Zamiana wyglądu ikon w Operze czy to możliwe ?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
azotyp napisał(a):

Chodzi mi o najnowszą operę (na windows xp). Mam jakiegoś skina (a dokładniej infinity) i mam w nim różne ikonki na pasku na górze, w tym ikonkę zakładek którą dodałem. Niestety nie podoba mi się jej obrazek (gwiazdka) i chciałbym go zmienić na coś innego. Czy da się to jakoś zrobić, mógłbym się nawet zadowolić podmianą na inną ikonkę w tym samym stylu wizualnym, ale nie wiem czy się tak da i jak. Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc.

Medium napisał(a):

Originally posted by azotyp:

Czy da się to jakoś zrobić, mógłbym się nawet zadowolić podmianą na inną ikonkę w tym samym stylu wizualnym, ale nie wiem czy się tak da i jak.


Lubię estetów wink Przejrzyj, jakie masz ikonki w skórce: http://www.opera1.ovh.org/skinoskop.php

Sprawdziłam tę skórkę i widzę, że nie pomoże tu edycja przycisku, trzeba podmienić w samej skórce ikonkę dla zakładek. Potrafisz?
Przeszukaj forum wyszukiwaniem zaawansowanym z ustawieniem na dowolną datę pod hasłem: jak edytować skórkę.

Jest jeszcze takie narzędzie do edycji skórek on-line http://bachius.com/opera/skineditor/ ale dziś zostało zapomniane przez boga i ludzi, a szkoda... Brak w nim aktualnych skórek.


azotyp napisał(a):

Ostatecznie znalazłem w googlach obszerny poradnik (po angielsku). Cała procedura ograniczyła się do wejścia w odpowiedni folder , podmiany ikonki i ponownego spakowania paczki zip. Jakby ktoś w przyszłości potrzebował daję link do poradnika
http://dev.opera.com/articles/view/opera-skinning/