Papeteria w M2

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
mapijasz napisał(a):

Szefostwo w firmie, w któej usiłuję zarobic jakiś grosz, nakazuje wysyłanie maili służbowych z konkretnym wzorem papeterii. Oczywiście jest tam logo firmy i takie tam.

Czy można to jakoś zrobić w Operze? Jakiś plugin? Coś?
Czy do obsługi jednego konta muszę otwierać Outlooka?

Pomocy!

bazyli napisał(a):

Póki co mailer Opery nie pozwala formatować tekstu w htmlu, a jest to niezbędne, aby można było stosować papeterię. Mozna próbować naookoło - przygotowywac osobno dokument html i wysyłać jako załącznik, ale to raczej niepraktyczne.

fascik napisał(a):

Re: Papeteria w M2

Originally posted by mapijasz
Szefostwo w firmie, w któej usiłuję zarobic jakiś grosz, nakazuje wysyłanie maili służbowych z konkretnym wzorem papeterii. Oczywiście jest tam logo firmy i takie tam.hmm co za paskudne szefostwo. Nie dosc, ze taki mail wazy duzo wiecej to jeszcze jak to wyglada...mail to mail a nie grajaca pozytywka. :-) Wspolczuje takiego szefostwa. sad

mapijasz napisał(a):

Jak to ktoś powiedział, nie ma co narzekać na szefostwo, bo posiadanie szefostwa oznacza posiadanie pracy, a praca to dziś błogosławieństwo.

Ale wracając do tematu.
Gdybym nawet chciał wykonac dokument w html-u i dołączyć plik, to jak go dołączyć, żeby pojawił się u adresata jako treść maila z tłem a nie jako załącznik?

bazyli napisał(a):

raczej nie ruszy, bo za to odpowiada chyba nagłówek "content type", a jego z poziomu Opery nie da się chyba edytować sad

mapijasz napisał(a):

Nie powiem, że łudziłem się, że pojawi się zajkaś zajawka html w M2 wraz z preview 4. Niestety. sad

Rację ma absolutna fascik, piszac o ciężarze wiadomości etc. Myślę jednak, ze w opcjach wysyłania wiadomości powinno być umożliwione formatowanie tekstu, dodanie tła i takie tam wodotryski. Nie do wszystkich wiadomości, ale np. do wiadomości z jednego konta (np. służbowego).
Wiem, że temat był już wałkowany na forum, więc nie oczekuję (wręcz odradzam) wojny o html. Dziwi mnie jednak fakt, że twórcy Opery ignorują - spore, jak mi się wydaje - oczekiwanie użytkowników najlepszej i najszybszej.

Jakub81 napisał(a):

Re: Re: Papeteria w M2

Originally posted by fascik
hmm co za paskudne szefostwo. Nie dosc, ze taki mail wazy duzo wiecej to jeszcze jak to wyglada...mail to mail a nie grajaca pozytywka. :-) Wspolczuje takiego szefostwa. sadCo za purystyczne podejście. Niektórym o dziwo jakże bogaty zestaw 256 znaków ASCII nie wystarcza. Skoro jest odpowiednia technologia, to czemu z niej nie korzystać? Co złego jest w formatowaniu listu? Nie wszystko musi być takie siermiężne, czasy się zmieniają... czego niektórzy starzy wyjadacze zdają się nie dostrzegać i bronią zasad, które mają się już nijak do rzeczywistości. Co za agument - ciężar wiadomości... Co za różnica czy e-mail ściągnie się w 1 sekundę czy w 5? No chyba, że macie modemy 14 kb/s... ale czemu wszyscy mają czekać na tych, co zostają z tyłu? E-maile wysyłam do ludzi, których znam, większość z nich ma dość szybkie łącza, czemu więc mam się martwić o ciężar wiadomości?

A co do wyglądu to już zależy od osoby, która to napisze. Jak ktoś nie potrafi sformatować e-maila w sposób estetyczny to rzeczywiście powinien zostać przy czystym tekście. Maile są dla ludzi a nie ludzie dla maili do licha sad

Mayor napisał(a):

zgadzam się
równie dobrze można by mówić "nie wysyłajcie MMS'ów, zajmują 3 razy więcej niż zwykły tekstowy sms i zapychają eter" "a poza tym nie każdy ma komórke z MMS'ami więc nie należy ich stosować" - to jest dokładna analogia podejścia do tematu HTML w mailach - nie chcesz? nie wysyłaj! nie chesz odbierać HTML? nie odbieraj! (zaptaszkować "Wyświetl wiadomość -> jako zwykły tekst" i "Zablokuj elementy osadzone")
ale daj to robić innym którzy tego używają i potrzebują; najwyraźniej twórcy Opery nie potrafią tego zrozumieć

//ja sie tak zawsze dopisuje do wątków w których jest poruszany html w mailach bo jestem zwolennikiem wolności dla internetu, swobody wyboru nośnika i formy wiadomości; a to się nazwywa lobbing bigsmile

andol napisał(a):

Originally posted by Mayor
nie chesz odbierać HTML? nie odbieraj! (zaptaszkować "Wyświetl wiadomość -> jako zwykły tekst" i "Zablokuj elementy osadzone")Nawet tym, którzy lubią otrzymywać HTML-owe e-maile zalecam włączenie opcji Zablokuj zewnętrzne elementy osadzone.

BTW, przed ostatnimi świętami otrzymałem kilkanaście e-maili z życzeniami, z których treścią nigdy się nie zapoznałem, gdyż w całości składały się z odnośników do obrazków i plików umieszczonych na różnych serwisach (z których korzystano wysyłając maile). Wiem więc, kto wysłał do mnie życzenia, nie wiem jednak o jakiej treści (i czy rzeczywiście były to życzenia). I takie życzenia wcale mnie nie cieszą. Nadawcy mogli równie dobrze wysłać maila typu:

"Zajrzyj na stronę obrazek.dla.ciebie.bo.mi.sie.nie.chce.pisać.życzeń.a.przeciez.wypada.wysłać"

quiris napisał(a):

Originally posted by andol
I takie życzenia wcale mnie nie cieszą. Nadawcy mogli równie dobrze wysłać maila typu:

"Zajrzyj na stronę obrazek.dla.ciebie.bo.mi.sie.nie.chce.pisać.życzeń.a.przeciez.wypada.wysłać"

Święte słowa...

Jakub81 napisał(a):

Pragnę tylko zauważyć, że Wy krytykujecie pewną naganną postawę i niegrzeczne zachowanie. E-maile w html, same w sobie, nie mają tu nic do tego. Równie dobrze takiego linka mógłbym dać w czystym tekście. A ja chciałbym np. życzenia napisać wyśrodkowane, większą czcionką i w innym kolorze, czy to źle?

andol napisał(a):

A ja pragnę zauważyć, że meritum mojej wypowiedzi było zalecenie, aby zwolennicy HTML-owych maili dla własnego bezpieczeństwa i komfortu blokowali zewnętrzne, podlinkowane elementy. Reszta, to BTW.

szyk napisał(a):

Mayor napisał(a)
... zaptaszkować "Wyświetl wiadomość -> jako zwykły tekst" i "Zablokuj elementy osadzone"W Operze 7.23 też jest ta opcja ? Jeśli tak, to gdzie ?

Ryszard napisał(a):

Pod "Widok", ten obok "Szybkie wyszukiwanie"

81pict.png

wuja napisał(a):

Originally posted by szyk
W Operze 7.23 też jest ta opcja ? Jeśli tak, to gdzie ?


Jeśli masz otwarty jakiś folder pocztowy to:Widok(ale ten na pasku pocztowym)->
Wyświetl wiadomość -> v Zablokuj zewnętrzne elementy osadzone

szyk napisał(a):

OK, dzięki.