Wysyłanie i odbieranie załączników

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
anry napisał(a):

Witam wszystkich.
Zacząłem niedawno korzystać z poczty na Operze 7,23PL i jakoś nie mogę wysłać załączników. Otrzymuję komunikat o treści: Błąd wewnętrzny [550 Error: list moze zawierac wirusa]. Gdzie to muszę odblokować. Chyba, że to program antywirusowy. Używam NOD32. Żeby było śmieszniej listy z załącznikami nie przychodzą. Uwierzytelnienie mam ustawione na "Automatyczne" opcja "Bezpieczne połączenie" nie jest zaznaczone.
Jeśli ktoś się z tym spotkał i chciałby się podzielić rozwiązaniem to proszę o kontakt na GG 3561448
Adam

Sound_Lab napisał(a):

to na pewno antyvir skanujacy poczte. Opera przeciez nie ma wbudowanego wykrywania wirusow. Wylacz antywira i powinno byc ok, poszuka w jego opcjach moze tam sie cos przestwilo

anry napisał(a):

Też o tym pomyślałem, ale przecież nie mogę całkiem wyłączyć antywirusa. Używam NOD32. Nie znalazłem w opcjach wyłączania poczty. Jest tylko możliwość skasowania portu używanego przez protokół POP3. A przy okazji: co z pocztą na Onecie: otwierają załącznik z programem otwiera go w formie tekstowej, głupie.
Adam

d.i.z. napisał(a):

Skanowanie poczty w NODzie można wyłączyć. Albo w ogóle wyłącz moduł IMON albo zmień numer portu POP3 na jakiś inny (tego sposobu nie próbowałem).

anry napisał(a):

wyłączenie modułu nic nie dało. Co ciekawe, mogę wysyłać pocztę i załączniki tekstowe, muzyczne nie przechodzą tylko programy.
Dziwne
Adam

d.i.z. napisał(a):

Twój serwer poczty nie pozwala na wysyłanie takich plików. Pakuj takie pliki do zipa i dopiero wysyłaj.

anry napisał(a):

Witam.
Spakowanie pomogło. Plik z aplikacją został wysłany i odebrany. Zostaje jeszcze sprawa poczty na stronie Onetu. Jeśli chcę otworzyć lub zapisać załącznik otwiera go w formie graficznej (rzędy liter). Jeśli użyję opcji "zapisz jako" zapisuje go w formie HTML, więc plik jest nie do użycia. Mozilla otwiera te załączniki bez problemów, więc coś jest z ustawieniami Opery. Nie zmieniałem "fabrycznych" ustawień.
Adam

d.i.z. napisał(a):

To nie ma związku z onetem ale z programem, którym ten załącznik został wysłany. Nie powiedziałeś jaki to typ pliku ale spróbuj zaznaczyć mail, nacisnąć literę 'c' na klawiaturze i wkleić zawartość schowka do jakiegoś programu typu notepad. Być może da się stamtąd odczytać ten załącznik (o ile nie jest np zakodowany w Base8 - czy jak tam to kodowanie się nazywało)

lukoc napisał(a):

Originally posted by anry
(...) Zostaje jeszcze sprawa poczty na stronie Onetu. Jeśli chcę otworzyć lub zapisać załącznik otwiera go w formie graficznej (rzędy liter). Jeśli użyję opcji "zapisz jako" zapisuje go w formie HTML, więc plik jest nie do użycia (...)


A próbowałeś zapisać sam załącznik? Nie po jego otwarciu tylko jak jeszcze jest w mailu: druga mysz -> zapisz element docelowy jako.

..

anry napisał(a):

oczywiście. Jeśli jest to program to bez sensu byłoby go otwierać. Zawsze najpierw zapisuję na dysk a potem otwieram. Z poczty na Onecie korzystam rzadko, więc dopiero teraz to zauważyłem. Ale na Mozilli ten problem nie istnieje, więc coś jest z Operą. Osobiście wolę Operę i chciałbym, aby była jak najbardziej wszechstronna i bezkonflikowa.
Adam

lukoc napisał(a):

Rzeczywiście. Przypomniałem sobie. Też miałem kiedyś taki problem. Znajoma chciała sprawdzić u mnie pocztę i nie mogła zapisać załączników z Oneta. Skończyło się - o zgrozo - na IE, bo nie chciała skorzystać z klienta poczty w Operze.
Jeżeli to dla Ciebie nie jest problem, to korzystaj z klienta poczty i po sprawie.
Pozdrawiam.

..

anry napisał(a):

Dziękuję za wszystkie posty. Sprawa dla mnie się wyjaśniła, a jeśli przy okazji ktoś inny na tym skorzysta to jeszcze lepiej.
Pozdrawiam
Adam