kaszana na ekranie

w dziale Opera
ff1 napisał(a):

po przejściu z opery 8 na 9 i wyżej pojawiły się u mnie problemy z poprawnym wyświetlaniem niektórych stron -dotyczy on umiejscowienia zdjęć,odnośników itp. Pomaga reload ale to nie jest rozwiązanie na długo.Opis problemu z przykładami jest tu: http://my.opera.com/ff1/albums/ . Proszę o odpowiedź tutaj .

Medium napisał(a):

Piszesz o próbach czystej instalacji. Czy przed tym zabiegiem skasowałeś poprzednie katalogi profilu Opery?

ff1 napisał(a):

tak

Medium napisał(a):

Originally posted by ff1:

problemy z poprawnym wyświetlaniem niektórych stron -dotyczy on umiejscowienia zdjęć,odnośników


Daj linki do tych stron.

ff1 napisał(a):

kurcze a na obrazkach z linku nie widać adresów? Specjalnie te zrzuty tak zrobiłem żeby były linki...Zresztą pewnie tylko u mnie te problemy są jak znam życie.Nie mniej pojawiły się po przejściu z opery 8.x na 9.x ,wcześniej było dobrze

Ryszard napisał(a):

http://www.f1ultra.pl/
http://www.fotopolis.pl/
http://ubuntuweblogs.org/
Obrazki zapisałeś jako jpg o dość wysokim stopniu kompresji, więc nie widać czy masz normalną grafikę, czy przepuszczoną przez OperaTurbo wink
Piszesz o czystej instalacji, czyli odpadają problemy z przenoszeniem do nowej Opery starych pomysłów(ustawień).
I nic nie kombinowałeś z ustawieniami Opery? Jest czyściutko taka, jak firma wypuszcza?

ff1 napisał(a):

instalowałem na starą wersję,potem jak zobaczyłem co się dzieje instalowałem zupełnie na czysto (jedyną rzeczą wspólną były bookmarki które i tak kopiowałem z innego katalogu w którym robię kopie zapasowe bookmarków).
Wynalazków typu opera turbo nie ożywam bo nie muszę (są wyłączone). Dziwi mnie tylko dlaczego po reloadzie stronki te są już wyświetlane poprawnie (choć czasem nawet trzeba zrobić kolejny reload -ale to już baaaardzo rzadko) .