Import poczty z Outlooka

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Jerry_J napisał(a):

Witam wszystkich Formumowiczów

Od wczoraj jestem nowym użytkownikiem Opery 7.23 i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Stopniowo staram się poznawać jej możliwości. Mam natomiast problem z M2, a właściwie z importem poczty z Outlooka. Robię wszystko tak jak opisano w Pomocy. Teoretycznie wszystko przebiega OK, ale nie widzę żadnych zaimportowanych wiadomości, widzę tylko (w Widoki) zaimportowane puste foldery. Obok nazwy folderu na górze strony widzę natomiast komunikat np. (nieprzeczytanych: 0 z 115).
Co robię nie tak.

Z góry dzięki za pomoc
Jerry

wuja napisał(a):

Ustaw dobrze widoki tych widoków (folderów). Każdy widok można ustawić indywidualnie - okres wyświetlania, nieprzeczytane/przeczytane, usunięte/nieusunięte itd.

A tak w ogóle to witamy serdecznie smile

Jerry_J napisał(a):

Wydaje mi się, że widoki ma ustawion OK, chyba że o czymś nie wiem. Mam ustawion m.in. lista, od zawsze, pokaże przeczytane.
Może to coś innego?

Pozdr
Jerry

Wojwit napisał(a):

Nie moge ci pomóc,ale poinformuje odrazu że jeżeli zapragniesz powrócic do outlooka to mozesz pożegnac sie z tym że zaimportujesz ustawienia kontakty lub poczte z powrotem do Outlooka,a jeżeli nie potrzebujesz uzywac outlooka i nie bedziesz miał checi powrócic to polecam M2 bo to bardzo fajny i zmyslny klient poczty.Mnie niestety odwiódł od tego wspomnniany powyżej temat!
Pozdrawiam

wuja napisał(a):

Coś na temat importu wiadomości z Outlooka było już na tym forum, bo nie Ty pierwszy masz kłopoty - w prawym górnym rogu masz Search - poszperaj.
Na wszelki wypadek (bo może ściągnęły się tylko same nagłówki) zobacz w \Mail\storage czy są tam pliki *.mbs i obejrzyj jeden w jakimś notatniku - powinna tam być jakaś konkretna wiadomość.

wuja napisał(a):

No i narobiłem sobie przez Was kłopotów.
Nie mam od dawna Outlooka więc musiałem się przelogować do córki.
Odpaliłem Operę 7.23, F4, Poczta - jest pusto.
No to Plik -> Importuj -> Pocztę... wybrałem outlook , pokazało mi tożsamość główną, zafajkowałem ustawienia i wiadomości i poszłoooo: wiadomości od razu były widoczne bez żadnych zabiegów, oczywiście lekki bałagan z widokami i podwidokami, ale to pryszcz.
Gorzej, że córka chyba miała w outlooku ustawione sprawdzanie wiadomości, bo natychmiast Opera zaczęła pobierać posty. Jak się zorientowałem to szybko zahamowałem, mam nadzieję, że nie zostały skasowane z serwera.
No ale to nic, ważne, że nie ma żadnych kłopotów z importem wiadomości i ich widzeniem w Operze - jeśli ktoś ma kłopoty, to musiał sam sobie w jakiś sposób zaszkodzić.

/edit/
Zapomniałem, chociaż to chyba wynika z tego co powyżej. Córka nigdy nie używała poczty w Operze więc ustawienia tam są domyślne, tak jak Opera dała.