Robaki zagnieżdżone w M2 - jak uniknąć?

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Nuntaro napisał(a):

Jakie stosować ustawienia w preferencjach (mam nadzieję, że rzecz w tym), żeby ustarzec się zarobaczania poczty.

Używam na codzień antywirusa AVG, ale jego mail-skaner współpracuje tylko z Outlookiem. Kiedyś jednak sprawdzilem skanerem on-line pandy i...diagnoza: mam robaki.
Podejrzane wiadomości zawsze usuwam. Ale to nie wystarcza widocznie. Bo np. teraz znow to samo: netsky w plikach mbs. - jak kiedyś usunąłem z rozpędu to straciłem wiadomości.
Sakner on-line wypisał nazwy wiadomości (załączników), których... nie udało się wyszukać w M2 (to często mam problemy, nie wiem dlaczego - nawet jak wyszukuje na dwa sposoby - wyrażenie i słowa - w we wszystkich wiadomościach z uwzględnieniem podfolderów). tym razem nie udalo mi się zidentyfikować zakażonych wiadomości - może je usunąłem, a w pliku, mbs pzostal "ślad" czyli kopia (nie wiem jak to dziala)??

qviri napisał(a):

Te "wirusy" w plikach .mbs to jest przechowywanie załączników. Nie są one uruchamiane. Jeśli nie uruchamiasz niczego to jesteś bezpieczny smile

Nuntaro napisał(a):

Po ochłonięciu przyznać muszę, że... usuwalem co prawda zainfekowane wiadomości (zazwyczaj z treścią po angielsku typu: znalazłem coś o tobie w sieci, zobacz to koniecznie itp.) ale nie opróżniałem od razu Kosza, a dopóki nie opróżniłem wirus był wykrywany w poczcie...

mam tylko nadzieję, że ten wątek przyda się jednak komuś, kto - podobnie jak ja - w popłochu nie pomyśli wystarczjąco spokojnie dochodząc do wniosku jak wyżej smile)

fascik napisał(a):

Ja również używam AVG i nie obyło się bez przesyłek z wirusami. Tak jak mowi Qviri...dopoki nie uruchomisz załącznika to nic się nie stanie. Wiadomo, że skaner będzie wykrywał wirusa (widzi kod wirusa). w końcu po to jest skaner AV :-)