/m2/ Problem z kodowaniem postów + autoryzacja

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
tashi napisał(a):

Ostatnio słabo chodzi Usenet na serwerach "Gazety" więc postanowiłem czytać posty grupy pl.biznes.banki przez M2. Mam jednak problem z poprawnym skonfigurowaniem konta dla serwera news.onet.pl - ładują sie treści niektórych tylko postów, a przeważnie pojawia się komunikat:
blad 503 - bad password
i status tego konta praktycznie cały czas jest w fazie "uwierzytelnianie"
Czy ktoś z grupowiczów mógłby podesłać poprawne ustawienia M2 dla tego serwera? Ja już wysiadłem...
Pojawił się też inny problem, już chyba przeze mnie tutaj sygnalizowany - w treści wielu postów, mimo ustawień "Kodowanie znaków->wybór automatyczny" pojawiają sie "krzaczki" i nic nie daje zmiana na unikod, win 1250 czy iso. Czy to nie jest przypadkiem jakiś błąd Opery??

Ryszard napisał(a):

w treści wielu postów, mimo ustawień "Kodowanie znaków->wybór automatyczny" pojawiają sie "krzaczki" i nic nie daje zmiana na unikod, win 1250 czy iso. Czy to nie jest przypadkiem jakiś błąd Opery??

Nie.
Sprawdź zresztą sam - kliknij w takim "skrzaczonym" poście w Pokaż wszystkie nagłówki nie znajdziesz tam ani słowa o tym jakie kodowanie zostało użyte.
Jak to już było pisane - "Kodowanie znaków -> wybór automatyczny". Na Preferencje - Języki - Domyślne kodowanie dla... znawcy tematu proponują iso-8859-2. Podobno że takie ustawienia załatwiają wiekszość. Jak zobaczysz jednak krzaczki, to będziesz wiedział, że wiadomość wysłano w win-1250.

Na tych moich "klawisze...." (podpis) znajdziesz link do strony andola z przyciskiem, jest tam też menu, które polskie kodowania ma łatwiej dostępne.

tashi napisał(a):

Dzięki za odpowiedź. Z ustawieniami serwera już sobie poradziłem. Przeanalizowałem też nagłówki postów z "krzaczkami" - wszystkie zostały wysłane z Outlooka, te z Opery lub Mozilli są wyświetlane prawidłowo... i nawet przy zmianie kodowania na win 1250 nie znikają wszystkie krzaczki. No comments...

Ryszard napisał(a):

Przeanalizowałem też nagłówki postów z "krzaczkami" - wszystkie zostały wysłane z Outlooka

Złe to posty są.
Czy człowiek, który nie potrafi poprawnie skonfigurować Outlooka (podobno się da i jak twierdzi pewien Bill jest to bardzo łatwe) może napisać coś ciekawego?

tashi napisał(a):

... podobno wróble gdzieniegdzie ćwierkają, że niejaki Steve chce wypuścić wersję Pantery na PC, Mikromiękkiemu na pohybel. Ale to jeszcze z parę latek... niejaki Bill będzie się mógł przygotować.