[m2] problemy z smtp na o2.pl

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
oksza napisał(a):

Czy ktoś jeszcze poza mną ma kłopoty z używaniem m2 na o2 (uśmiałem się jak to napisałem)?

Z poprzednią, dobrze działającą konfiguracją (w 7.23, potem 7.5p1) nie było kłopotów do czasu przesiadki - teraz zamiast powtarzajacego się jakiś czas temu błędu z odbieraniem poczty nie mogę wysyłać - stan wysyłania pokazuje się "disconnected" przy dowolnych ustawieniach.

Opera 7.5p2, xp.

d.i.z. napisał(a):

Może włącz logowanie (na opera support powinno być jak to zrobić) i wklej tutaj log. Jeżeli my nie damy rady to zawsze można przekazać problem do developerów.

oksza napisał(a):

Originally posted by d.i.z.
Może włącz logowanie (na opera support powinno być jak to zrobić) i wklej tutaj log. Jeżeli my nie damy rady to zawsze można przekazać problem do developerów.Włączyłem logowanie ale log outgoing się nie pojawia, pomimo że występuje błąd. confused Log incoming się pojawia, pod tym samym url.

Nie mam pomysłów, może jakieś wrażenia właścicieli kont o2?

O2  Sending e-mail failed. Maybe the SMTP server is not set up properly? E-mail queued.

Copernick napisał(a):

oksza napisał(a)
... może jakieś wrażenia właścicieli kont o2?


Przymierzałem się już parę razy do przesiadki na m2, ale między innymi kłopoty z kontem na o2, a mam tam 3 konta zawsze sprawiały, że wracałem do nietoperza. To konto oraz jeszcze inne na gazeta.pl sprawiało mi zawsze najwięcej problemów. Jak nie z wysyłaniem poczty to z odbiorem poczty. Czekam na taka wersję Opery, po której edycji, nie zobaczę ani jednego posta o błędach, usterkach, problemach z m2.
Pozdr.

Ryszard napisał(a):

Nie mam pomysłów, może jakieś wrażenia właścicieli kont o2?

Żadnych problemów. Zakładałem "normalnie", potem przez Menadżera kont ustwiłem SMTP na Automatycznie, wpisałem login, hasło, [OK] i chodzi

57pict.png

fio napisał(a):

Sprawdź adresy (nazwy) serwerów wpisane do Menedżera kont. Stosuje się zarówno smtp.tlen.pl , jak i poczta.o2.pl. Pamiętam, iż ten drugi jest nowszy i zalecany jest do obsługi połączeń bezpiecznych. Zobacz też czy w opcjach konta nie wymuszasz autoryzacji (patrz załącznik).

tlenpoczta.png

oksza napisał(a):

Originally posted by fio
Sprawdź adresy (nazwy) serwerów wpisane do Menedżera kont. Stosuje się zarówno smtp.tlen.pl , jak i poczta.o2.pl. Pamiętam, iż ten drugi jest nowszy i zalecany jest do obsługi połączeń bezpiecznych. Zobacz też czy w opcjach konta nie wymuszasz autoryzacji (patrz załącznik).wizard cheers

Wielkie dzięki, po zamianie serwera wychodzacego na smtp.o2.pl poczta ruszyła. Nie wpadłem na to że mogą się różnić. Dzięki jeszcze raz.