Środkowy przycisk nie działa po aktualizacji na 10.51

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
k33l napisał(a):

Właśnie przed chwilą dokonałem aktualizacji Opery i przestał po niej działać środkowy przycisk, normalnie miałem ustawione na nim otwieranie w nowej zakładce w tle. Zmiana w sterownikach myszki jak i w ustawieniach Opery nie przynosi rezultatu. Gdzie leży problem?
Pozdrawiam

Medium napisał(a):

O → Ustawienia → Preferencje → Zaawansowane → Mysz i klawiatura → Opcje środkowego przycisku myszy

k33l napisał(a):

Napisałem że to nie przynosi rezultatu. Tak jak by przycisk nie działał.

Medium napisał(a):

A jaka masz cyferkę w opera:config?

k33l napisał(a):

Jest tam 3. Dałem na 2 i też zero reakcji.

Medium napisał(a):

Znaczy się Opera nie zapisuje ustawień, tak? Spróbuj jeszcze jakąś opcję zmienić na próbę.

k33l napisał(a):

Nie wiem czy zapisuje czy nie, teraz mam tam 2 i dalej kompletnie brak reakcji na rolkę, klikam i nic. Bardzo jest to uciążliwe bo klik rolką to połowa klików u mnie bigsmile

Medium napisał(a):

Zacznij od sprawdzenia skuteczności swego zapisu w pliku preferencji. Otwierasz O → Pomoc → O Operze, tam znajdujesz ścieżkę do pliku preferencji operaprefs.ini.
Sprawdź jeszcze raz swoje ustawienie w opera:config, następnie zamknij Operę, otwórz plik i wyszukaj w nim linijkę Center Mousebutton Action. Jeśli po znaku równości widnieje ustawiona cyferka, mamy pewność, że Opera zapisuje ustawienia i zaproponuję Ci naprawę instalacji.

k33l napisał(a):

Opera zapisuje wszystko w pliku, ponowna instalacja nic nie dała. Ma ktoś jakieś pomysły dlaczego nie działa ten cholerny środkowy przycisk?

Medium napisał(a):

A działa Ci w innych programach?

mgreg napisał(a):

Rozwiązaniem jest ustawienie w panelu sterowania środkowego przycisku jako środkowy przycisk ,mysz logitech .Faktycznie problem dotyczy 10.51 .

k33l napisał(a):

Dzięki wielkie, pomogło, nie wiedziałem że można tak to ustawić, zmieniałem na Autoscroll i na Universalscrool bez efektów. Dzięki za pomoc, Opera znów działa jak należy.

Medium napisał(a):

Originally posted by k33l:

Dzięki wielkie, pomogło, nie wiedziałem że można tak to ustawić


Takiej funkcji u siebie na XP nie widzę. A z drugiej strony to ciekawe, że problem powstał po aktualizacji Opery... confused

mgreg napisał(a):

Dedykowany sterownik myszy może pomóc