Opera 10.50 - zawiesza sie na pdf'ach

w dziale Opera
Diablotic napisał(a):

Uzywam nowej Opery w pracy i w domu na Viscie i na obydwu komputerach przy zamykaniu taba z pdf'em Opera sie zawiesza, czy jest to znany bug?

kogoot napisał(a):

Niestety mi jest znany sad Miałem nadzieję, że to przypadłośc Bety, ale finalna też tak ma

JaDo napisał(a):

Jeśli używacie wtyczki Adobe, to problem jest znany od x lat. Nie było chyba takiej wersji ich wtyczki z którą nie byłoby kłopotu. Nawet jeżeli 10 osobom działała prawidłowo, to jedenastej już nie.

http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=218505 (tylko czasami nie ściągac tego zipa wink).

http://my.opera.com/community/forums/findpost.pl?id=4432761

http://my.opera.com/community/forums/findpost.pl?id=4435261

W 9.27 używam wtyczki Foxita. w 10.50 PDF-XChange. Pierwsza w 10.50 u mnie nawala, druga wyświetla dokumenty błyskawicznie. Jedyne co zauważyłem to, przy przechodzeniu wstecz przez ułamek sekundy widzę pustą stronę. Żadnych zawiech, załamań, a dokumentów otworzyłem/przejrzałem już kilkadziesiąt.

Jeśli będziecie chcieli wypróbować, trzeba pamiętać ustawić w Pobieranie Opery, otwieranie pdf nową wtyczką. Wtyczka PDF-XChange automatycznie instaluje się do katalogu \plugins. No i w ogóle zwrócić uwagę przy instalacji, domyślnie instaluje się toolbar sponsora Ask, w Operze się nie instalnie, ale w IE (i chyba Fx) już tak.

dodane - ponieważ Opera posiada mechanizm automatycznego wykrywania wtyczek, tę wtyczkę z \plugins należy usunąć. Znajdzie tę, która siedzi w katalogu PDF-XChange.

owiecc napisał(a):

Ja też tak miałem. Po pobraniu najnowszej wersji wtyczki Opera przestała się wieszać.

djb84 napisał(a):

JaDo dziękuję za odpowiedź smile problem rozwiązany smile Pdf'y śmigają aż miło smile