Kanały RSS dziwnie się wyświetlają w Mini Operze od 2 dni

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
marlod napisał(a):

Wydaje mi się że coś zmienili w ustawieniach wyświetlania zawartości i ilosci wątków w zasubskrybowanych kanałach RSS. Od ok.2 dni lista kanałów i ilości nieprzeczytanych wątków się znacznie poszerzyła -nie widać ilości wątków (poprzednio było widać). Trzeba przemieścić się na prawą stronę listy, aby można było zauważyć ilości wątków do przeczytania. Dziwne. Czasem strona jest obcięta (nie widać całej nazwy kanału RSS, ale z prawej strony widać liczbę wątków). Poprzednio zawsze była widoczna (bez żadnego przewijania strony) lista kanałów z liczba wątków per kanał. Coś pochrzanili ostatnio, tylko do kogo się z tym zwrócić????

volumepl napisał(a):

Dnia 25 lutego zmieniono silnik renderujący Opery Mini na Presto 2.4. ( http://my.opera.com/operamini/blog/2010/02/26/server-upgrade-to-4-16-912 ) To spowodowało, że ekran kanałów RSS (szczególnie jeśli jakiś kanał ma długą nazwę) trzeba powiększać nawet po włączeniu opcji małego ekranu. Zapewne przy jednej z następnej aktualizacji naprawią ten problem.

pyzol5 napisał(a):

Do niczego są te nowe kanały. Zawieszają się, ucinają tekst i zostawiają marginesy po bokach, co w przypadku telefonów w małym wyświetlaczem jest denerwujące. Mam nadzieję, że zostaną one dopracowane.

arkad napisał(a):

Nowy ekran kanałów RSS jest niezwykle ramożerny, to nie był dobry pomysł z uruchomieniem go w OM na Javie.
Może taka wersja na Androidzie czy Symbianie jest OK ale na Javę powinna zostać przywrócona stara, sprawdzona wersja ekranu.
Z drugiej strony, jeśli w tej nowej wersji dla pozostałych platform też brak liczby nowych wątków, to co to za innowacja?
Poza tym w RSS Google News z obrazkami nadal jest wyciętych parę znaków w każdym pełnym wierszu tekstu. Ten błąd był regularnie zgłaszany od blisko dwóch lat i nie został poprawiony w nowej wersji, więc przestałem się łudzić że coś w tej kwestii zmieni się na lepsze.