Opera wnerwia

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
bradiaga napisał(a):

Hej
Jestem coraz bardziej ostatnią Operą (10.10). W ogóle odniosłem wrażenie że od jakichś dwóch lat z każdą nową wersją Opery występuje w niej coraz to więcej bugów. W szczególnosci dot. to klienta poczty M2. Dziś np. Opera zgubiła konto newsowe i nijak nie można założyć nowego. A od kilku chwil się przekonuję że niesposób usunąć zawartości kosza smile Przedtem parokrotnie zdarzało sie że Opera gubiła kontakt z wciąż istniejącymi kontami pocztowymi i pocztą. Zaczynam mieć dosyć. Przesiadłbym się na Firefoxa ale lubię mieć przeglądarkę i mailera w jednym, takie zboczenie smile Pora chyba zrobić jakiś downgrade. Są tu jacyś userzy Opery którzy mają sprecyzowany pogląd jaka ze starszych wersji Opery jest wyjątkowo stabilna?

Jacek

Medium napisał(a):

Originally posted by bradiaga:

Są tu jacyś userzy Opery którzy mają sprecyzowany pogląd jaka ze starszych wersji Opery jest wyjątkowo stabilna?


Ośmielam się stwierdzić, że Opera 10.10 JEST stabilna.
Jeżeli chodzi o pocztę, to i owszem bywają kłopoty, ale często spowodowane przypadkowym innym ustawieniem poczty, np. w przypadku niemożności opróżnienia kosza, może masz zaznaczony jakiś inny widok (prawym na jakiś element poczty w panelu np. Nieprzeczytane → Pokaż wiadomości z...)?
Mnie np. czasem zawodzi czytanie wiadomości z wybranego kontaktu (wyświetla się poczta z innego). Pomaga wtedy kliknięcie na właściwości kontaktu i podświetlenie wyborem adresu mailowego.

Ryszard napisał(a):

M2 nie jest programem dla sentymentalnych. Wywal (zarchiwizuj) stare wiadomości.

wacex napisał(a):

Originally posted by bradiaga:

Przesiadłbym się na Firefoxa ale lubię mieć przeglądarkę i mailera w jednym, takie zboczenieW takim razie SeaMonkey jest dla Ciebie smile
A tak poważnie, M2 odkąd pamiętam miał jakieś drobne bugi. Idea programu świetna, wykonanie takie sobie. Na dodatek nie radzi sobie z Gmail, nie obsługuje potwierdzeń i brakuje mu kalendarza. Z bólem serca, ale jednak przesiadłem się na tandem Thunderbird 3 + Lightning. Nie lubię produktów Mozilli, jakieś toporne są, ale tu wyboru nie ma niestety sad
Outlook dla mnie jest za drogi, The Bat nie ma kalendarza.

andol napisał(a):

Przez lata używałem Bata, jednak po przejściu na Vistę okazało się, że wersja, na którą mam licencję, pod tym systemem nie potrafi działać. Szkoda mi było wydawać pieniędzy na nową wersję (mało maili teraz piszę i odbieram bigsmile), więc postanowiłem przesiąść się na Thunderbirda. Przed Batem używałem Messengera z pakietu Netscape, potem z Mozilla Suite, więc zdawało mi się, że wracam do korzeni). Jednak rozczarowałem się mocno i po rocznej przygodzie z tym programem postanowiłem jednak przesiąść się na Opera Mail. Jeszcze tego nie zrobiłem z baku czasu (w przeciwieństwie do Ryszarda jakiś sentymentalny jestem i starą pocztę ciągam zawsze za sobą). Z Opera Mail korzystam z powodzeniem od prawie 4 lat w pracy. I jeszcze mnie ten klient nie zdołał tak wkurzyć, jak Thunderbird. smile Co ciekawe, Thunderbird od dawna wkurza również moją żonę, co jest dodatkowym argumentem do rezygnacji z tego programu.

Medium napisał(a):

U mnie Thunderbird był tylko 1 dzień. Używam Opera Mail i czasem dla bezpieczeństwa odpalę Outlook Express, żeby odebrał ważne maile z serwerów, ale nie używam go do wysyłania. Chodzi mi o format, w jakim on zapisuje wiadomości.

wacex napisał(a):

Originally posted by andol:

I jeszcze mnie ten klient nie zdołał tak wkurzyć, jak Thunderbird.A co się stało?
Mi jakoś Thunderbird dobrze działa, chociaż mułowaty i bez wdzięku w porównaniu z The Bat czy M2.

bradiaga napisał(a):

Żeby zakończyć wątek: Doszedłem do wniosku że bugi kryją się w plikach konfiguracyjnych zawartych w folderze mail. No więc pożegnałem starą pocztę i stare ustawienia, zainstalowałem (w trybie naprawczym) Operę (v10.10) ponownie, założyłem na nowo konta i przeniosłem (za pomocą opera:config) katalog mail w dogodne miejsce na innym dysku. Na razie wszystko biega smile Żal mi jedynie kryteriów spamowych które będę musiał wklepać od nowa ale powiedziałem sobie - żadnych starych plików smile Dzięki wszystkim za zainteresowanie.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by bradiaga:

pożegnałem starą pocztę


Miło, że posłuchałeś wink

Originally posted by bradiaga:

Żal mi jedynie kryteriów spamowych które będę musiał wklepać od nowa

Nie masz czego żałować - spamy też się zmieniają. Czyli część Twoich kryteriów była już niepotrzebna a potrzebnych nie miałeś. Trochę sobie poklikasz w "to spam" i będziesz miał aktualne kryteria wink

Medium napisał(a):

Originally posted by bradiaga:

Żeby zakończyć wątek: Doszedłem do wniosku że bugi kryją się w plikach konfiguracyjnych zawartych w folderze mail.


To znaczy, że jednak zrezygnowałeś ze wspólnej poczty?

bradiaga napisał(a):

Oj, Medium... Przecież piszę że założyłem pocztę na nowo. Tylko stare maile stały się niedostępne ale akurat nie mam tam nic niezbędnego.

bradiaga napisał(a):

Dobrzy ludzie, wróciłem do 9.27 i wreszcie błogi spokój. Mam to co trzeba, bez wodotrysków i wszystko działa! smile

JaDo napisał(a):

Skąd ja to znam. bigsmile A jak tam obrazki na allegro, u mnie z dyżurnego linka, załadowała wszystkie.

bradiaga napisał(a):

Szybki test, 10 przypadkowych stron z aukcjami otwarła bezbłędnie, wszystkie obrazki. Niekiedy jak obrazek jest duży widać jak dociąga szczegóły. Ale IMO tak ma być.
Może wrócę do 10 kiedy będzie tak w okolicach 10.99 smile

JaDo napisał(a):

Mnie chyba to samo czeka, a już byłem w ogródku, już witałem się z gąską, pach i od 10.51#3311 coś się popsuło (dla mnie ważnego). Poczekam na finalną, jak się nic nie zmieni - unieruchamiam to cudo. Używać będę tak jak Kameleona, wyłącznie do sprawdzania stron.

Medium napisał(a):

Originally posted by bradiaga:

Może wrócę do 10 kiedy będzie tak w okolicach 10.99


I to jest metoda up