Utracone zakładki

w dziale Opera
szymonl napisał(a):

Witam, mam Operę 10.51 dzisiaj chciałem zobaczyć cos w zakładkach, a tu ? nic - ani jednej.. Użyłem już przywracania systemu nic, 2 różne daty, nie miałem włączonej synchronizacji. Nie mam w ogóle folderu "Dane Aplikacji". Znalazło za to kilkanaście plików bookmars.adr głównie w Opera\Locale\ ale to są chyba jakieś plik zakładek dla poszczególnych wersji językowych. W deflauts były bookmars.adr i operadef6.adr - zaimportowałem to, ale sa to chyba zakładki z pierwszych dni użytkowania Opery [ 3-4 lata temu] i jest ich 12.. Da się coś jeszcze zrobić ? Zakładek miałem dość sporo [ spokojnie 300 - co ciekawsze demoty, artykuły, strony itp]

Medium napisał(a):

Originally posted by szymonl:

Nie mam w ogóle folderu "Dane Aplikacji"

Bo masz system inny niż XP, chyba Vistę, co?

Otwierasz O → Pomoc → O Operze, tam znajdujesz ścieżkę do Profilu użytkownika. W nim szukaj pliku bookmars.adr. Folder w każdym Windows jest domyślnie ukryty.

szymonl napisał(a):

Mam XP, po zaznaczeniu,żeby pokazywał ukryte foldery faktycznie pokazał, znalazłem ten plik, załadowałem do Opery i znów to samo - te zakładki o których pisałem wcześniej.
Żeby na przyszłość uniknąć takiej sytuacji starczy, że bedę miał włączoną usługe "Opera Link" ?

Medium napisał(a):

Originally posted by szymonl:

Żeby na przyszłość uniknąć takiej sytuacji starczy, że bedę miał włączoną usługe "Opera Link" ?


No jasne! I w ogóle synchronizacji nie wyłączać!
Możesz też sobie ładnie zbudowany plik zakładek od czasu do czasu wyeksportować np. do moich dokumentów za pomocą menu plik. To będzie podwójne zabezpieczenie, coś jak punkt przywracania w windzie. Możesz ten plik nazwać po swojemu, najlepiej bieżącą datą.


szymonl napisał(a):

Ok. Dzięki
Niestety człowiek uczy się na błędach..
Jeszcze raz dzięki i dobranoc.