Opera na Sony Ericsson k800i

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
denip1765 napisał(a):

Witam mam pytanie jaka wersje opery pobrac na telefon SE k800i i gdy juz pobiore to na kompa to do jakiego folderu to wrzucic na telefonie. Nie wiem czy jest jakas roznica ale jbc to moj telefon jest wetsją angielską.

volumepl napisał(a):

Operę Mini pobierz z adresu http://mini.opera.com/global/opera-mini-5.0.17443-advanced-pl.jar (Opera Mini 5 beta 2) lub http://mini.opera.com/global/opera-mini-4.2.14912-advanced-pl.jar (Opera Mini 4.2) i zapisz w folderze inne (other) na karcie pamięci lub w pamięci telefonu. Po odłączeniu kabla przejdź do menu > menedżer plików (file manager) > inne (other), zaznacz plik Opery Mini i kliknij instaluj (install).

denip1765 napisał(a):

dzieki. ale mam problem poniewaz zrzuciłem to na telefon i przy instalowaniu wyskoczył błąd i cos o ustawieniach internetowych jak moge to naprawic??

volumepl napisał(a):

1. Prześlij sobie od operatora ustawienia profilu internetowego i aktywuj u niego usługę transmisji danych.
2. Przejdź do menu > ustawienia (setting) > łączność (connectivity) > transmisja danych (data comm.) > usługa preferowana (preffered service) > zaznacz PS i CS (PS and CS)

denip1765 napisał(a):

wyszukałem rozne taryfy aktywowałem i dalej to nie działa. mam numer w plusie nic bede dalej szukał ale jak bys wiedział co gdzie i jak to daj znac plis wink

volumepl napisał(a):

http://www.ustaw.plus.pl - tam wybierz swoją markę i model telefonu oraz wpisz swój numer telefonu. Po przesłaniu ustawień aktywuj usługę przesyłania danych - kod *101*11*02# , poczekaj na aktywację, wyłącz i włącz telefon.

denip1765 napisał(a):

no i dalej nie działa pisze mi bŁąd próba połączenia z internetem nie powiodła sie od wiedz strone opera mini za pomoca przegl deskopt lb skontaktuj sie z operatorem sieci

volumepl napisał(a):

1. Upewnij się czy masz włączoną usługę przesyłania danych.
2. Upewnij się, czy przesłałeś sobie profil internetowy.
3. Przejdź pod menu > settings > connectivity > internet settings > settings for java i wybierz profil INTERNET_GPRS lub WAP_GPRS

arkad napisał(a):

@denip1765,
a próbowałeś pobrać Operę stąd bezpośrednio na K800i?
Twoja wyszukiwarka (NetFront) prześle info, że działa w wersji angielskiej, ale masz możliwość ręcznego wyboru języka dla instalowanej Opery Mini, np. multicertifikat.
Polecam wer. 4.2 bo jest sprawdzona, bardziej przejrzysta od wer. 5 beta.
Kiedyś ktoś doradzał na forum, by przed nową instalacją odinstalować poprzednio zainstalowaną OM 4.2.
Good luck.
PS: Post z Opera Mobile 8.65.

denip1765 napisał(a):

dzieki za pomoc ale problem był całkiem inny miałem włączonom jakąś starom taryfeoperatora i tam net nie działał

denip1765 napisał(a):

;D