Problem z otwieraniem linków przez The Bat

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Janusz18 napisał(a):

Jak pamiętam od dość dawna mam problem z otwieraniem linków z poczty The bat (wcześniej Thunderbird) na zamkniętej Operze.Klikając w poczcie na link otwiera się co prawda Opera (jest domyślną przeglądarką),ale pojawia się informacja:"nie można odnaleźć pliku" i dopiero wciskając o.k. pojawia się właściwa strona z linku.Przy uruchomionej Operze wszystko jest O.K. W ustawieniach/preferencje/zaawansowane/programy/mailto/szczegóły bez przerwy odhacza się okienko protokół mailto.Momo zaznaczenia tego okienka po zamknięciu i ponownym uruchomieniu Opery okienko jest odhaczone.Nadmieniam,że Mozilla FireFox radził sobie doskonale z tym protokołem.Nie chciałbym zmieniać Opery na inna przeglądarkę z w/w powodu,jednakże jest to denerwujące.Może jakaś porada bardzo by mi pomogła.

Medium napisał(a):

Originally posted by Janusz18:

Klikając w poczcie na link otwiera się co prawda Opera (jest domyślną przeglądarką),ale pojawia się informacja:"nie można odnaleźć pliku" i dopiero wciskając o.k. pojawia się właściwa strona z linku.Przy uruchomionej Operze wszystko jest O.K.


To jest bug najnowszych wersji Opery. Sprawdź, czy wersja 10.51 jest już od niego wolna, po prostu kliknij w menu pomoc "Sprawdź dostępność aktualizacji".

zielak007 napisał(a):

Potwierdzam (10.51). Ale to jest raczej problem na linii Bat - system - Opera, OK na 9.64 problem nie występuje p

Originally posted by Janusz18:

W ustawieniach/preferencje/zaawansowane/programy/mailto/szczegóły bez przerwy odhacza się okienko protokół mailto.

Odhacza się, bo pewnie Bat jest ustawiony jako domyślny klient poczty.

Medium napisał(a):

Z Outlook Express Opera współpracuje, ale tylko częściowo: wersja 10.51 nie radzi sobie z otwarciem linków z wiadomości OE gdy jest zamknięta. Protokół w preferencjach się nie odznacza.
Polecam sprawdzenie ustawień dla programów domyślnych w panelu sterowania.

mhpibhp napisał(a):

Jest to moja nie tyle odpowiedź ile zgłoszenie podobnego problemu. Próbuję najnowsze wersje Opery poczynając od 10.51 do 10.52 beta (aktualnie teraz zainstalowana). Oczywiście w kreatorach instalacyjnych za każdym razem wybieram Operę jako domyślną przeglądarka. I w zasadzie jest ona domyślna, tyle, że np w wersji 10.10 przy kliknięciu w jakikolwiek link do strony HTML w jakimkolwiek programie bez problemu otwierała się ta właśnie strona. W wersjach w.wymienionych t.j. od 10.51 do 10.52 po kliknięciu w link do strony np. w Programie EsssentialPIM otwiera się owszem sama Opera ale bez otwartej od razu strony, do której wspomniany link z EsssentialPIM powinien od razu prowadzić czyli ją otworzyć. Dopiero w czasie gdy Opera jest otwarta ponowne kliknięcie w ten sam link - otwiera go. W zasadzie sprawa niezbyt kłopotliwa ale jednak irytująca zważywszy, że uważam i dalej tak będzie Operę za przeglądarkę idealną i jeśli jej autorzy nie wiedzą o wymienionym przeze mnie błędzie to bardzo pragnąłbym aby się dowiedzieli i go naprawili w wersji stabilnej 10.52.

JaDo napisał(a):

http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=4890861 ?

mhpibhp napisał(a):

Informacja dla JaDo. Po kliknięciu w Pański link przeczytałem opis dotyczący ustawień Opery. Mimo, że już to kiedyś przerabiałem spróbowałem raz jeszcze czyli po aktualizacji z wersji 10.10 do 10.51 otworzyłem w preferencjach te ustawienia i okazało się, że są zaznaczone protokoły HTTP i HTTPS i po aktualizacji wcale się te zaznaczenia nie zmieniły. Niestety nie zmieniła się też wada, którą opisałem. Wracam więc w oczekiwaniu na stabilną 10.52 do wersji 10.10.

mhpibhp napisał(a):

kontynuacja tego wątku:"Niestety nie zmieniła się też wada, którą opisałem. Wracam więc w oczekiwaniu na stabilną 10.52 do wersji 10.10." Wypróbowałem dziś jakiś nowszy build wersji 10.52 beta t.j. 3347 cały czas w oczekiwaniu na takie sprawne otwieranie linków z każdego programu jak w wersji 10.10, niestety znowu bezskutecznie. Wróciłem więc znowu do wersji 10.10. Całe szczęście, że możliwe jest w kreatorze instalacji traktowanie wcześniejszej przecież wersji 10.10 jako aktualizacji. Pozwala mi to na ww. próby bez konieczności ustawiania wszystkiego od nowa, z czym byłoby dużo pracy zważywszy, że wykorzystuję również klienta pocztowego Opery. Czekam więc z utęsknieniem na stabilną wersję 10.52, która zapewni w kontekście otwierania linków to samo co 10.10. Autorzy OPERY OBUDŹCIE SIĘ WRESZCIE.

Medium napisał(a):

Originally posted by mhpibhp:

Autorzy OPERY OBUDŹCIE SIĘ WRESZCIE.


Oni nie zaglądają na polskie forum! http://my.opera.com/desktopteam/blog/

JaDo napisał(a):

Trochę poszukałem tu i ówdzie min - http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=487951

Wszedłem w Opcje folderów->Typy plików->URL:Protokół HTTP->Zaawansowane->Edytuj i odhaczyłem Użyj DDE.

Jeśli 10.5x jest domyślną, to to pole powinno się wyczyścić, ale dalej będzie zahaczone oraz dodane zostaje %1 w polu Aplikacja używana do wykonania akcji.

Sprawdzałem z linkami w Mirandzie - przed zabiegiem nic się nie otwierało, wczytywały się tylko te karty, które miałem otwarte przy zamknięciu. Ale klikając jeszcze raz link przy zamkniętej Operze, strona otwierała się na nowej karcie. Po zabiegu, wszystko otwiera się za pierwszym razem.

gibberish napisał(a):

U mnie pomogło.

Z tym, że teraz nie ma ikony opery dla plików html przy ustawieniu na domyślną przeglądarkę.
Ale nie wiem na pewno, czy to ma z tym związek.

Tak czy inaczej, dziękuję!

JaDo napisał(a):

Dla pełnej jasności - co pomogło, zaznaczenie protokołów w Operze czy odhaczenie DDE?

gibberish napisał(a):

O, przepraszam, zagapiłem się wink

Odhaczenie DDE w windowsie pomogło.

JaDo napisał(a):

Originally posted by gibberish:

Z tym, że teraz nie ma ikony opery dla plików html przy ustawieniu na domyślną przeglądarkę.


Kliknij na jakimś->Właściwości->Zmień ikonę->Przeglądaj->\...\opera.exe i wybierz tą taką z zagiętym rogiem.