Trwałe blokowanie wybranych skrypów na strone ?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
apter napisał(a):

Moje pytanie brzmi tak jak w temacie, niektóre strony bardzo "mulą". Wiem, że mogę wyłączyć wszystkie skrypty na stronie ale uzytecznosc strony wtedy jest zbyt mala. Czy jest mozliwe wyłaczenie tylko poszczegoólnych skyptow i aby przegladarka/dodatek do niej pamiętało o tym pozniej?

Medium napisał(a):

Originally posted by apter:

Czy jest mozliwe wyłaczenie tylko poszczegoólnych skyptow i aby przegladarka/dodatek do niej pamiętało o tym pozniej?


Tak, poprzez dodanie adresu skryptu do zablokowanej zawartości. Adresy znajdziesz w panelu Info.

JaDo napisał(a):

1. Wszystko łącznie ze skryptami można zablokować ->Zablokowana zawartość.... Tylko trza wiedzieć, co muli i do czego służy. Blokniesz za dużo i strona się sypnie.

2. http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=342641&t=1265650712&page=1

3. Poczekać na Operę 10.5 smile


Przykłady stron można prosić?

apter napisał(a):

Korzystam z 9.64 gdyż na Pentium III 850mhz i 256mb ramu chyba wyzsze numery opery beda chodzic gorzej?


Dlaczego nie moge sciagac plików ktore sa w poleconych tematach, klikam download i nic strona sie odswieza plik sie nie pobiera.

JaDo napisał(a):

U mnie też przez chwilę nie dało się ściągać, nie wiem dlaczego. Wylogowałem się, wyczyściłem cache (ciasteczka) i zaskoczyło. Kliknij bezpośrednio na pliku ppm->Zapisz element docelowy jako....

Co do "pokładu" - leciwy, ale między 9.64 a 10.10 nie ma przepaści. Wyłącza się np. animacje gifów, gładkie przewijanie, zapamiętywanie historii, wtyczki (wł. kiedy potrzeba) itp. Są strony na których jest ważny tylko tekst?->wyłącz wyświetlanie obrazków.

apter napisał(a):

Czy może wiecie jak zrobić aby wordpress.com nie mulił tzn panel kontrolny uzytkownika.

Medium napisał(a):

Jeżeli chodzi o blokowanie obcych skryptów, to przecież nie trzeba specjalnych skryptów użytkownika instalować, tylko wyłowić powtarzające się się obce skrypty (głównie reklamowe lub statystyczne) i zablokować je odpowiednimi regułkami w urlfilter.ini.

apter napisał(a):

Czy mozliwe jest blokowanie wybranych elementów strony za pomocą (zablokuj zawartość) na zasadzie np. jak blokowanie sledzika wink

Medium napisał(a):

Blokowanie śledzika na NK odbywa się z użyciem arkusza stylu, żeby wyciąć wyświetlanie elementu strony. To nie jest blokowanie adresu śledzika: http://nasza-klasa.pl/sledzik/login?target=%2Fsledzik na który mogę wejść bez problemu.

Można do zablokowanej zawartości dodać ręcznie adres, który spowalnia ładowanie się wybranej strony, odczytany z paska postępu.

A blokowanie elementów strony metodą "zablokuj zawartość" podaje A.Ruzanov.