Onet lajt a opera mini

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
kordi666 napisał(a):

Witam,

Ostatnimi czasy coś mi się stało z onetem, że opera mini 4.2 ciągle przeskakuje mi na onecie do wersji lajt. Nawet jak klikne zeby otworzyl pelna wersje to po wejsciu w jakikolwiek odnosnik znow wchodzi tryb lajt. Da sie to ustronstwo jakos wylaczyc? Jedyne co mi przychodzi do glowy to przepuszczenie linka przez jakies proxy, ale po co tak kombinowac?

smyru napisał(a):

U mnie działa prawidłowo.

volumepl napisał(a):

Po przejściu do pełnej wersji i powrocie do wersji mobilnej są wyświetlane strony przeznaczone dla komórek. Opera Mini domyślnie wyświetla strony mobilne jako ważniejsze i tego nie da się zmienić. Możesz jedynie ciągle zmieniać wersję wyświetlanych stron po kliknięciu w link.

kordi666 napisał(a):

Kompletny bezsens. W dzisiejszych czasach strony mobilne straciły racje bytu.... No ale nieważne. Poradziłem sobie, tak jak pisałem na wstępie. W bookmarkach wsadziłem sobie onet przepuszczony przez proxy na stronie www.proxify.com. Nie odczuwam dyskomfortu w szybkosci reakcji, także takie rozwiazanie jest satysfakcjonujace.

Seji napisał(a):

Originally posted by kordi666:

W dzisiejszych czasach strony mobilne straciły racje bytu


Ja tam sobie cenie lzejsze wersje stron - nIe zawsze mam dostep do WiFi.

Medium napisał(a):

Originally posted by Seji:

nIe zawsze mam dostep do WiFi.


http://niebezpiecznik.pl/post/chca-zakazac-darmowego-wif-i-hotspotow-bez-hasla/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+niebezpiecznik+%28Niebezpiecznik.pl%29

kordi666 napisał(a):

Originally posted by Seji:

Originally posted by kordi666:

W dzisiejszych czasach strony mobilne straciły racje bytu


Ja tam sobie cenie lzejsze wersje stron - nIe zawsze mam dostep do WiFi.A co ma wifi do tego? Obecnie ceny internetu w komórce zaczynają się od 5 zł za 100 MB w ofercie na karte Play. W plusie chyba jest 10 zł za 100 MB - co biorąc bonusy do doładowań, efektywnie kosztuje ~7zł za 100 MB np. przy doładowaniu 150/180 kupionym z allegro -(dawno nie korzystałem więc poprawcie mnie jeżeli się mylę). Biorąc pod uwagę, że jesteśmy na forum Opery, to życzę CI powodzenia w wykorzystaniu operą mini 100 MB w ciągu miesiąca ... Spać i jeść też kiedyś trzeba. Kwestia szybkości wgrywania też pozostaje drugoplanowa. Dzisiaj testowałem nową operę mini dla windows mobile, szybkość ładowania stron była tylko niewiele gorsza od tej którą mam w domu na łączu kablowym.

Dlatego też twierdzę, że strony mobilne straciły rację bytu.

smyru napisał(a):

Originally posted by kordi666:

Dlatego też twierdzę, że strony mobilne straciły rację bytu.Bynajmniej. Nie tyle lekkość stron ma tu znaczenie w sensie kosztu transferu, ale możliwości urządzeń. Mini od zawsze była pomyślana jako przeglądarka dla telefonów, na których żadna inna przeglądarka nie chodzi albo chodzi w niezadowalający sposób. Stąd twierdzę, że strony mobilne wciąż mają sens. Bo zarówno ich mniejszy rozmiar mniej obciąża urządzenie, jak i łatwiej się je ogląda na małym wyświetlaczu.

Niektóre witryny dajmy na to Facebook ma kilka wersji swoich stron. Minimalistyczną mobilną, medium i pełnoprawną desktopową. W ten sposób obsłużą od low-endowego telefonu po iPhona czy innego Androida. Nie wszystkie telefony mają dotykowy ekran etc. Oczywiście można się czepiać tego jak wydawca implementuje rozpoznawanie jaka wersja powinna być wysłana. Ale to już przytyk w stronę Onetu, a nie Mini.

Seji napisał(a):

Originally posted by kordi666:

Dlatego też twierdzę, że strony mobilne straciły rację bytu.


No to uzywaj Opery Mobile. Albo Skyfire albo czegokolwiek inengo co byc moze nie bedzie wywolywac strony dla urzadzen przenosnych. Ja uzywam OMini po to, zeby dostac sie szybko do wiadomosci/poczty - a nie do flashowych reklam, filmow i innych rzeczy. Cieszy mnie, ze zamiast sciagania 200 KB moge sciagnac 11.

arkad napisał(a):

@kordi666
Nie do końca jest tak jak piszesz. Strony w wersji lajt mają sens choćby dlatego, że szybciej się wczytują - brak reklam też tu ma swój plus.
Co do strony onetu, też mi często wyświetlały się jako lajt, ale inaczej jak Ty, zamiast przepuszczać przez proxify.com, dopisuję do adresu onetu /index.html i mi wyświetla oryginalną witrynę 2 razy lżejszą od onet.eu, jaką uzyskuję po wpisaniu na proxify.com www.onet.pl.
Inną kwestią jest cena za połączenia. Ja mam dwie aktywne opcje w Erze i bardzo bym chciał by ceny tu były takie jak piszesz.
Za net w OmnixMax płacę 5 zł. za pierwsze 5 MB, a za kolejne MBs po 2 zł./MB czyli 200 zł./100 MB.
W Blueconnect mam lepiej, 3 zł. za 10 MB, 30 zł./100 MB, itd., ale tu połącz. głos. są realatywnie drogie, tak więc dla mnie ceny za net inaczej się przedstawiają niź piszesz.
Era w swych innych sektorach ma plusy, stąd nie przeszedłem do innego operatora ze stawkami za net takimi jak piszesz. Na podstawie tego j.w. strony w wersji lajt mają sens, np. dla mnie.
A swoją drogą, komu udało się otworzyć stronę www.eranet.pl na innych urządzeniach niż iPhone i nie działających pod WM?
Chodzi o stronę zalogowania do poczty Ery.
U mnie zawsze wyskakuje Error 403. Używam Opery Mini i Mobilną 8.65.
Wasze uwagi posłużą do reklamacji działania głównych stron Ery. Z góry dziękuję.
PS: Tu, na dole tej strony jest przełącznik do wersji ''Opera lajt'', co świadczy samo za siebie.
Post via Opera Mini.