Opera mini 4,2 - Samsung D900i

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
TeDeX53 napisał(a):

Witam, posiadam samsunga d900i i wgrałem sobie Opere mini 4,2v, i nie może się połączyć z internetem, w tej normalniej przeglądarce co posiada ten tel normalnie mogę łączyć sie z netem i wszystko śmiga. W czym może być problem?, profil mam ustawiony "internet" więc chyba dobrze?, robiłem konfiguracje ze strony plusa.

volumepl napisał(a):

Po pierwsze: sprawdź, czy masz ten profil zaznaczony (ustawiony) w ustawieniach łączności dla aplikacji java. Po drugie: sprawdź w ustawieniach łączności, czy masz ustawioną opcję transmisji danych (GPRS lub PS).

TeDeX53 napisał(a):

W ustawieniach sieci w java mam takie coś:
APN: wap.plusgsm.pl
Nazwa użytkownika: nic nie wpisane
Hasło: również nic nie wpisane
Proxy: Włączone
Java Heap: 1,6Mb
I gdy wejdę w pole "Ustawienia profili" to mam tam:
Adres IP: 0.0.0.0
Port: 0

Bardzo proszę o pomoc, ja jak widać mało się znam na takich bajerach wink)
Pozdrawiam!.

volumepl napisał(a):

Nie o to chodzi. Przejdź do ustawień java (ustawień łączności java) i zaznacz profil internet. Jeśli nie uda się połączyć po zaznaczeniu profilu, to wyłącz i włącz telefon.

TeDeX53 napisał(a):

W ustawieniach java jest tylko to co podałem wyżej, niema takiego czegoś jak ustawiania profili itp. Ale profil Internet mam włączony do łączenia się z internetem itp.

volumepl napisał(a):

Przejdź do edycji profilu i wyłącz proxy, ewentualnie uruchom Operę Mini, przejdź do ustawień i zmień protokół.

TeDeX53 napisał(a):

Wyłączyłem Proxy i nadal nic, i gdy wchodze w "Ustawienia profili" to mam:
DNS1:
212.2.96.51
DNS2:
212.2.96.52

I dodam że to wszystko (tzn. próba łączenia z netem) dzieje się podczas uruchamiania Opery, na dole jest pasek, ląduje się itp, a pod tym paskiem pisze "Instalacja" i gdy ładowanie przejdzie ponad połowe wyskakuje ze nie moze się połączyć z internetem, i na tym koniec, dalej nic nie idzie.

volumepl napisał(a):

Tu problem polega z brakiem odpowiednich ustawień dla aplikacji. U siebie mam w menu tak: menu > ustawienia > łączność > ustawienia internetowe > ustawienia java. I tutaj zaznaczam odpowiedni profil, ten sam, przez który się łączę wbudowaną przeglądarką. Niestety, nie miałem lepszej okazji zapoznania się z interfejsem jakiegokolwiek Samsunga, więc Tobie niestety nie napiszę, idzie masz wejść w menu. Możesz sobie ponownie przesłać ustawienia ze strony http://www.ustaw.plus.pl

TeDeX53 napisał(a):

Problem rozwiązny ;DD, wystarczyło W ustawieniach sieci w java zmienić APN na : www.plusgsm.pl bo było wap.plusgsm.pl

Dzięki za pomoc i pozdrawiam