Previous searches - autouzupełnianie w wyszukiwarkach Opery

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
bolino napisał(a):

Witam. Czy jest możliwość wyłączenia autouzupełniania w wyszukiwarkach Opery? Nie widzę nawet możliwości usunięcia wszystkich wpisywanych fraz razem. Jedyne, co mogę zrobić to usuwanie każdej frazy po kolei (po najechaniu kursorem na daną frazę pokazuje się "x", którym można usunąć tę frazę z pamięci przeglądarki). Dla lepszego zrozumienia sytuacji załączam screena. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Klik

JaDo napisał(a):

http://my.opera.com/community/forums/findpost.pl?id=4319991

(prawdę powiedziawszy wcześniej wpadłem na to niż phoffer, ale się nie liczy, nie opisałem wink)

Jak nie rozumiesz w ingliszu, napisz. No i do czasu zamknięcia Opery widać te zapytania, ponieważ są przechowywane w ramie.

Póki co, całkiem wywaliłem to pole, mam pojedyńcze gogle i kilka innych. Nie podoba mi się, że automatycznie wyskakuje menu, a wyłączyć tego chyba się nie da.

bolino napisał(a):

Dzięki bardzo smile

JaDo napisał(a):

Originally posted by JaDo:

http://my.opera.com/community/forums/findpost.pl?id=4319991


Dla tych co nie bardzo łapią inglisza. wink ( ja też nie bardzo, ale akurat taki jeszcze łapie bigsmile)

Chodzi o plik search_field_history.dat, który znajduje się w katalogu Profilu użytkownika \profile. Przy domyślnej instalacji, ten katalog na windach (wszystkich?) jest ukryty, na XP znajduje się w Documents and settings. Trzeba więc odznaczyć ukrywanie w Opcjach folderów (XP) lub użyć wyszukiwarki systemowej z zaznaczoną opcją szukania katalogów, plików ukrytych.

Znajdujemy plik, otwieramy, czyścimy wszystko co tam jest*, zapisujemy, a następnie nadajemy mu atrybut Tylko do odczytu (ppm na pliku->Właściwości).

* - w zasadzie wystarczy, aby nie było tam linijek z zapytaniami przed ustawieniem tylko do odczytu, resztę jak ktoś chce może zostawić.
Gdyby ktoś jednak zdecydował się to odkręcić, a ma czysto, wystarczy usunąć plik przy zamkniętej Operze. Po restarcie i pierwszym wyszukaniu, plik zostanie odtworzony.