Strony bankowe

w dziale Opera
Pierwotniak napisał(a):

Czy jest jakaś różnica w bezpieczeństwie korzystania z bankowości intenetowej pomiędzy głównymi przeglądarkami - IE, Mozilla i Opera?

lukjan napisał(a):

opera jest dobrze zabezpieczona, pod wzgledem bezpieczenstwa, mozilla tez.

GLaF napisał(a):

Dla odmiany:
http://pclab.pl/news41538.html

Internet Explorer najlepiej chroni przed niebezpiecznymi stronami
Piotr Gontarczyk, Czwartek, 8 kwietnia 2010, 15:07
Tagi: bezpieczeństwo, firefox, internet, internet explorer, microsoft, opera, przeglądarka, safari, www
O 56% ogólnej ochrony przeglądarka Internet Explorer 8 wyprzedza konkurencyjne produkty Safari 4 i Firefox 3.5 – tak przynajmniej wynika z pierwszych w tym roku testów ochrony przed złośliwym oprogramowaniem wykorzystującym inżynierię społeczną, przeprowadzonych przez NSS Labs. Wskaźnik ogólnej ochrony ósmej wersji Internet Explorera wyniósł 85%, podczas gdy Safari 4 i Firefox 3.5 zapewniają ochronę na poziomie 29%.

Laboratoria NSS regularnie przeprowadzają testy ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, jaką zapewniają najpopularniejsze na rynku przeglądarki internetowe. W pierwszym w tym roku teście ponownie zwyciężyła przeglądarka Internet Explorer 8.

W testach sprawdzających średni czas blokowania złośliwych stron, Internet Explorer 8 również zdystansował swoich konkurentów. Przeglądarka firmy Microsoft chroni przed liczbą złośliwych adresów o 55% szybciej niż druga w zestawieniu Safari 4. Przeglądarki Chrome 4, Safari 4 oraz Firefox 3.5 wykazują podobny wskaźnik ochrony, na poziomie bliskim 35%.

Co najmniej połowa pełnych zabezpieczeń ze strony wszystkich przeglądarek uczestniczących w teście pojawiła się w chwili wykrycia strony (tzw. „godzina zero”). Jedynie Internet Explorer 8 wciąż dodawał do 30% dodatkowych zabezpieczeń w ciągu trwania całego testu. Inne przeglądarki wprowadzały między 2 a 14% dodatkowej ochrony.

Średni czas blokowania strony w teście wyniósł 23,7 godziny. Wartość ta jest bardzo wysoka, przede wszystkim dlatego, że bardzo zawyżyła ją Opera, kw przypadku której czas reakcji na nowe, niebezpieczne strony jest, w porównaniu do reszty, wielokrotnie dłuższy. Poniższa tabela prezentuje średnie czasy dodania strony do czarnej listy niebezpiecznych stron przez producentów przeglądarek. Wyniki obejmują jedynie te strony, które zostały zablokowane w trakcie trwania testu.

Przeglądarka: średni czas dodania (godziny)
Firefox 3.5: 5,7
Internet Explorer 8: 6,7
Safari 4: 9,0
Chrome 4: 14,7
Opera 10: 82,4
Średnia: 23,7

Test przeprowadzono pomiędzy 15 stycznia a 3 lutego 2010 roku. W ciągu 18 dni badania przeprowadzono 74 cykle testowania każdej przeglądarki. Z początkowej liczby 12.000 nowych podejrzanych stron, 1.756 potencjalnie złośliwych adresów URL było dostępnych w momencie rozpoczęcia testu i zostało zweryfikowanych pod kątem włączenia do próbki.

Ostatecznie 562 adresy przeszły dodatkowy proces weryfikacyjny i zostały ujęte w ostatecznych wynikach. Daje to margines błędu wynoszący 4,08% i przedział ufności na poziomie 98 procent. Żadna z domen nie przekroczyła 10 procent udziału w zestawie testowym.
Źródło: NSS Labs, Microsoft

JaDo napisał(a):

Rok lub dwa lata temu na stronie - http://www.inteligo.pl/infosite/ - mniej więcej tam gdzie teraz jest Lokata 6+6 w Inteligo, wisiało se ostrzeżenie, aby nie używać IE. A związane to było z poważną luką bezpieczeństwa w tym czymś.

Originally posted by GLaF:

Dla odmiany: Źródło: NSS Labs, Microsoft


http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=271282

No i dla odmiany mój test - 6 lat z Operą bez aktywnego antywirusa, wył. ochrona przed oszustami, trzy internetowe banki i kasa zgadza się co do grosza. bigsmile

Wybór przeglądarki jest ważny, wybór banku jeszcze ważniejszy. Nie założę konta w mbanku, który do obsługi proponuje używanie IE.

Jgor napisał(a):

Originally posted by JaDo:Wybór przeglądarki jest ważny, wybór banku jeszcze ważniejszy. Nie założę konta w mbanku, który do obsługi proponuje używanie IE.Mbank nie zabrania ani nie uniemożliwia korzystania z Opery i wszystku tu pod Operą bardzo ładnie działa, więc w czym tu problem?

JaDo napisał(a):

A czy w zacytowanym zdaniu jest coś o Operze? Przecież nie do tego się odnoszę.

http://www.mbank.pl/przewodnik/bezpieczenstwo/#tabs=3

mBank zaleca korzystanie z dwóch, najbardziej popularnych przeglądarek (testujemy je pod kątem poprawnego wyświetlania serwisu transakcyjnego).
Należą do nich Internet Explorer w wersji 7 i 8 oraz Mozilla Firefox.


Jeśli na jakieś prywatnej, amatorskiej stronie widzę - najlepiej oglądać w IE i rozdzielczości..., to jeszcze mogę przeżyć. Ale nie na stronie, na której znajdują się moje pieniądze. Może się kiedyś okazać, że nie wjadę tam inną przeglądarką, bo ponieważ takiej akurat nie testowali. faint To nie musi być Opera, cokolwiek innego.

http://www.mbank.pl/przewodnik/faq/questions.html?category=19

W związku z opublikowaniem przez firmę Microsoft, zbiorczej "łaty" do przeglądarki Internet Explorer, zalecamy pilne jej zainstalowanie.

Kto chce niech sobie używa, nie w tym problem - dostosowują działanie do najniebezpieczniejszej przeglądarki na rynku. Mam zatem prawo sądzić, że się nie znają na rzeczy lub co bardziej prawdopodobne, po prostu to olewają. I ja komuś takiemu mam powierzyć swoją kasę?

Jgor napisał(a):

Hm, no tak. Na tym forum, w tym wątku, w wypowiedzi, której ostatnie zdanie zacytowałem (moim zdaniem nie było potrzeby cytować całości) zupełnie nie rozmawiamy o Operze ;-)
A tak na marginesie to ciekawy jestem, które to banki nie zalecają używać IE...

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Jgor:

A tak na marginesie to ciekawy jestem, które to banki nie zalecają używać IE...


Żeby nie zalecały to owszem, ale zwróć uwagę na kolejność:
Zaleca się stosowanie najnowszych wersji przeglądarek: Mozilla Firefox 3.6, Opera 10.x, Microsoft Internet Explorer wersja 7.0 lub 8.0.