10.50 Poczta->Folder->Widok->Wyświetlanie

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
JaDo napisał(a):

Folder obojętnie który, może być np. Nieprzeczytane.

1. Stawiam kropę przy Lista i wiadomość po prawej (4).
2. Otrzymuję dwie zaznaczone pozycje, 4 oraz Lista i wiadomość poniżej(3).
3. Przełączam na Tylko lista(1), potem próbuję przestawić na 3.
4. Znowu zaznaczają się dwie pozycje 3 i 4 z widokiem 4.
5. Ustawiam 1, restartuje, zaznaczam 3 i dopiero wtedy jest w porządku.

Ten błąd już zgłaszałem (DSK-283758), ale niedokładnie go opisałem, tzn. bez pkt. 5. Było to w którejś becie.

Czy ktoś jeszcze tak ma? Teraz siedzę na #3298, ale w finalnej miałem to samo.

Uwaga - sprawdzenia lepiej niech nie dokonują osoby, które nie czują się na siłach, aby w razie czego podłubać/naprawić, gdyby nie chciało samo zaskoczyć.

piotrek1 napisał(a):

U mnie ten błąd nie występuje, zaznacza poprawnie.
Opera 10.50, kompilacja 3296.

JaDo napisał(a):

Dzięki za sprawdzenie. smile

Ustawienia poczty importowałem z 9.27, ale w 10.50 jej nie używam, kanały tak. Może przez to się porąbało. W ustawieniach widoków dla poszczególnych kont jest jeszcze inaczej. Zaznacza się tylko 3, ale widok jest 4. Wchodzę po tym do np. Odebrane i w ogóle nic nie jest zaznaczone.

Tak na zaś się pytam, bo jeśli to występuje u kogoś jeszcze, to... . O ile nie jest tak tylko u mnie i nie naprawią tego w .51/52, kurde, zostanę na 9.27. :/

woj-tek napisał(a):

Też miałem ten błąd (chyba nawet zgłaszałem). Podobny babol miałem z "wyświetlaj jako czysty tekst" i "wyświetlaj jako HTML" - miałem zaznaczone na raz wink

JaDo napisał(a):

Miałeś, czyli co pomogło? Czysta instalka?

woj-tek napisał(a):

Miałem bo potem wywaliłem wszystkie ustawienia poczty i nie ruszałem drugi raz dynksa wink
Tak, 10.50 mam jako czystą instalkę (+wand + bookmarki) i używam jej tylko z doskoku/jako testowej nadal.

woj-tek napisał(a):

Hmm... ostatnia testowa, poklikałem i chyba naprawili bo się bez problemu przełączało niezależnie co wybrałem :O

JaDo napisał(a):

Dzięki. Jak się już nikt nie zgłosi z potwierdzeniem, to uff... . Sufiksów może nie być, ale poczta ma grać. wink

Medium napisał(a):

Originally posted by JaDo:

Czy ktoś jeszcze tak ma? Teraz siedzę na #3298, ale w finalnej miałem to samo.

Mam OK w opisanym przez Ciebie zakresie.

Natomiast co innego mnie martwi w poczcie tej wersji.

Pocztę czytam z widoku "Nieprzeczytane". Wiadomości do zachowania oznaczam jako przeczytane i znikają mi z widoku, zaś wiadomości do usunięcia (np. powiadomienia z forum) bezpośrednio usuwam i powinny się pojawić w widoku "Kosz". Jednak tak się nie dzieje, kliknięcie na "Usuń" (a gwarantuję, że używam właściwego buttona) przerzuca większość wiadomości do widoku "Odebrane", zamiast "Kosz":

widok_odebrane_poczta_10.50.png
widok_kosz_poczta_10.50.png

Wszystko robię, jak w poprzednich wersjach Opery, a nie gra. Minął jakiś czas, zanim zauważyłam ten błąd. Na razie nie zgłaszam.

JaDo napisał(a):

To jak masz tylko jako z doskoku/testową, to nie mógłbyś sprawdzić, co? wink Nie nalegam, ale jeśli tak ma zostać w następnych, że a nuż nieopacznie się kliknie i... , to można by uzupełnić zgłoszenie o final, już teraz.
Osobiście, wolałbym się przeprowadzić z 9 w momencie wyjścia 10.51, a nie czekać na jakąś 10.6x. Wiem, że mają jakąś tam kolejkę czy inny harmonogram, ale bug bugowi nierówny. Takie zamieszanie jak np. z sufiksami wink, to przy tym pryszcz.

JaDo napisał(a):

Podpiąłem jedno konto w 10.50, żeby sprawdzić. Piszesz, że większość tzn. jakaś mniejszość jednak wpada do Kosza?

Ze zgłaszaniem jakimkolwiek, nie ma co czekać, ew. można poszukać potwierdzenia na forum, ale przecież niekoniecznie.

Medium napisał(a):

Originally posted by JaDo:

jakaś mniejszość jednak wpada do Kosza?


Tak, "mniejszość", jakieś 20-25%. Jeśli ktoś chce sprawdzać, to najlepiej na koncie pocztowym podanym dla forum.
Ciekawi mnie, czy ktoś też tak ma. Najgorsze, że nie mogę teraz ocenić, od której wersji tak się dzieje, może jeszcze od którejś Bety?

andol napisał(a):

Originally posted by Medium:

a gwarantuję, że używam właściwego buttonaA mi to wygląda na przypadkowe klikanie przycisku „Spam”. smile

Medium napisał(a):

Nie andol, z całym szacunkiem, tu nie było pomyłki, bowiem od kiedy pożegnałam się z pocztą na o2 (dobrze przed wydaniem Opery 10.50), nie dostałam niczego, co uznałabym za spam. Raczej podejrzewałam siebie o klikanie w "Przeczytane", ale to trwa już jakiś czas i temat zaczęłam obserwować, a nie poddawać się odruchom.

andol napisał(a):

Originally posted by Medium:

nie dostałam niczego, co uznałabym za spamPisałem o przypadkowym trafianiu w niewłaściwy przycisk. Oba kosze (Usuń i Spam) masz obok siebie. Mi się takie rzeczy z operowymi koszami kiedyś zdarzały (klikanie „na pamięć”), więc teraz trzymam je rozdzielone separatorem dynamicznym.

Medium napisał(a):

Mnie mogła zaszkodzić przymusowa zmiana skórki, gdyż ta używana przeze mnie kilka lat niestety powoduje crash Opery. Nie zmieniałam układu przycisków, tylko one zmieniły wygląd. Klikanie na pamięć nie powinno zatem szkodzić, gorzej ze świadomym klikaniem wink
Będę musiała wstawić do domyślnej skórki ikonki z tej mojej, wtedy wszystko będzie OK. Ale dla mnie to duża praca...

OT:
Widzę andol, że też używasz paska osobistego po prawej. Niestety coś w skórce nie gra, bo pasek zasłania przycisk do zamykania Opery... Nie mówiąc już nic o jego kolorze, który nie pasuje do całości skórki domyślnej.


andol napisał(a):

Pasek osobisty mam na górze i wkurza mnie, że w obecnej wersji jest nieczytelny oraz to, że przy takiej konfiguracji Opera nie potrafi „chromepodobnie” ukryć paska tytułowego aplikacji. Jak na to narzekałem, to usłyszałem, że wg statystyk pasek osobisty uaktywniany jest przez bardzo niewielką liczbę użytkowników, a więc nie jest to problem. Aż się we mnie zagotowało.

A to po prawej to panele. smile Mam je od zawsze po prawej, bo nie lubię, jak mi strony skaczą w prawo i w lewo przy naciskaniu F4. smile

JaDo napisał(a):

Tiaaa, uaktywniany jest przez bardzo niewielką liczbę użytkowników - a jaki % użytkowników ma włączone raportownie już nie wspomnieli. Np. ja mam i wył. ten pasek. Tylko co co z tego?. W podobnym tonie, czytałem wypowiedzi na temat braku MDI, też główny argument to statystyki. Nie przebrnąłem jednak przez całość wątku, być może piszę półprawdę. Ale takie stwierdzenie na pewno padło. Mniejsza z tym.

Wyciąganie na tej podstawie "strategicznych" wniosków jest chore. Może być pomocne, ale nigdy decydujące.

piotrek1 napisał(a):

Originally posted by Medium:

Niestety coś w skórce nie gra, bo pasek zasłania przycisk do zamykania Opery... Nie mówiąc już nic o jego kolorze, który nie pasuje do całości skórki domyślnej.


Z tego powodu musiałem włączyć pasek menu, który uważam za zbyteczny, ale tylko wtedy przycisk do zamykania Opery jest odsłonięty. Miejmy nadzieję, że poprawią to.

Medium napisał(a):

Żeby nie ciągnąć tu offtopa, proszę o wydzielenie ostatnich postów do nowego wątku, np. pt. "Bugi w skórce Opery 10.50".