Opera Mini 5 a Samsung Pixon12

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
PotworJaworny napisał(a):

Witam wszystkich,

Czy to normalne, że na ekranie o rozdzielczości 480x800 Opera uruchamia się jako 320x240? A może da się ją zmusić do podwyższenia rozdziałki? Szuuuuukam tej odpowiedzi już bardzo długo. Może ktoś z Was coś wie na ten temat?

Pozdrawiam,

volumepl napisał(a):

Wersja o rozdzielczości 320x240, którą masz na telefonie, jest napisana pod javą i może działać również pod smartfonami (takimi jak Twój) obsługującymi tego rodzaju pliki. Jednak w przypadku smartfonów (w szczególności z wyświetlaczem dotykowym) zalecane jest pobranie wersji natywnej zgodnej z OS-em telefonu. Nie wiem, jaki jest system operacyjny Twojego telefonu, co więcej, nie ma takiego modelu na liście wspieranych telefonów - http://www.opera.com/mobile/download/samsung/#active
Wejdź swoją wbudowaną przeglądarką na adres m.opera.com i sprawdź, czy jest wersja na Twój telefon.

PotworJaworny napisał(a):

voleumepl, wielkie dzięki za odpowiedź. Niestety, w tym telefonie jest wewnętrzny system.

Wszedłem na m.opera.com i mi pobrało wersję Java o takiej rozdzielczości. Na zagranicznej części forum Opery jakiś koleś napisał, że podobny problem rozwiązano w Samsung Jet, który też nie ma systemu, ale jakoś nie mogłem się dokopać tego rozwiązania.

Szkoda, że nie ma wyższej rozdziałki, ale i tak przeglądarka jest o niebo lepsza od wbudowanej. smile

PotworJaworny napisał(a):

Może się komuś przydać. Zebrałem wszystkie informacje, jakie udało mi się znaleźć, i wstawiłem instrukcję, jak sprawić, żeby opera wypełniła cały ekran (likwidujemy wirtualne kursory po prawej):

http://my.opera.com/community/forums/findpost.pl?id=4908631

PotworJaworny napisał(a):

Jeszcze jedna ważna informacja. Wykonałem powyższe instrukcje i po wejściu na adres debug: , rozdzielczość ekranu wskoczyła na 400x240.
Wujek Google podpowiada, że komuś udało się dobić do 800x480:

http://209.85.135.132/search?q=cache:-X7xLpzL710J:chomikuj.pl/sliwapiotr/Programy/OperaMini%2B5%2Bpl+opera+mini+480x800&cd=6&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

PotworJaworny napisał(a):

Uwaga, uwaga. Udało się wreszcie zmusić Pixona12 do rozdziałki 480x800!

W pliku .jad należy dodać dwie linijki:

SAMSUNG-Screen-Size: 480,800
MIDlet-Scaleup-Support: False

Oczywiście właściciele komórek innych firm dodają odpowiednią nazwę:
SonyEricsson - SEMC-Screen-Size: 480,800
Nokia - NOKIA-Screen-Size: 480,800

I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie czcionka. Wchodząc na Funiaste, przeżyłem nieprzyjemne rozczarowanie. Czcionki są nieproporcjonalnie wielkie... To samo na Interii. Nie ma możliwości przybliżania stron. Teoretycznie da się je oglądać i czytać, ale z uwagi na paskudną czcionkę wszystko się rozjeżdża.

Czcionka mała nie ma polskich liter...

volumepl napisał(a):

Originally posted by PotworJaworny:

Czcionka mała nie ma polskich liter...


http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=483651
I o zmianie rozdzielczości: http://wronek.wikidot.com/edycja-apl

PotworJaworny napisał(a):

Mam nadzieję, że zaoszczędzę komuś czasu i szukania. Polskich znaków nie udało się włączyć w najmniejszej czcionce. Wysoka rozdzielczość męczy procesor w telefonie, więc w przypadku Jet i Pixon 12 potrzeba grzebać w menu serwisowym, żeby przyspieszyć procesor.