Import - Poczta Windows do Opery

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
TofM napisał(a):

Witam,

Po jakimś czasie wróciłem do ulubionej Opery, chciałem przenieść maile ze standardowego programu pocztowego (Windows Mail) ale... nie ma w poczcie Opery takiej opcji! Przeszukałem pół Internetu i nie znalazłem żadnej wskazówki. Z Windows Mail da się wyeksportować tylko pliki .eml ale nie wiem jak z nich zrobić np. pliki .mbx które prawdopodobnie Opera by zaimportowała.

Swoją drogą uważam to za wielkie niedopatrzenie twórców Opery...

Pomożecie? ;-)

Medium napisał(a):

http://www.easyfreeware.com/files/coopera.zip/3226

TofM napisał(a):

Niestety Coopera pomaga zaimportować tylko kontakty a nie maile.

Może jakieś inne sugestie?...

Ryszard napisał(a):

Originally posted by TofM:

Może jakieś inne sugestie?...


Butem - czyli eksport do *.eml, zmiana nazwy na *.mbx i najwyżej wywalę katalog /mail/

TofM napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Originally posted by TofM:

Może jakieś inne sugestie?...


Butem - czyli eksport do *.eml, zmiana nazwy na *.mbx i najwyżej wywalę katalog /mail/Niestety... Opera Mail nie chce zaimportować plików ze zmienionym rozszerzeniem. Poza tym .eml to pojedyncze maile, a .mbx to zdaje się plik zawierający maile. Przydałby się program potrafiący pliki .eml spakować do pliku .mbx. W necie znalazłem programy wykonujące tylko odwrotną operację.

TofM napisał(a):

OK, czyli rozumiem że się nie da. Trochę dziwne, bo raczej to powinna być jedna z pierwszych funkcji od jakich twórcy programu Opera Mail powinni zacząć w ogóle pisać ten program...

andol napisał(a):

Originally posted by TofM:

Trochę dziwne, bo raczej to powinna być jedna z pierwszych funkcji od jakich twórcy programu Opera Mail powinni zacząć w ogóle pisać ten program


To byłoby raczej trudne, zważywszy fakt, że Windows Mail nie było na świecie, gdy zaczynano prace nad Opera Mail. Choć… nie do końca. Windows Mail (w polskim Windows „Poczta systemu Windows”) to nowa nazwa starego Outlook Expressa. Nigdy nie używałem ani jednego, ani drugiego, więc nie wiem, czy zadziała opcja importu z Outlook Expressa. Ale chętnie się tego od Ciebie dowiem. smile


Dodane.
Ale chyba nie zadziała, bo zmiana sposobu przechowywania danych to jedna z głównych różnic między tymi wersjami. Pozostaje Ci poszukanie konwertera eml > mbox. Trochę takich w sieci jest.
Moim zdaniem Microsoft powinien zacząć pisanie Windows Mail od eksportu danych do Opery. wink A mówiąc poważnie: rzeczywiście już czas, aby Windows Mail był obsługiwany przez Opera Mail.

Henk1987 napisał(a):

odnośnie biadolenia co M2 powinien mieć, to możliwość takiego przełącznika opery żeby dało się ją ustawić jako pełnoprawnego klienta poczty, tzn. żeby obsługiwane było wyślij do adrestata poczty z poziomu prawoklik/wyślij do. no i możliwość usuwania załączników.