyłem kolejną ciekawą rzecz. Z ciekawości wczoraj zrobiłem sobie wycieczkę po folderze Opery w /Documents and Settings/, patrzę folder Opery i szok: zajęte 3,5 GB... a to było tylko moje konto użyszkodnika... Co ta Opera, internet indeksuje dla Google? <haha>
Any ideas?

andol napisał(a):

Originally posted by kosiek:

Any ideas?


Zapomniałeś udostępnić nam swój dysk. smile

daroc napisał(a):

Pewnie chodzi o jedno lub kilka z tych:
cache i tymczasowo pobrane pliki (usuwanie ich z listy menadżera pobierań nie zawsze usuwa fizyczne pliki)
vps
poczta

Originally posted by kosiek:

Co ta Opera, internet indeksuje dla Google?


Żebyś się nie zdziwił... p Wprawdzie nie dla Google, a dla Ciebie, ale taka indeksacja w Operze jest (katalog vps właśnie) - w preferencjach w ustawieniach historii jest możliwość pamiętania zawartości stron.

pgmost napisał(a):

Z ciekawości usunąłem Opera Mail a pocztę wsadziłem w DreamMail dość ciekawy program pocztowy, no i obserwuję Operę bez poczty - i przyznać muszę że szybkość wyłączania (czyli zniknięcie opera.exe w menedżerze) wzrosła zauważalnie - może na moim słabszym sprzęcie to bardziej widać? Poobserwuję jeszcze smile

daroc napisał(a):

U mnie ostatnio Opera wyłączała się około minutę... Już chciałem zabić proces, gdy nagle użycie ramu spadło z 250 MB do około 10 MB, a kilka sekund później proces zniknął. No ale u mnie Opera czasami chodzi kilka dni (w międzyczasie hibernuję system, nie zamykając Opery), więc może gromadzą się jakieś zadania do wykonania.