Problem ze stroną modelek

w dziale Strony WWW w Operze
dulak1 napisał(a):

Witam

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum Opery zanim przystąpię do opisu problemu wpierw serdecznie wszystkich witam.

A teraz o problemie słowo: Otóż na stronie Agencji Modelingu: http://www.kokamodels.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=71/ w zakładkach Modelki i Modele pojawiają się miniaturki. Po wejściu w profil nic się nie dzieje strona pozostaje czarna. Strona jest w trakcie budowy, niemniej jednak zauważono ten problem. Jako, że nigdy nie miałem najmniejszego problemu z pracą pod Operą tym bardziej jestem zielony i nie wiem z której strony ugryźć kotleta. Strona stoi na Joomli, a galeria profilowa wykonana jest w Simple Image Gallery czyli lightbox dla joomli. Pod FF i IE nie ma problemu.

Będę naprawdę wdzięczny za wszelkie wskazówki nakierowujące mnie na przyczynę problemu.

Liczę na pomoc i serdecznie pozdrawiam
Artur

nowotny napisał(a):

Ale jesteś administratorem/twórcą/właścicielem tej strony czy tylko użytkownikiem bo nie wiem jakiego rozwiązania oczekujesz...?

dulak1 napisał(a):

jestem twórcą, chciałbym to naprawić ale już krew nie zalewa, godziny prób i nic, szukam na necie i lipa. Będę wdzięczny ogromne za pomoc, za wskazówki, za jakieś światełko w tunelu smile


pozdrawiam

Ryszard napisał(a):

Na IEviście oprócz modelek zobaczyłem też:
"Szczegóły błędu na stronie sieci Web

Agent użytkownika: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.30729; .NET CLR 3.5.30729)
Sygnatura czasowa: Thu, 25 Feb 2010 16:56:06 UTC


Wiadomość: Błąd składni
Wiersz: 1
Znak: 1
Kod: 0
Identyfikator URI: http://www.kokamodels.pl/://"

Rozumiesz coś z tego?

qbfinest napisał(a):

Hmm, ja pierwsze widzę ":" w adresie np. "id=65:ela-t" w źródle strony zdjęcia są btw.

nowotny napisał(a):

Ok... no to sprawa wygląda tak:
Na tej stronie ładowanych jest parę skryptów... te które nas interesują to:
1. /media/system/js/mootools.js który należy do samej joomli
2. /templates/ict_moofashion/scripts/demo.js który należy do templata
3. /plugins/content/plugin_jw_sig/mootools.js który należy do plugina Simple Image Gallery

Dwa ostatnie w jakiś sposób się ze sobą gryzą powodując błąd w pierwszym... kiedy zablokujemy nr 2 strona galerii działa ale o ile zauważyłem pozostałe strony nie działają w 100% poprawnie... kiedy zablokujemy nr 3 strona galerii też się poprawnie wyświetla aczkolwiek nie działa poprawnie w ogóle...

Nie zmam się na mootoolsach ani na joomli więc więcej nie mogę pomóc... błąd leży gdzieś zaszyty w javaskrypcie i trudno dojść co dokładnie go powoduje... W zasadzie na każdej przeglądarce wyskakuje jakiś błąd w javaskrypcie i w prawie każdej inny... bigsmile BTW, na Chromie efekt taki sam jak na Operze...

Spróbuj poaktualizować co się da (Joomle, template, plugin) a jeśli to nie pomoże to ewentualnie możesz poszukać takiego pluginu który nie będzie powodował takich błędów...

dulak1 napisał(a):

Dzięki Wam za pomoc. Sprawa wygląda tak, że statystyki pokazują ułamek wejść z Opery na stronę. Wszystkie wejścia są z FF i IE. Decyzja właścicielki strony była byśmy na razie wstrzymali się z poprawkami.

Swoją drogą zaintrygował mnie problem Opery samej w sobie, tzn. masa stron wyświetla się błędnie. Wczoraj otworzyłem wp.pl na FF IE i Operze. Na pierwszych dwóch wszystko działa jak należy na Operze już nie. Nie widzę giełdy oraz zdjęć w środkowym panelu na górze. Na innych stronach również występuje cała masa problemów, a jest ich zdecydowanie za dużo. Jako, że problemy nie występują w innych przeglądarkach należy założyć, że to Opera ma problem z dostosowaniem się do stron, a nie strony do Opery.

Jak dla mnie Opera ma spore problemy w utrzymaniu kondycji, aby przetrwała na rynku programiści muszą naprawdę wziąć się do roboty, bo przy tak niewielkim udziale rynku nie mają innego wyjścia raczej, widocznie pluralizm w tej materii nie daje zysków.


pozdrawiam serdecznie i raz jeszcze dziękuję za pomoc i zaangażowanie

Medium napisał(a):

Originally posted by dulak1:

Wczoraj otworzyłem wp.pl na FF IE i Operze. Na pierwszych dwóch wszystko działa jak należy na Operze już nie.


Porównałam dziś wp.pl na Operze i FF. Jest identycznie. Zresztą wp.pl jest podobno jedną z najbardziej znanych stron, które są najbardziej zgodne ze standardami. A Opera je lubi.


dulak1 napisał(a):

Tak się składa, że ja na wp.pl pod Operą nie widzę niusów zdjęciowych, tych, które znajdują się w środkowym panelu na górze obok wiadomości. W zamian widzę w zaskakującym miejscu, tj. pod stopką strony kilka reklam, całkiem dużych reklam.

A teraz przykładowa sprawa z moją stronę fotografia ślubna lublin po wejściu w Galerię zamiast czystej przezroczystości flesza widzimy zieleń. A skąd ona kurde tam? Zieleń powstała gdy włączyłem właśnie przezroczystość flesza, wcześniej było ok.


pozdrawiam

Medium napisał(a):

Originally posted by dulak1:

W zamian widzę w zaskakującym miejscu, tj. pod stopką strony kilka reklam, całkiem dużych reklam.


Bo ich nie zablokowałeś p

Originally posted by dulak1:

wp.pl pod Operą nie widzę niusów zdjęciowych, tych, które znajdują się w środkowym panelu na górze obok wiadomości


Ja ich nie widzę w żadnej przeglądarce z blokowaniem, czy bez. Możesz mi je wskazać na tym zrzucie? wp.pl_w_IE.png

Originally posted by dulak1:

A teraz przykładowa sprawa z moją stronę fotografia ślubna lublin po wejściu w Galerię zamiast czystej przezroczystości flesza widzimy zieleń. A skąd ona kurde tam?


Użyj menu kontekstowego i sprawdź poprawność strony, albo zajrzyj tu:
http://htmlhelp.com/cgi-bin/validate.cgi?url=http%3A%2F%2Fwww.fotografiaslubna.lublin.pl%2Ffotografiaslubna_galeria.htm&warnings=yes
Po usunięciu błędów ze strony napisz, jak Opera wyświetla Twoją galerię.

Medium napisał(a):

Originally posted by nowotny:

Ja tam żadnej zieleni nie widzę... :/


Wejdź w galerię, zobaczysz.

nowotny napisał(a):

Originally posted by dulak1:

Jako, że problemy nie występują w innych przeglądarkach należy założyć, że to Opera ma problem z dostosowaniem się do stron, a nie strony do Opery.


Może inni "twórcy stron" wychodzą z takiego założenia jak ty - skoro mało kto wchodzi na moją stronę za pomocą Opery to po się męczyć, pisać w zgodzie ze standardami... Ja akurat robię dużo stron, zawsze na Operze i zawsze zgodnie ze standardami i co...? zawsze IE ma jakiś problem... trzeba używać hacków i łamać standardy... Jeśli strona jest porządnie napisana to się w Operze wyświetla tak jak sobie autor założył... a że większość nie jest to już nie wina Opery...

Originally posted by dulak1:

Tak się składa, że ja na wp.pl pod Operą nie widzę niusów zdjęciowych, tych, które znajdują się w środkowym panelu na górze obok wiadomości.


A mi WP dobrze działa... i co teraz...? bigsmile

nowotny napisał(a):

Originally posted by Medium:

Wejdź w galerię, zobaczysz.


OK, OK... odświeżyłem i zobaczyłem... bigsmile Powodem tego jest atrybut "bgcolor" w tym kawałku kodu:
<table  width="100%"  height="251%" bgcolor="transparent">

Ale to tylko jeden z wielu błędów na tej stronie... wink

dulak1 napisał(a):

A więc, bajanie Panowie, bajanie smile

Kolega Nowotny masz całkowitą rację - za zieleń odpowiadał ów atrybut! I jest to absolutnie w 100% mój błąd, dokonywałem zmian i niezauważyłem, że zostawiłem dopiskę. Nawet nie miałem chęci szukać, bo odwiedziny z Opery na mojej stronie to zaledwie 4%.

Koledze Nowotny - dziękuję i szacun z mojej strony.


A teraz dalej.
Oto porównanie screenów WP:

FF góra portalu WP
Opera góra portalu WP

FF dół portalu WP
Opera dół portalu WP


Kolejna sprawa Błędy smile
Błędy na mojej stronie - a pewnie, że są, a sprawdzał ktoś z Was na Operze błędy tego forum? a kto sprawdzał błędy portalu Opera.com w samej Operze? - przecież wg W3C jest ok! A można i sprawdzić w Operze samo www.w3.org smile Pozostawiam bez komentarza. O googlach nawet wspominał nie będę smile

Posty na tym forum również muszę pisać na FF. Na Operze nie mogę wstawić linka, w opcjach okienek zaznaczone mam oczywiście by otwierał wszystkie okna.

Niestety, używalność Opery będzie spadała jeśli programiści nie wezmą się do roboty. W czasach narastającego pluralizmu cyfrowego po prostu nie mają wyjścia. Odsetek używających Operę jest bardzo mały i z czegoś zapewne to wynika. Ja sam przestałem używać Opery gdyż chciałem widzieć to co inni, a nie mniej czy "inaczej".

Proszę kolegów o nietraktowanie moich postów jako opozycyjnych w stosunku do samej Opery. Jestem zwolennikiem różnorodności. Pragnąłbym aby Opera również miała uniwersalność w podejściu do kodów jak FF czy IE. Nie jestem jednak ze społeczności skupionej przy Operze, nie jestem miłośnikiem tej przeglądarki (ani żadnej innej) i spoglądam na sprawy obiektywnie. Niewątpliwym plusem Opery jest szybkość ładowania wielu stron.

serdecznie pozdrawiam i zachęcam do dalszej dyskusji smile


Medium napisał(a):

Originally posted by dulak1:

Posty na tym forum również muszę pisać na FF. Na Operze nie mogę wstawić linka, w opcjach okienek zaznaczone mam oczywiście by otwierał wszystkie okna.


A to dlaczego? bigeyes
Jednak Opera najłatwiejsza w obsłudze nie jest... Mnie się źle używa najnowszej 10.50 na forum.

Originally posted by dulak1:

Oto porównanie screenów WP:


A ja dam tylko z Opery:
wp.pl_gora.png
wp.pl_dol.png
Zachodzę w głowę, co trzeba zrobić Operze, żeby schrzaniła Wirtualną Polskę... left right

Na stronie głównej wp.pl blokuję tylko jeden wpis:
http://rek.www.wp.pl/*

lemari napisał(a):

@dulak1 Może przyznaj się lepiej wink czego używasz do blokowania reklam (AdSweep ?).
U mnie również żadnych problemów z WP.

dulak1 napisał(a):

Opera 9.21

Nie używam żadnych blokowaczy!!!!! Nigdy nie używałem!!!!! Nie będę używał!!!!!!

Ryszard napisał(a):

Takich odkrywców było tu już wielu i (niestety) wielu jeszcze będzie.

Originally posted by dulak1:

Oto porównanie screenów WP:

Oto moje obrazki
wp_gora.png
wp_dol.png
porównaj je ze swoimi z firefoxa.
Mam wyłączone wtyczki i taki zestaw zablokowanych
http://adv.*
http://ads.*
http://webpark.pl/popup/*
http://*.bbelements.*
http://*smartcontext.*
http://*/null*
http://kropka.onet.pl/*
http://*.adocean.*
http://*.adkontekst.*
http://s0.2mdn.net/*

I to Cię i innych twórców najbardziej w Operze boli - w zasadzie nie ma dwóch Oper tak samo wyświetlających ten sam portal wink

Medium napisał(a):

Originally posted by dulak1:

Opera 9.21


Tą wersją akurat nie dysponuję, ale w 10.10 i w 10.50 mam tak samo. Proponuję usunąć katalog Profil użytkownika i odpalić Operę na nowo. Ewentualnie naprawić instalację lub zrobić czystą instalację najnowszej wersji.

Originally posted by Ryszard:

Mam wyłączone wtyczki i taki zestaw zablokowanych


To jest zestaw całości filtra w Operze, a nie wp.pl.

dulak1 napisał(a):

Czyli, pod Operą każdy widzi co innego smile odpowiedź na odwieczne pytanie filozofii - skąd pewność, że wszyscy widzimy to samo smile

Z ciekawości zaktualizuję zaraz Operę do nowej i dam znać co i jak.

A swoją drogą mnie naprawdę nic nie boli smile W Operze jest masa problemów i tyle, trudno mi znaleźć argumenty przemawiające za Operą.

Medium napisał(a):

Originally posted by dulak1:

Z ciekawości zaktualizuję zaraz Operę do nowej i dam znać co i jak.


Koniecznie zrób czystą instalację!!! Usuń katalogi użytkownika!!!

dulak1 napisał(a):

więc tak:

Opera 10.50
Wp - poprawnie!
ALiorBank - wpuścił mnie po raz pierwszy!

inne posprawdzam jutro, ale już widzę, że lata lepiej smile

Medium napisał(a):

Originally posted by dulak1:

widzę, że lata lepiej


Gratuluję!

Originally posted by dulak1:

Czyli, pod Operą każdy widzi co innego


Oczywiście. Bo w Operze jest masa ustawień, o których nawet wprawny użytkownik może zapomnieć. Jedyny sposób na totalnie czysty start → usunięcie katalogów profilu.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Medium:

To jest zestaw całości filtra w Operze, a nie wp.pl.


Tak całości, bo jak widzisz mam raczej ogólne wpisy.

Originally posted by dulak1:

A swoją drogą mnie naprawdę nic nie boli


Boli, boli wink bo chciałoby Ci się mieć tak jak stronę w gazecie wink jak zrobisz tak przeżuwacz przyswoi. A tu nic z tego - możesz tylko zaproponować ogólny układ.

operetka napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Na IEviście oprócz modelek zobaczyłem też:
"Szczegóły błędu na stronie sieci Web

Agent użytkownika: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.30729; .NET CLR 3.5.30729)
Sygnatura czasowa: Thu, 25 Feb 2010 16:56:06 UTC


Wiadomość: Błąd składni
Wiersz: 1
Znak: 1
Kod: 0
Identyfikator URI: http://www.kokamodels.pl/://"

Rozumiesz coś z tego?Mimo, że (jak sie orientuję) nie pod Operę było to tworzone, to mnie bardzo ładnie galeria się wyświetla.

Ryszard napisał(a):

Odnośnik do wątku założonego przez pressd
http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=474851