Etykiety w Opera Mail

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
lelekl95 napisał(a):

Witam!
Właśnie zaimportowało mi z Gmaila na Opera Mail ponad 300 wiadomości. Mam takie pytanie, bo te wszystkie wiadomości są w jednym folderze (odebrane), nie da się jakoś to szybko posortować (na różne etykiety) tak jak to mam w Gmailu? Chodzi mi np. o to żeby maile z rejestracji do jednej etykiety, ze szkoły do drugiej z rodziny do innej itp.. Da się to jakoś szybko zrobić, czy tylko ręcznie? ;>
Pozdro wink

Medium napisał(a):

Originally posted by lelekl95:

Chodzi mi np. o to żeby maile z rejestracji do jednej etykiety, ze szkoły do drugiej z rodziny do innej itp.. Da się to jakoś szybko zrobić, czy tylko ręcznie? ;>


W tym przypadku może uda Ci się ustawić odpowiednie filtry? Bardziej byłyby odpowiednie, niż ręczne klikanie po jednaj wiadomości i oznaczanie etykietami. Albo funkcja śledzenia wybranych kontaktów tez może się nadać.

lelekl95 napisał(a):

tzn. co mam zrobić i jak, bo ja w tym za bardzo nie siedze.. ;d

Medium napisał(a):

Jeśli Ci pomoc Opery http://help.opera.com/Windows/10.51/pl/mail.html nie pomoże, mnie trudno będzie wytłumaczyć, bo obsługa poczty w Operze jest wybitnie intuicyjna.

lelekl95 napisał(a):

ok dzięki poczytam to wink

golew napisał(a):

A w jaki sposób dodałeś konto gmailowe? Jako POP czy IMAP?

Ja dodałam konto jako IMAP, a wcześniej zalogowałam się normalnie na konto, weszłam w ustawienia -> przekazywanie i POP/IMAP i ustawiłam Włącz IMAP. Na naszym forum znalazłam też podpowiedź jak zrobić by wiadomości miały/nie miały etykiet. Trzeba wejść do laboratorium i uruchomić "Zaawansowane opcje IMAP". Dzięki temu w etykietach pojawi się możliwość ustawienia czy maile w Operze mają mieć etykiety.

Tylko tak - jeśli włączysz niektóre etykiety, to te maile pojawią Ci się dwukrotnie - zarówno w INBOX jak i w etykietach. Ja np. mam 5 etykiet, ale tylko "wysłane" i swoją etykietę "oficjalne" mam pokazywaną w Operze, resztę wiadomości widzę tylko w odebrane.

Mam nadzieję, że nie zakręciłam za bardzo swojej odpowiedzi wink jak coś to pytaj smile