Problem z pocztą M2! Mail Root is empty

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
SamoDobro napisał(a):

Witam.
Używam Opery od jakichś dwóch lat i dziś wydarzyło się coś, co mnie bardzo wkurzyło.
Siedziałem przed kompem, Operka w tle sobie tylko działała, ja się bawiłem Outlookiem. Nagle pyk! i zgasło światło. Wyłączyli prąd. Wyłączył się i komputer.
Gdy prąd z powrotem popłynął, odpaliłem kompa i Windows 2000 zaczął sprawdzać dysk - pokazał, że w katalogu Cache4 Opery są jakieś skrzyżowane pliki i zaczął je naprawiać. ponaprawiał, ponaprawiał, odpalił się Windows.
Odpalam Operę, a tu wyskakuje mi komunikat:

M2 Error

MailRootDir is empty
Engine Init() fialed

[ OK ]

po kliknięciu w OK, okazało się, że zniknęły wszystkie ustawienia moich kont pocztowych, wszystkie wiadomości, a próba Importu maili (zainstalowałem drugą Operę, w innym katalogu) nie przynosi żadnych rezultatów.
Pytanie: czy mogę coś zrobić, czy muszę się pogodzić z faktem, że moje wszystkie maile szlag trafił? Katalog Opera\Mail jest pełen, mogę nawet przeglądać te maile, ale nie o to chodzi - chodzi o stabilność i możliwość odzyskania straconych rzeczy.
POMOCY! proszę...

tashi napisał(a):

Próbowałeś importować skrzynke Opery czy systemu Unix?? Ja miałem taki problem dwa razy i udało mi się go pomyślnie rozwiązać, importując pojedyncze wiadomości formatu .mbs a nie całą skrzynkę. Już o tym pisałem na forum: http://my.opera.com/forums/showthread.php?s=&threadid=31705

Nixer napisał(a):

http://www.operapl.net/opera/faq/id/9

Tu powinieneś znaleźć odpowiedź.

Nixer napisał(a):

Wszystkie ustawienia są do przywrócenia.

Ja osobiście zazwyczaj kopiuję katalog profile i katalog Mail. To wystarcza. Ale podejrzewam, że w Twoim przypadku to nie wchodzi w rachubę, bo gdzieś w ustawieniach jest coś skopane. Polecam więc mały poradnik o tym, jak się przenieść na nową, czystą instalację Opery:
http://starzaki.eu.org/~hclan/operapl/operaupgrade.html

Nasty napisał(a):

Originally posted by Nixer
http://www.operapl.net/opera/faq/id/9


Hej! To jest hack! bigsmile Tego działu już nie ma! ninja

Nixer napisał(a):

Ha! A jednak jest bigsmile

qviri napisał(a):

Jak widać jest i się przydaje rolleyes

arty napisał(a):

Najprostszym rozwiązaniem problemu (też przez to przeszedłem) była reinstalacja Opery w tym samym miejscu. Wszystko wróciło do normy.

SamoDobro napisał(a):

problem w tym, że przeszukałem już całe FAQ, to po angielsku też, znalzałem kilka wątków na ten temat, ale nic nie działa!
tzn.: po odpaleniu nowo zainstalowanej Opery, do której pliki INI przekopiowałem adres starego MAIL, wszystko jest w porządku. ale tej poprzedniej instalki Opery za nic w świecie nie jestem w stanie poprawnie uruchomić. i w ten sposób szlag mi trafił wszystkie kontakty, adresy, bookmarki, ustawienia Operki, nad którymi siedziałem godzinami, żeby pasowała na mnie jak szyty na miarę garnitur... [---]. przenoszenie plików ini i innych nic nie daje - udało mi się tylko uzyskać dostęp do wiadomości, ustawienia kont pocztwoych zniknęły, kontakty zniknęły, wszystko poznikało. zostały same wiadomości. czy da się je jakoś przekopiować do BATa? bo chyba na BATa się przerzucę w końcu...
ale BAT nie rozpoznaje moich Operowych wiadomości sad
no i te ustawienia Opery mi poznikały wszystkie sad( - to mnie boli najbardziej, bo są w porządku, jak odpalam starą operę z komunikatem o błędzie w mail root, a nie mogę ich przenieść do nowej, bo coś mi wywala i pokazuje, że program wykonał niedozwoloną operację.. i ja już sam nie wiem, co jest grane...
dzięki za wszystkie odpowiedzi
będę dalej walczyć