Przeniesienie poczty do nowej instalacji Opery - dublowanie wiadomości.

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
JanHabza napisał(a):

Dzień dobry,

W swojej przygodzie z operą już kilka razy zdarzało mi się przenosić ustawienia + pocztę do nowej instalacji. Tym razem planowałem przenieść 10.10 z Win XP HE do Windows 7 HP. Nie miałem większych problemów z ustawieniami etc., artykuł z Opera wiki pomógł. Pocztę takze udało sie przenieść z sukcesem, ale... Chciałem mieć dostęp do poczty na dwóch komputerach. Zakładałem, że na obu będę miał identyczne Odebrane, różnić się będą w wysłanych, brudnopisie itd. Jako protokołu używam POP/SMTP. Wydawało mi się, że działa ok, ale wiadomości - pomimo że mam zaznazone pozostawiaj na serwerze, pobierały się tylko raz na którejś instalacji. Co gorsza, na tej nowej z Windows 7 newsfeedy oraz niektóre konta zaczęły się dublować, w sensie - każda wiadomość pobierała (lub kopiowała się) drugi raz. Nie czekałem na rozwiniecie sytuacji, wyrzuciłem konta poczty z 7, stara instalacja i archiwum poczty chyba nie jest uszkodzone. Cos mi świta, że podobne zachowanie miałem przy przenosinach 8.5. Może to wina protokołu, który nie lubi podłączania kilku programów do jednego konta?

Podsumowując, czy aby na kilku komputerach mieć zsynchronizowane Odebrane musze korzystać z IMAP? Czy zagwarantuje mi to też synchronizacje wysłanych? Co ze starymi mejlami, nic się nie pomiesza? Pytam, bo nie mam zaufania do obsługi IMAP w Operze, próbowałem tego zaraz po jego implementacji, ale było niedopracowane - tworzyły się foldery w dziwnych miejscach etc. Może jednak da się korzystać z POP/SMTP, jednocześnie unikając powyzszych niedogodności? Czy jest gdzieś opisana bezbolesna migracja z pop na imap w Operze?

EDIT: aha, oczywiście starałem się, aby nie łączyły się jednocześnie, jednak znając życie mogły się po sprawdzeniu nie wylogować czy coś. Szkoda że nie zrobiłem screenshota, to zabawnie wyglądało na małym koncie gdzie miałem 11/22/33/44 etc. odebranych wiadomości ;-).

Ryszard napisał(a):

Mam prawie podobnie, ale komputery nigdy nie są podłączone jednocześnie do internetu.
Na jednym mam odptaszkowane "pozostawiaj wiadomości..." - nie przeszkadza mi to, że na tym drugim nie będzie kompletu odebranych.
"Wspomagam" się ustawieniem "Wysyłaj ukrte kopie..." na konto, które tylko do tego służy.